Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wlkp

mam 5,60ha z aktu notarialnego dalej 10ha z agencji dzierzawy (ale przedlużka po ojcu do 2018) i teraz negocjuje z prywatnych rąk zakup 10ha(w trzech działkach)

jak to rozegrac zeby grało

Wlkp srednia ok 13ha ale ostatecznie do krajowej tez chyba mozna sie odnieść

 

Opublikowano

To w Twoim przypadku średnia wojewódzka jest większa niż krajowa. Własność musi stanowić 7,34. Jest to iloczyn 0,7 x średnia krajowa. Jeśli mówimy o gospodarstwach gdzie średnia jest niższa niż krajowa to w tych przypadkach 70 % własności wyliczamy ze średniej wojewódzkiej.

 

 

Opublikowano

czyli muszę w ciągu 9mscy od decyzji o przyznaniu premii MR powiekszyc obszar własnośći powyżej 7,34ha  prawda?

 

a jak ma sie tez zapis do tego:

 

- przynajmniej 70% minimalnej wielkości, o której mowa w punkcie powyżej (część podstawowa gospodarstwa), stanowi przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST;

 

szczególnie to

 

lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST;

 

Opublikowano

O ile mieszkasz w województwie gdzie średnia jest wyższa niż krajowa to powierzchnia gospodarstwa jakie będziesz tworzył musi równać się krajowej, czyli 10,49 ha. Z czego 70 % musi stanowić własność w momencie gdy będziesz miał już decyzję oraz będziesz składał wniosek o płatność. Te 70 % może stanowić także dzierżawa z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST. 

Opublikowano

a kojarzysz nastroje w ANR czy beda skłonni mi spisac nowa umowę (na okres nieoznaczony lub powyzej 5lat) jesli ta przepisana z ojca jest do 2018?

juz przepisujac mialem trudności i po obustronnych konsultacjach z radcami prawnymi dopiero byli skłonni mi przepisac

Opublikowano

Miałem kiedyś podobny przypadek aczkolwiek klient sam z nimi negocjował sprawę. Efekt był taki, że wniosek o płatność złożył, premię otrzymał więc jakoś przeszło. Teraz nie wnikałem, nikt nie pytał. 

Opublikowano

ale jesli obszarem gospodarstwa przekrocze srednia krajowa 10,49ha i w trakcie tych 9mscy od decyzji wykupie tyle na własnośc zeby przekroczyc te 70% czyli 7,34ha to przeskocze te wymagania odnośnie obszaru i nie powinni mnie wyautowac

Opublikowano

niby spokojnie ale teraz sie troche z zakupem zamet robi a mi juz leci 12mscy od przejecia wiec lepiej uszykowac sobie jakas furtke.

juz sie kiedys z Toba kontaktowalem,dzieki za podpowiedzi, sprobuje najpierw sam ugryzc temat ale calkiem mozliwe ze skorzystam z Twoich uslug.

Pozdrawiam

Opublikowano

Czyli wnioski przyjmowane sa do konca marca?

 

Jeżeli zgłaszam plan nawozowy to jest to sprawdzane? tzn, że muszę co roku,przez te 5 lat robić analizę gleby? ze wszystkich działek?

Opublikowano

Czyli wnioski przyjmowane sa do konca marca?

 

Jeżeli zgłaszam plan nawozowy to jest to sprawdzane? tzn, że muszę co roku,przez te 5 lat robić analizę gleby? ze wszystkich działek?

 

A gdzie masz napisane że wioski są przyjmowane do końca marca? W marcu miał być nabór a czy będzie?? kto to wie...

Opublikowano

Mam do was pytanie, a szczegolnie do tych ktorym rodzice przekazują cale gospodarstwo a nieosiagneli jeszcze wieku emerytalnego co z nimi robicie ubezbieczacie w krus jako pracownik/domownik czy jest wtedy ciaglosc krusu? Dzieki pozdrawiam

Opublikowano

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem w woj. Śląskim średnia jest 7,5 ha czyli muszę mieć na własność 5,25 ha, a może średnia bedzie w tej sytuacji brana z średniej krajowej. A odnośnie długoterminowych dzierżaw umowy muszą być spisane przez notariusza czy wystarczy samodzielnie spisać umowę dzierżawy?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez tomeq
      Witam!
       
      Zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowników ww ciągnika. Interesują mnie opinie, awarie jakie się wam przytrafiły i czy ogólnie kupilibyście go drugi raz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v