Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@sebastian raxil a baytan to kolosalna różnica raxil to zaprawa zawierająca stare substancje tebukonazol i tiuram które nie chronią min. przed pleśnią śniegową więc w pszenicy mogła być taka różnica.

Opublikowano

Ja zaprawiam przez żmijkę fi 100 dł6m wstawioną pod dużym kontem do przeciętego zbiornika 60l do którego leci wyczyszczone zboże z zbiornika lejowego po cemencie. Do wlotu żmijki doprowadzony jest wężyk z zbiornika z zaprawą który stoi 2m powyżej. Puszczam ziarno i otwieram kranik z zaprawą i obserwuję reguluję przepływ w razie potrzeby aż do uzyskania odpowiedniego zaprawienia podstawiam big bagi i napełniam. Wydajność to jakieś 6t/h.

Opublikowano

Zadałem te niepotrzebne pytania bo od mieszania czerwonego pyłu łopatką w siewniku przeszedłem do baytanu. Zacząłem stosować tą zaprawę zanim przeczytałem ten artykół. Poprostu zainteresowały mnie substancje czynne tej zaprawy. Chciałem wiedzieć jak działają te zaprawy, nigdy nie zaprawiałem scenikiem i cena zachęciła mnie do pytań, zresztą scenik chyba też ma 3składniki

Opublikowano

jaki jest koszt dobrej, w miare taniej zaprawy do zaprawienia tony pszenicy i tony owsa?? Dodam ze nie mam zaprawiarki, więc w gre wchodzi tylko betoniarka

Raxil gel najlepszy cena ok. 200 zl tona

Opublikowano

Czy ktoś orientuje się ile użyć wody w przypadku łącznego stosowania zaprawy Scenic i nawozu Primus B?

Dawka zaprawy to 100ml + 500ml wody/100kg ziarna.

Dawka nawozu to 200ml + 800ml wody/100kg ziarna. (wg etykiet stosowania w/w środków)

W przypadku łącznego stosowania zaprawy i nawozu, dawkę wody potrzebną do samej zaprawy należy zmniejszyć o dawkę nawozu. Czyli 100ml Scenic + 200ml Primus B + 300ml wody/100kg ziarna. Czy w takiej mieszance stężenie nawozu nie będzie za duże?

Opublikowano

jaka jest wogole roznica miedzy zbozem zaprawianym a tym nie zaprawianym?? Bo u mnie nie stosuje sie zadnych zapraw do zboza ale moze oplaca sie stosowac i trzeba zaczac??

Opublikowano

Zaprawaiał ktoś może Vitavaxem? Jakoś nie mam przekonania do tej zaprawy a kupiłem pszenżyto Algoso i Tulus i się okazało ze są zaprawione tym środkiem. Zastanawiam się nad powtórnym zaprawianie Baytanem lub Scenikiem w połowie dawki. Proszę o rady czy w ogóle można zaprawiac drugi raz i czy jest sens?

Opublikowano

Witam, widziałem ostatnio zaprawę Lamardor 400 FS z nawozem donasiennym .Czy ktoś stosował ją i ma jakieś doświadczenie odnośnie skuteczności ?

Średnia półka zapraw, zabarwia ziarniaki tak średnio, gorzej niż Kinto Duoo , ale lepiej jak szajs typu Zaprawa nasienna T i tym podobne proszkowe stosowane na mokro. Plus taki że wychodzi tanio.

Opublikowano (edytowane)

Zakupilem matrial z Chemir... jeczmien ozimy. Byl zaprawiany kinto Duoo, nasionka super pokryte tak az sie swiecily. Jak sie wzielo na reke to zostawal taki jakby swiecacy pylek.Ja zaprawilem druga czesc jeczmienia

BAYTAN UNIVERSAL 094 FS, to calkowicie inaczej to wyglada nie rowno pokryte i wogole bez polysku(zaprawiane w betoniarce).

I czy ta zaprawa kinto duoo, ona taka jest, czy cos tam dodali do niej??? Nie zaprawialem jeszcze nia i pytam. Chodzi mi glownie o ten polysk.

Edytowane przez Nowy81

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Witam,
      Z racji coraz to większej konkurencji wśród sklepów internetowych zakładam ten tema, bo nie jeden może będzie chciał kiedyś skorzystac z takiego sklepu gdy np. w okolicy nie będzie danego środka lub gdy będzie on tańszy.
       
      Mnie interesuje opinia o sklepie aptekarolnika.pl
      Dla przykładu, kupowałem w sklepie stacjonarnym Gold 450 EC w ilości 7L i zapłaciłem 470zł brutto. W powyższym sklepie internetowym zapłaciłbym 370zł brutto. Do tego przesyłka zapewne 25zł za pobraniem by doszła.
       
      Czy rzeczywiście u nich jest tak tanio za pełnowartościowy produkt, czy może jakieś dziwne rzeczy odstawiają?
    • Przez griga
      Zastanawiamy sie teraz z Ojcem czym by tu popryskac żeby było tanio i dobrze. Głównie chodzi mi o ochronę kłosa, bo mączniaka nie mam za wiele wiec nawet nie pryskałem, zresztą odmiana którą mam jest bardzo odporna na niego. Ale teraz zaczną sie fuzariozy septoriozy itd... Jak macie jakieś własne przykłady to podajcie. I jak mozecie to najlepiej z ceną jaka wychodzi za opryk na ha. Z góry dzięki.
    • Przez karbex
      Cześć Wam - ma pytanie do osób znających sie na przepisach - czy można zgodnie z przepisami stosować glifosat wiosną przed siewem np. gryki, kukurydzy lub innych roślin? Teoretycznie nie ma rejestracji do stosowania w tych roślinach, z drugiej jednak strony jest napisane ze po zastosowaniu można uprawiać dowolną roślinę. Jak to jest - czy w przypadku zastosowania glifosatu na mulcz przed siewem można się narazić na sankcje ze strony PIORIN-u? 
    • Przez Zbysz3k_k
      Witam, mam sporą zagwozdkę kiedy zrobic opryski w oziminach posiadam oprysk Axial temperatury w nocy krążą w okolicach zero w dzień około 10 zastanawiam sie czy to dobre warunki na oprysk, lepszych warunków narazie też nie zapowiadają.
      Główne obawy są związane z tym czy czekając na lepsze warunki nie będzie zapóźno na dobre działanie środka 
      Mam  stanowiska mniej zachwaszczone i te bardziej zachwaszczone (po rzepaku)

      Do kiedy można skutecznie stosować ten środek? Słyszałem gdzieś że najpóżniej koniec kwietnia początek maja ale nie wiem czy to prawda wydaje sie strasznie późno.

      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v