Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Filtry
karolas123    86

Witam, panowie czy są jeszcze jakieś filtry na hydraulice mf 6255? Znalazłem 3 na zdjęciach, instrukcja pokazuje na obrazkach jeszcze jakiś filtr podobny do puszkowego ale sam wkład, u mnie go chyba nie ma, bo nie mogę znaleść.

post-1593-0-95457200-1445357772_thumb.jpg

post-1593-0-90081900-1445357799_thumb.jpg

post-1593-0-61743400-1445357825_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    140

Nie, jak dobrze pamiętam to w tym miejscu tylko z drugiej strony jest podłączona gruba rura która idzie do przodu.

karolas123    86

Kojarzę tą rure, ale z drugiej strony jest właśnie ten biały filtr.

Mogłbys zaznaczyć gdzie to na tej fotce?

post-1593-0-99536400-1445359197.jpg

post-1593-0-54575800-1445359681_thumb.jpg

Edytowano przez karolas123

macko25    8

z lewej strony ciągnika jest duza puszka plastykowa i jest tam wkład czyli to jest od oleju ze skrzyni z prawej strony drugie zdjęcie też wkład oleju od szybkozłączy i trzecie zdjęcie wkład od oleju prosto z pompy a pierwsze zdjecie to jest pewnie to co napisałem że puszk aplastykowa czyli u ciebie jest cały filtr do wymiany a u mnie wkład a posiadam 6290

ptaszyna    140

Kojarzę tą rure, ale z drugiej strony jest właśnie ten biały filtr.

Kolego a mógł byś się pofatygować do ciągnika i popatrzeć, kto szuka to znajdzie. opisałem dziś dość dokładnie ale widze wolisz wklejac jakieś schematy niż iść sprawdzić. Korek jest pod filtrem obok korka spustowego, dokładnie znajduje się w przystawce (wyjście) przedniego napędu i na schematach tego nie ma.

karolas123    86

Poszukam kolego poszukam naturalnie, i dzieki za pomoc:)

Rzeczywiście filtr tm był, to filtr od oleju pedzącego na mokre sprzęgło.

Dla potrzebujących wstawiam numery filtrów, niektóre z nich dadzą sie czyscic jednak ja zamontowałem wszystkie nowe mann, filtry donaldson są nieco tansze z wyjatkiem tego od sprzęgła.

4303303m1 puszkowy 

3615949M2 hydrauliczny wkład

3792287M1 hydrauliczny wkład

3712404M1 hydraulika sprzęgło

Dodatkowo za mannem przemawia to, ze w komplecie są wymagane uszczelki i oringi czego w donaldsonie nie zastaniemy.

Numery filtrów wklepywać w sklep intercars i wyskakują wszystkie dostepne, w rolniczych zdzierają, nie ma co tam kupować.

Edytowano przez karolas123

Arek    138

Trzeba tylko dopisać, że te filtry dotyczą podstawowej wersji hydrauliki, w load sensing 110l są inne filtry i jest ich więcej.

jk33    2
Napisano (edytowany)

Właśnie wymieniam olej w MF6245 powiedzcie czy ten filtr siatkowy znajduje się właśnie tutaj gdzie jest ta śruba na imbus i czy wszystkie filtry zlokalizowałem widoczne na zdjęciach?

IMG_20180120_164554009.jpg

IMG_20180120_164547500.jpg

IMG_20180120_164534088.jpg

IMG_20180120_164526550.jpg

IMG_20180120_164520269.jpg

Edytowano przez jk33

Tak ten filtr siatkowy znajduje się właśnie tam gdzie jest ten duży korek na imbus, na zdjęciach są wszystkie filtry.

jk33    2
Napisano (edytowany)

Dzięki wielkie za szybką reakcje, jeszcze jedno pytanie spuściłem stary olej i zeszło około 40 litrów a według tego co czytałem to wchodzi chyba 74litry czy to możliwe że było tak mało czy jeszcze nie wszystko zeszło ?,jakoś drugiego spustu nie widzę. Ostatnio urwałem przewód ale chyba raczej nie wyleciało wiecej jak 5litrów

Edytowano przez jk33

To trochę mało tego oleju było, innego korka nie ma, jeszcze jak Odkręcisz ten korek od filtra to może coś zleci, a tyle oleju to raczej nie wejdzie bo u mnie do tego samego modelu weszło niecałe 60l i na bagnecie jest prawie max.

jk33    2

OK dzięki jutro się okaże ,byłoby dobrze bo mam właśnie tylko 60l , te brakujące litry pewnie wyleciały przez nieszczelne siłowniki w przyczepie ...

jk33    2

Filtry wymienione, olej zalany weszło jakieś 55l ,wszystko śmiga jak należy... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JANCZAK1176
      Witam jest sprawa ? potrzebna instrukcja obsługi ciągnika MF 7485 podzieli się ktoś ,nawet odpłatne lub na zamianę ,szykuje się jazda testowa 
    • Przez witch
      WItam mam problem iż  kupiłem ostatnio pług lemken variopal, na początku nie chciał obrócić  po kilku próbach obracał , a teraz obraca do połowy i sie wraca,. Zauwazyłem ,że z tyłu 2 węże które ida do rozdzielacza na zdj niżej ten prosty robi w nim ciśnienie i slychać jakby się elektrozawór zaciął ten z lewej strony nad kołem. Kiedyś jak zaciął mi się podnośnik robiło cisnienie we 2 wężach  i ruszyłem go awaryjnie to wtedy elektrozawór sie odciął, próbowałem teraz  dzwiga i opuszcza  lecz dalej pcha przez 1 węża olej. Wrzucam zdj i fimlik.
      Jak się dobrze słuchacie to słychać elekrozawór jak chodzi ciągnik spadł z  900 obrotów na 800-850.

• Przez kostek
      Dzisiaj z wujkiem jedziemy do korbanków po nowy traktor MF 5465 jest jakiś uzytkownik takiego traktoru dodam ze ma skrzynie dyna 4 są jakos mocno awaryjne????
    • Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.

Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez pulek227
      Witam.
      Mam problem z odnośnikiem w Mf6480
      Podniósł pług a teraz nie idzie to w żaden sposób opuścić. Na panelu pokazuje niby kontrolną w dół że opuszcza Ale podnosnik ani drgnie. Na blotnikach przyciskami też nie reaguje
      Próbowałem też pod ciągnikiem awaryjnie alektrozaworami opuścić
      Ale na sadzonym ciągniki te przyciski z gumkami się wciskają na obu elektrozaworach A gdy ciągnik zapalony to jeden się wciska a drugi nie da rady a pług jak był w powietrzu tak jest. 
      Może ktoś pomóc w tej sprawie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.