Skocz do zawartości
SajmonFarmer

massey ferguson 8160 problem z główna pompa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa

Witam mam problem jak w temacie, po wykręceniu głównej pompy ( tej z prawej strony ciągnika) i założeniu jej ponownie (pompa była uszczelniana bo sie pociła) gdy ciągnik chodzi, silnik jest wręcz "tłumiony" przez pompę, tak jakby go dusiła pompa, nie wchodzi na obroty tak jak przed remontem, silnik nie pracuje płynnie, nawet z tłumika kopci. Wygląda to  tak jakby cały czas ktos trzymał wajchę od hydrauliki.Zawór który ma za zadanie przesterowanie pompy jest przekręcony od fenda( jest identyczny) poniewaz było podejrzenie że jest uszkodzony i nie przesterowuje pompy.Gdy ciągnik pochodzi dosłownie 2-3min olej aż sie gotuje i pompa równiez jest goraca. Czy miał ktos podobny przypadek? prosze o pomoc i kontakt na forum lub priv. Z góry dziekuje.

AlaCapone    5003

Napisz po polsku o co chodzi? Co wymieniłeś? Czy tylko uszczelniałeś pompę, czy przy okazji robiłeś coś jeszcze? Wcześniej tego nie było?

Co to jest za zawór: "Zawór który ma za zadanie przesterowanie pompy.."? "Przesterowanie" - o co chodzi?

Zawór bezpieczeństwa i (lub) zawór przelewowy w rozdzielaczu jest zablokowany, nie otwiera się przy ciśnieniu znamionowym (180 atm). Zmierz ciśnienie na szybkozłączach lub jeszcze lepiej przed rozdzielaczem.

Dalsza praca pompy w takich warunkach grozi jej szybkim zużyciem, także olej po wielokrotnym przegrzaniu straci swoje właściwości smarne a w skrajnym przypadku nastąpi jego nieodwracalna degradacja.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pulek227
      Witam.
      Mam problem z odnośnikiem w Mf6480
      Podniósł pług a teraz nie idzie to w żaden sposób opuścić. Na panelu pokazuje niby kontrolną w dół że opuszcza Ale podnosnik ani drgnie. Na blotnikach przyciskami też nie reaguje
      Próbowałem też pod ciągnikiem awaryjnie alektrozaworami opuścić
      Ale na sadzonym ciągniki te przyciski z gumkami się wciskają na obu elektrozaworach A gdy ciągnik zapalony to jeden się wciska a drugi nie da rady a pług jak był w powietrzu tak jest. 
      Może ktoś pomóc w tej sprawie
    • Przez witch
      Witam problem jest taki EHR nie reaguje, przełącznikiem daje na opuszczanie i brak reakcji  świeci dioda,próbowałem awaryjnie opuścić ,ale nic się nie dzieje.
    • Przez kostek
      Dzisiaj z wujkiem jedziemy do korbanków po nowy traktor MF 5465 jest jakiś uzytkownik takiego traktoru dodam ze ma skrzynie dyna 4 są jakos mocno awaryjne????
    • Przez Nowak5425
      Witam. Poszukuję posiadaczy Mf-a 5475, mam kilka pytań, chodzi mi głównie o modele w roczniku 2010 i w górę.
      Jakie silniki były w tych ciągnikach, Perkins, Sisu ?
      Co z awaryjnością tego modelu ?
      Słyszałem już nie od jednej osoby, że jeśli chodzi o silnik z układem zasilającym Common Rail, po ~ 2000 mth zaczynają się kosztowne naprawy (~20 tyś PLN ). Konkretnie wymiana / regeneracja wtryskiwaczy i to samo z pompą wtryskową ? Posiadacze tego modelu w Common Railu, potwierdzacie to ? Co więcej powiecie na temat tego ciągnika ?
    • Przez FilipKieca14
      Witam, problem polega na tym, że na włączonym przednim napędzie coś zgrzyta (niby z przodu), po wyłączeniu napędu problem znika. Co tam mogło się urodzić? Z góry dzięki za odpowiedzi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.