Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

FARMER1313    1

No dokładnie najlepiej w kilku kupić ale z tym to różnie bywa ... Lub skorzystać z oferty specjalistycznej firmy zajmującej się zaprawianiem ziarna zbóż oni mają już konkretny sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Nom z rolnikami to roznie bywa.Najlepiej tak jak mowisz, do firmy jesli ktos chce miec naprawde ladnie zaprawione zboze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Nie bejcuje koszt podobny do kwalifikowanego a z kwalifikowanego pewny siew mam :):) i czas zaoszczedziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Wujek zaprawia zaprawiarką produkcji własnej :rolleyes: Tzn. Mój dziadek zajmuje się obróbką metali i robi takie zaprawiarki, dzisiaj malował 4 takie, bo miał zamówienia. Jak będę miał czas to zrobię i wrzucę fotki :D Jak się komuś spodoba to może sobie kupić :lol:

A co do betoniarki, to jeden gościu robił w betoniarce, a jak zobaczył jak idzie maszyna to odrazu sobie taką zażyczył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ile sobie rzyczy za taka zaprawiarke bo byłbytm zainterewsowany i prosze o fotki :) jaka ma wydajnośc ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Jutro się dowiem wszystkiego dokładnie i tu napiszę oraz zrobię fotki i wstawię do galerii. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blysk    0

Polecam zaprawę Scenic. 3 substancje aktywne to gwarancja szerokiego spektrum działania

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w tym roku zaprawioałem 99 zbóz scenic-kiem i wyglada na to ze sprawdziła sie :) troszke miałem tarcza tez nie jest zle jedynie mrozy teraz troche narobiły szkód i troche kinto duo ale tych działek jeszcze nie widziałem jak przetrwały :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja zawsze zaprawiam betoniarką i przeważnie Raxilem (żel) i bardzo dobrze też zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

A mógłbyś wstawić zdjęcie jak wygląda zboże zaprawione w tej zaprawiarce bo kupilem kwalifikat w centrali i nie jestem zadowolony z jakości zaprawienia, ja lepiej zaprawiam w betoniarce raxilem żel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Jaką zaprawę polecacie na jęczmień jary i mieszankę zbożową. Zastanawiam się nad lamardorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

To dobra zaprawa na jare, jeszcze nawóz donasienny powinien być w zestawie.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

no właśnie mam ulotkę i jest tam taka promocja, a nie wiesz jak teraz się kształtuje cena zaprawienia tym środkiem 100 kg ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Nie bejcuje koszt podobny do kwalifikowanego a z kwalifikowanego pewny siew mam :):) i czas zaoszczedziłem

Nie opowiadaj głupot kolego !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja na jesieni posiałem troche kwalifikowanym i teraz np. zyto wyglada gorzej niz moje które zaprawiłem scenikiem. Bo zaprawy uzywane przez centrale sa zazwyczaj najtansze typu tarcza która nie dała rady z pleśnia sniegowa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie chcę teraz na wiosnę zaprawić zboża (pszenice i jęczmień no i może jeszcze mieszankę)

 

ale chodzi o to w jaki sposób nie chce mi się szuflować łopatą

 

o betoniarce wiem:D

mieszalnik nie wchodzi w grę bo będzie potrzebny do paszy

a siewniku nie mam zaprawiarki

 

więc jakie pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

kuba1993 w betoniarce masz super efekt, w zależności od wielkiosci sypiesz 50 lub 100kg ziarna i dodajesz mokrą zaprawe i po chwili masz gotowe, bez kurzu, najlepiej zakładaj grubsze rekawice gumowe bo jak kilka razy sie ubrudzisz taka zaprawa to moze nie zejsc po pierwszym myciu. a moze ktos zna jakis dobry sposob aby zmyc zaprawe typu kinto duo czy raxil z rak?


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja sypię średniej jakości zaprawę do opryskiwacza leję wody do betoniarki sypię zboże i potem spryskuję kręcące się zboże w betoniarce a potem zakładam wieko własnej konstrukcji na dekiel betoniarki i mieszam z 5 minut. dodam że mało jest wody żeby zboże niespleśniało w ten sposób zboże wilgotne troszkę szybciej schodzi sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj