dogiermic

Skrócenie siłownika

Polecane posty

dogiermic    0

Cześć! NIe wiedziałem, gdzie umieścić temat więc zrobie to tutaj. Potrzebuję taki siłownik, który wysuwa się do końca, np 20 cm, a jak się go zamyka to nie do samego końca, tak, żeby wystawał te 5 cm i dalej nie mógł się schować. Mam siłownik dwustronny, czy da sie zrobić z niego coś takiego? Jakieś zabezpieczenie, ktoś ma jakiś pomysł, wiedzę na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem w czym to masz, ale jak to nie ma za dużego obciążenia to można dać tulejke na tłoka niedużej wielkości by tulejka hamowała wsuwanie całego tłoka, z żelaza lub gumy. Chyba ze masz to w jakieś maszynie to programowanie zaworków do kiedy maja przepuszać olej i kiedy sie zamykać :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

ja do skrętu w ciągniku dorabiałem siłownik i też ograniczałem wysów tłoka przez dołożenie plastikowej tulejki przef tłoczysko, narazie jest ok.
napisz jaki masz tłok tzn dłu min, dłu max, jaki wysów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Robiłem coś takiego z 25cm na 20cm. Dotoczyłem tulejkę (średnicy cylindra) i wstawiłem do cylindra na sam koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klj    54

Koledzy mam wiedzę na ten temat pracuje przy siłownikach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I co wniosła nam Twoja odpowiedz do tematu.  Kolego powiedz nam do czego am to służyć? Jeśli nic skomplikowanego to jak koledzy wyżej mówią tulejka będzie najszybszym rozwiązaniem, a zarazem najtańszym. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klj    54

(corrado) dobra nie gorączkuj się tak . Tulejka dystansowa metalowa. Koledzy pamiętajcie o tym że tulejka dystansowa musi być włożona do cylindra na wcisk ,nie może swobodnie się przemieszczać. Należy zmierzyć cylinder siłownika w środku (dobrze jak się ma wymiar katalogowy Ø wewn. cyl. bo może być na gwincie dużo większy rozmiar niż Ø wewn.) tulejke utoczyć ok 2mm mniejszą niż Øwewn. sił. W tulejce należy naciąć kanałki na oringi, obliczyć Øwewn cyl. -2x grubość oringu + ok 0.3~0.4mm na takie Ø wciąć kanałki ok 5mm od końców tulejki . Sprawdzić czy tulejka nie zasłania otworu wlotowego do cylindra
Jak coś niezrozumiałe to mogę dopisać coś jeszcze .Można pytać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dogiermic    0

Siłowniki są dwa, do krokodyla (sam dorabiam górę). Ciągnik ma 90 KM, pompa raczej silna i boję się, że pognie blachy (konstrukcyjnie nie jest idealnie ;P ). Oczywiście, mogę uważać i otwierać krokodyl tylko do pewnego momentu, ale niech kiedyś zapomnę albo wsiądzie ktoś inny kto nie będzie wiedział i nieszczęście gotowe. Myślałem też nad tuleją, ale otwory z gwintami są prawie na krańcach cylindra i trochę to przeszkadza, a nie chcę zepsuć gwintów. klj fajnie to opisał, ale trochę skomplikowane. No nic, widzę, że albo to zostawie albo będę kombinował za jakiś czas, dzięki za szybki odzew i tyle porad! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Nie prosciej dorobic tloczysko o 50 mm dluzsze lub przestawic o 50 mm mocowanie silownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dogiermic    0

Też myśleliśmy nad przestawieniem siłownika ale orginalne mocowanie do niego jest tak mocarne że aż szkoda było to rozcinać ;) Postanowiłem, że narazie sam będę pilnował, do kiedy otwierać krokodyla, w zasadzie wystarczy tyle, żeby nabrać obornik a do tego nie trzeba otwierać nie wiadomo ile  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolega specjalista moze i dobrze radzi ,lecz jeśli zle sie to zrobi to uszkodzisz manszety ,lepszym sposobem jest zastosowanie śrubunku zamiast nakretki (czuli w miejsce jej nakrecasz 5 cm dystans np z nagwintowanej rury przewodowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj