Polecane posty

RAMZES9107    22

Nie dałbym tyle za ciągnik. 10 tys za dużo - chociaż znam realia i rynek.... Powiedz tak szczerze, ile on łyknie na mtg w ciągu sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jakie spala na motogodzinę ? Tak patrze ciekawa alternatywa zamiast kupować zetora 7245 podobna moc i waga to lepiej Masseya nieco Tańszy 4x4 12 biegów w przód 4 w tył i wygląd ciekawy.575 Z tą kabina to porażka jakaś pancerna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No ale nie za te pieniadze co @Misiek1012 ceni , za tyle mozna miec juz cos z serii 30xx , obserwuje ogloszenia z mf 675 i 690 , do 35tys mozna kupic juz cos sensownego .

 

@Misiek1012 jakie ten ciagnik / model ma wady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1012    47

MF 690 80km radzi sobie bardzo dobrze, spali napewno mniej od Zetora 7245, prosta skrzynia mechaniczna bdb a nie to co w seriach 30xx, zakładam pług agregat cięzke prace nim robie i polecem! pawlus224 - mówisz 35tys ciekaw jestem w jakim stanie to cudo będzie i opon łyse standard jak w kazdym jednym :) krzysiek1979 nie wiem akuraczemu mówisz o kabinie u mnie w bardzo dobrym stanie jak i błotniki w bdb, no i komfort prac napewno lepszy  niż w 7245 i tej serii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja mam 675 od nie dawna i takze moge powiedziec ze naprawde fajne ciagniki .Za duzo nim jeszcze nie robilem bo juz po sezonie .Obecnie walcze z rdza wycinam wspawuje i tak juz od miesiaca .Ale co tu mówic maszyna ma juz 30 lat. Kabina  ma 2 poszycia do tego przykrecane szyby mase zakamarkow na brud +wilgoc  i rdzewieje .Oczywiscie jak maszyna garazowana i dbana to tego nie bedzie .U mnie na wsi są jeszcze modele 690 i 699 6 cylindrow takze byli skorodowane ale naprawde własciciele sa z nich zadowoleni .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1456

@Misiek1012 widać Twój przypadek to wyjątek potwierdzający regułę. Błotniki- zabudowa lamp i na środku błotnika, gdzie łączy się ze wzmocnieniami w postaci blachy od wewnętrznej strony koła, drzwi- przy szybach i na dolej krawędzi, kabina przy szybach- szczególnie tych przednich małych, niestety gniją na potęgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

47 tyś zł za MF690 to nieporozumienie. W tej cenie można spokojnie kupić MF 390 itp - nowszy, dużo lepsza kabina, skrzynia 12+12 z rewersem ( w pełni mechaniczna) ew. 12+4, lepszy przedni most, niezależna hydraulika zew., zbiornik na przedniej osi z tworzywa itd.

Co do mocy tych ciągników to nie przesadzajcie - swoje zrobi, w lekkich pracach naprawdę ekonomiczny ale powyżej 1900 obr zaczyna palić swoje.

Moje zdanie takie: ciągnik jak ciągnik, łatwy i tani w naprawie, moc bez szału ( jd 80km będzie mocniejszy ), spalanie super pod warunkiem że nie ma ciężko. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Gostek chce sobie posprzedawać to niech się buja parę lat... Nikt mu przecież nie broni. Tu tylko może się ośmieszyć
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Misiek1012 nie wiem , nie jezdzilem nie ogkadalem Twojego tez nie widzialem ale wydaję mi sie ze to trochę duzo mimo wszystko , choc jak to juz w tym temacie bylo wspomniane jesli ktos marzy o takim 20 lat to kto wie moze stan Twojego Ciagnika go zachwyci i zabuli te pieniadze .

Ja bym wolal poszukac juz jakiegos 3060 w tych powiedzmy 35tys i zostawic sobie rezerwe kasy na ewentualny remont .

 

Nie ma ciagnikow idealnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Jakby tak przykleić mu symbol 5714 deluxe to i 60 tys może wołać... A rolnik przodujący z forum zaraz by po niego był ;D
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1012    47

akmaly- za 35 to i ja bm jeszcze kupił takiego 390 ale trzeba  dać 50 i nie zawsze w dobrym stanie, wiec nie wiem o czym piszesz i kied takie coś szukałeś ;)

lukbold- ja tylko powiedziałem swoją cene i jakby sie trafił kupiec to sprzedam ja nie musze sprzedawac bo wiem co mam i  ile pracy i wysiłku w niego włożyłem zeby wyglądał jak wgląda teraz. Dla ciebie moze i jest to osmieszenie jak nie wiesz po ile chodzą ciągniki w BARDZO DOBRYM stanie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ogarnij się, napisałeś 47 tyś zł, o jakich 35 piszesz?

Chcesz komuś wcisnąć stary ciągnik za cenę z kosmosu to Twoja sprawa ale nie szukaj jakiś głupich tłumaczeń.

W bardzo dobrym stanie to on był 20 lub 30 lat temu, teraz jest odszykowany :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1456
1 godzinę temu, Misiek1012 napisał:

akmaly- za 35 to i ja bm jeszcze kupił takiego 390 ale trzeba  dać 50 i nie zawsze w dobrym stanie, wiec nie wiem o czym piszesz i kied takie coś szukałeś ;)

lukbold- ja tylko powiedziałem swoją cene i jakby sie trafił kupiec to sprzedam ja nie musze sprzedawac bo wiem co mam i  ile pracy i wysiłku w niego włożyłem zeby wyglądał jak wgląda teraz. Dla ciebie moze i jest to osmieszenie jak nie wiesz po ile chodzą ciągniki w BARDZO DOBRYM stanie. Pozdro

Co dokładnie w nim musiałeś robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W tym 690 jest tylko wzmacniacz hydrauliczny czy tez bywaly rozne wersje jak w 675 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1012    47

akamaly - bo pisał ze za 35 kupi serie 390 ;) i ja nikomu nie wciskam starego ciągnika tylko zaproponowałem, czytaj ze zrozumieniem!! 

a czemu ma nie byc odszykowany chociaż ma wgląd, cena z kosmosu powiadasz, ciekawe ;) i nie bulwersuj się tak. Piona, pozdro! :)

MF675 ursus- wszystkie 4 opony nówki, kapitalny remont wizualny oraz nowa tapicerka, nagłośnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Byłem dzisiaj oglądnąc tego z myśla o kupnie:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-massey-ferguson-675-ursus-4514-CID757-IDpjlAX.html#09a4c54761;promoted

Niestety nie udało się.... Cena sprzedającego to 36 tys. Ja mogłem mu zaoferować 30 tys. - Tylne opony łyse jak kolano, do tego z  tyłu jedna tarcza na kole inna druga inna, przednie opony wyglądałty na nowe, dopóki nie zobaczyłem przecięcie na jednej z nich na głębokości do samych płócien.... Mechanicznie w miare ok.

Ale co jeszcze zobaczyłem, jego wujek miał do sprzedania 5314, jakiś chłopak w wieku ok 25 lat przyjechał ze starszym ojcem..... Prosili bym im poogladał ten ciągnik bo oni sie nie znają a syn uparł się na ciagnik z przednim napędem..... No i ostatecznie wybulili 55 tys. Byłem w szoku....

Edytowano przez RAMZES9107
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kurczę a w ogloszeniach taki ladny sie wydawal ...

Juz chyba lepiej szukac jakiegos porosnietego mchem ale i za cenę nie wygórowaną a nie takie wycackane do zdjec a jak co do czego to jeszcze daleko do idealu . 

Tam idą opony tyl 34 czy 38 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1456
22 godziny temu, Misiek1012 napisał:

(...)krzysiek1979 nie wiem akuraczemu mówisz o kabinie u mnie w bardzo dobrym stanie jak i błotniki w bdb, no i komfort prac napewno lepszy  niż w 7245 i tej serii. 

 

44 minuty temu, Misiek1012 napisał:

(...)

MF675 ursus- wszystkie 4 opony nówki, kapitalny remont wizualny oraz nowa tapicerka, nagłośnienie.

A później taki pisze że kabina i błotniki w bardzo dobrym stanie. Nic dziwnego, skoro wszystko poprawiałeś, szkoda że nie umiałeś tego wprost napisać, skąd ten bardzo dobry stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1012    47

MF675ursus- moim okiem były w dobrym stanie nie bo dziur itp. ale jak kto lubi jak woli kazdy ma inny gust dlatego  je odnowiłem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22
15 minut temu, pawlus224 napisał:

Kurczę a w ogloszeniach taki ladny sie wydawal ...

Juz chyba lepiej szukac jakiegos porosnietego mchem ale i za cenę nie wygórowaną a nie takie wycackane do zdjec a jak co do czego to jeszcze daleko do idealu . 

Tam idą opony tyl 34 czy 38 ?

Właśnie o tym samym dzisiaj pomyślałem.... tyle drogi na marne. Tam idą na tył 16,9 R34, z przodu miał 13,6 R24

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj