Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Może jakiś egzemplarz eksportowy? ;):P :lol:

W końcu pierwszy komputer ,,małogabarytowy'' też polak wymyślił ;)

 

W sumie to nie takie trudne zrobić z Bizona Axial Flow: dajesz normalny bęben wzdłuż i jazda, a najlepiej dwa :lol: :lol: :lol: ;)

 

Tak na serio, to niektórzy nie powinni zajmować się czymkolwiek, jeżeli nie mają o tym pojęcia.

Słyszałem kiedyś wypowiedź jakiegoś ,,uczonego'' w telewizji w programie nt. rolnictwa w Polsce i brzmiała ona tak: ,,Rolnictwo w Polsce jest rozwinięte, ma się dobrze,..., bo przecież rolnicy stosują TRÓJPOLÓWKĘ... itd''.

Opublikowano

Takie coś było już montowane w Dominatorach pierwszej serii ( 80,100,) jako wyposażenie dodatkowe dla maszyn bez kabiny. Jeżeli jest to zrobione z pomysłem, to zdaje egzamin. W Claas'ach było to nie pod pomostem, ale w gardzieli była taka osłona, a wiatrak na zewnątrz przy gardzieli, i napęd był od hedera.

 

Obecnie chcemy sobie takie coś zamontować. Jeden znajomy ma to w swoim Dominatorze 80, a drugi znajomy przesiadł się z jakiegoś JD z kabiną na NH Clayson'a z wyciągiem. Obaj panowie mają mniej do czynienia z kurzem niż normalnie bez kabiny.

Może mi ktoś opisać albo najlepiej dać zdjęcia jak to działa lub wygląda?

Opublikowano

witam, mam taki pomysł może kiedyś go zrealizuje mianowicie chodzi mi o założenie intercoolera do Rekorda, możecie podpowiedzieć jaki byłby w sam raz do niego, za mały nie dobry, za duży też, myślałem nad jakimś z ciężarówki o poj silnika tak kolo 8 litrów silnika, moze macie takie udoskonalenie u siebie to się pochwalcie,

 

pozdrawiam ;)

Opublikowano

tak czytam ten temat i nie widze tego filmiku ;D zastanawia mnie jeszcze co zrobil ze heder poda taka ilosc zboza  nastepnie przenosnik pochyly i jak zrobil ze ta malutka mlocarnia daje rade to wymlocic? :D nastepnie, jak wytrzasacze daja rade odebrac ziarno od takiej ilosci slomy? jak przenosniki daja rade przeniesc taka ilosc zboza? (przy plonie 8 ton to przenosniki ledwo wyrabiaja)

Opublikowano

witam. chcielibysmy przerobic troche rozkladanie rury wysypowej w z056. planowalismy wykorzystac do tego silownik od cofania gardzieli (jest zbedny, nie uzywamy go). jedyny problem to umiejscowienie owego silownika. czy ktos moze robil cos takiego i wie jaki dlugi musi byc silownik i czy wgl. ten sie nada. czy pasowac to najpierw na rozlozonej rurze czy na zlozonej? bo ten silownik za cholere nie pasuje. i jak najlepiej zamocowac go do kombajnu w tamtym miejscu? dzieki za odp.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v