Skocz do zawartości
KrzysztofLewandowski

budowa garażu

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa

marcinziomu    0

musisz wystąpić do urzędu gminy o warunki zabudowy, potem do architekta by narysował projekt bo ta konstrukcja przekracza 30 mkw a następnie pozwolenie na budowę do starostwa no i będzie trzeba sporo poczekać

Wiadomość z agroFakt.pl

marcinziomu    0

nie pamiętam ale chyba 5 a co do kosztów to w urzędzie grosze a architekt z 10 tys zależy jak będzie projekt zaawansowany

konrad82    46

Mapkę do celów projektowych jeszcze trzeba ,koszt około 1500zł , ja teraz robiłem to zapłaciłem 800. Projekt to tam 3-4 tyś.

wojtal24    173

urzad gminy i powiat, architekt i geodeta na końcu aby wytyczył projekt na działce tak mi sie wydaje chyba ze wczesniej bedziesz wytyczał  samą działkę

Alio    61

Też jestem w trakcie załatwiania dobudowy do istniejącego garażu. Dokładam 60m2. Już mam dokumenty z gminy (grosze), mapę do celów projektowych od geodety (500 zł) i projektant już niby kończy robić projekt ( 2 tys wycenił)  I mam pytanie. Ile wynosi czas oczekiwaniana decyzję w starostwie po złożeniu dokumentów? Kiedyś wie że było długo, ale czy po ubiegłorocznej noweli prawa budowlanego nie jest tak, że muszą wydać decyzję w ciągu 30 dni?

konrad82    46

Ja za mapkę placilem 400 zl

ile lat temu płaciłeś 400??

Nie pamietam  ile czekałem na decyzję [nie zbyt długo] ale jak wydali decyzję to jest 30 dni na uprawomocnienie , można to obejsć , piszesz takie oświadczenie, tak było kiedyś a teraz to najlepiej zadzwoń do starostwa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.