BenQ

Czyszcenie baku w Reno.?

Polecane posty

BenQ    0

Witam ..może i nie ten dział...Panowie czym wyczyścić plastikowy bak w Reno ? W środku jest takie jakby glony ....taka maź .Już 4 razy mi przez to dziadostwo ciągnik się zapowietrzył .Płyn do mycia silników ? Był pomysł z nakrętkami ale to raczej na rdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja jak myje zbiorniki(a myje ich sporo) to na sam początek wyjmuje zbiornik następnie wsypuje 3-4 garści nakrętek(najmniejsze jakie wrzucam to M12), zatykam wszystkie otwory jakimiś zaślepkami i wlewam jakieś 5-10litrów paliwa po czym ruszam zbiornikiem we wszystkie strony do puki mi się nie znudzi :) Wylewam paliwo oraz wyjmuje nakrętki ze zbiornika, po czym idzie w ruch myjka ciśnieniowa lecz najpierw wyjmuje zaślepki, wsadzam lancę do zbiornika i myję we wszystkich dostępnych kierunkach. Po tym zabiegu znów zaślepiam otwory i wlewam około 2 litrów płynu do mycia silników i około 10-15litrów wody i znów ruszam zbiornikiem we wszystkie strony, potem pukam zbiornik czystą wodą jakieś 3-4 razy. Na sam koniec zostawiam do wyschnięcia i montuje zbiornik w ciągniku.

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Ja w pronarze też miałem takie jakby "glony" w zbiorniku (metalowym) to udało mi się wyczyścić myjką ciśnieniową ale dobrze że był to zbiornik prawy i lance wkładałem  głównie przez otwór czujnika poziomu paliwa, przez "wlew" bym może wszystkiego nie wypłukał. Przydałaby się wygięta lanca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BenQ    0

Ja mam duży zbiornik i tylko otwór wlewu paliwa o średnicy jakieś 10 cm :/ ciężko będzie :) ale zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

wlej dimera nie rozcieńczonego i jak kolega pisał nakrętki wsyp i mieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzejandrzej20
      witam
      jak wymienić klocki hamulcowe w RENÓWCE 10654 proszę o udzielenie pomocy. 
    • Przez Kowal1994
      Witam. Mam pytanie co do mojego traktora, czy ktos kiedykolwiek rozbieral skrzynie w takiej renowce nie mogę rozebrać górnego walka tam gdzie chodzą synchronizatory, nie mogę sobie z tym poradzić nie mogę zbić lozyska tego z przodu wygląda jak by się zapieklo bo zaraz obok jest synchronizator i przesowka które maja kolor taki jak by się wcześniej przypalily. Nie jestem mechanikiem rozbieram to z tata i mamy problem w tym miejscu. Na skrzyni jest tabliczka ze to skrzynia Steyr, znajda sie do tego części? Na allegro jest jedna taka Renia na części ale juz nic z niej praktycznie nie zostalo, same drobiazgi w kartonie bo tam byliśmy. Chcial bym dowiedziec sie jaki steyr ma taka skrzynie moze będzie mi latwiej w szukaniu części.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj