Skocz do zawartości
mf25

Rozsiewacz a 540obr.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mf25    7

Mam do was pytanie posiadam mf 255 z WOM jedynie zaleznym od obrotow , zeby utrzymac 540 obr/min bede musial miec ok 1850 obrotow , co jesli obroty beda nizsze /wyzsze bedzie to duzy problem z nierownoscia wysiewu na boki , moga byc niedosypane pasy , lub nakladki? i bedzie napewno mi to przeszkadzalo w odczycie tabeli bede musial do wszystkiego proby robic .....

Wiadomość z agroFakt.pl

coffey23    16

nie ma womu nie zależnego każdy ciągnik ma zależny od obrotów silnika, mylisz pojęcia zależny od prędkości i zależny od obrotów silnika

mf25    7

Tak zle to zformulowalem , chodzi o to ze u siebie w mfie mam obroty zalezne od silnika , jade szybciej to szybciej mi sie kreci WOM , bo w niezaleznym ustawia sie 540 obr/min i caly czas tyle kreci

asharot    176

Coś Ci się pokręciło.
Otwórz zasuwę zaciąg gaz ręczny i heja do przodu.

vademecum    25

kolego, se,to zmyśliłes.... obroty zależne i nie zależne podaje sie od prędkości jazdy a nie od obrotów silnika. Tak to jest jak sie,chodzi za szkołe, a nie do szkoły

mf25    7

Juz wszystko wiem , nie tylko mialem bledne zamieszanie bo niektore modele maja zalezny i niezalezny . Jedna osoba mi zrobila zamieszanie takie w glowie ze sam zglupialem dlatego zalozylem temat ale juz wszystko wiem ;) dzieks za odpowiedzi

stachu0007    19

o ile mi wiadomo to chyba jeszcze nie rozpoczęli produkcji ciagnika w ktorym włączysz 540 obrotów niezależnych od prędkości silnika i jazdy. Są takie modele,że na komputerze ustawisz obroty wałka i wtedy komputer dobiera obroty silnika i trzyma je niezależnie od obciążenia na stałym poziomie (cos jak tempomat ale dla wałka a nie prędkości)

kris14    259

W przekładni bezstopniowej (np Fendt Vario) są takie udogodnienia, fajnie się to sprawdza szczególnie w prasie rolującej. 

karolas123    86

Na pewno działa to tylko w pewnym zakresie obrotów i obciążeń, bo przecież nie jest to fizycznie do uzyskania przy kazdych obrotach i obciązeniu.

kris14    259

Obroty WOM 540 są dostępne praktycznie przy mocy maksymalnej więc prędkość nie robi różnicy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza