Zmotoryzowany12

Lej czy KOS ? Który lepszy?

Polecane posty

rolnik115    8

Według mnie lepszy jest rozsiewacz lej. Ma większą pojemnosc, większa szerokość robocza. Kos ma o tyle dobrze ze ma taśmę jest lepszy do rozsiewania wapna, ale wapno można kupić też w granulach no i można je również rozsiac lejkiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

KlaQ24    138

Prawdę mówiąc to żaden... Jeśli już byś miał któryś wybrać to lej, najlepiej z lat 80-90 bo te co teraz produkują to straszna lipa.

skowera_1998    11

kos przynajmniej równo rozsiewa nawóz, lej rzuca więcej w tą stronę w którą się kręci, fakt-tani jak barszcz ale i jakość nie idzie w parze z ceną, polecam jakieś stare amazone 400kg na dwa talerze z tym że nawet używany jest conajmniej 2 razy droższy od nowego lejka ;)

Tomasz78    808

Jak chcesz dobry sprzęt do wapna i nawozu to polecam vikon ps 602  rozrzuca za pomocą rury ,równomiernie do 15m ,ponadto dobrze sieje wapno ,600kg pojemności bez nadstawki i koszt niewielki za ok,1000zł kupisz model z 2000 rocznika kupiłem 2letniego mam go do dziś i raczej nie znienie na nic innego ,a i jeszcze jedno bardzo łatwo go utrzymac w czystości cały z plastyku a blachy zasuwające z kwasówki ..Polecam.

milanreal1    291

Kos nie mieli nawozu, i ciągnik czyściutki ;) Ale na dobrą sprawę oba nadają się na przetop ( za kosa mniej dostaniesz bo większość elementów z włókna jest ) :lol:

Dokładnie kolego, oba rozsiewacze mają więcej wad niż zalet. Lepiej wydać 2 razy więcej ale mieć dobry używany. Żaden z tych rozsiewaczy nie rzuca równomiernie na szerokość ścieżek. A prawdziwe wapno sieje się kilka t na ha, kosem by się zamęczył.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Huberto89    36

Też się z tym zgodzę że te dwa rozsiewacze do niczego się nie nadają. Miałem kosa którego zastąpiłem 2 tarczowym amazone i nim to aż się chce siać. Ktoś pisał że kos na ciągnik nawozu nie rzuca ja jak swoim siałem to szczególnie saletra ostro leciała do ciągnika, kolejna wada to strasznie wąski rozrzut no i mała pojemność. Tym co teraz mam przejeżdżam raz, a kosem musiałem trzy. A jeśli chodzi o wapno to najbardziej opłacalny jest zakup luzem prosto z kopalni, a takie to tylko rcw lub rozrzutnik można rozsypać.

Lejka nie miałem to się nie wypowiem ale patrząc po sąsiadach to te nowe są tragicznie wykonane lepiej dołożyć drugie tyle i jakąś mniejszą zachodnią używkę kupić.

izydor6280    654

oba szału nie robią, ale na kilka ha już lepiej kupić kosa niż nowego lejka

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sim0n
      Kupiłem rozsiewacz Amazone zam-max i mam zestawy tarcz OS a w necie na stroncze amazone są super ustawienia tylko że do tarcz OM.
      Czy mogę zastosować parametry ustawień z tabeli dla tarcz OM przy ustawianiu tarcz OS?
    • Przez Luki1988
      Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?
    • Przez grzeskw75
      Witam, posiadam rozsiewacz rauch komet zsb i podczas siewu nawozów dosyć głośno huczy. Czy to wina skrzyni przekładniowej?
    • Przez RoLLand
      Witam. Próbował ktoś z was juz ściągnąć mieszadło w w/w rozsiewaczu. Chodzi mi o mieszadło które jest na wałku głównym przekładni, te w zbiorniku. Rozsypały mi się łożyska w przekładni i żeby się do nich dobrać muszę ściągnąć to mieszało. Próbowałem już różnymi sposobami to śćiągać ale ani nie drgnie. I tak się teraz zastanawiam czy może ono jest jednak nakręcane a nie jak poprzednio zalożyłem na stożku bądz klinie.
    • Przez toof
      Witam
      Chciałbym rozpocząć temat porównania dwóch na pozór identycznych konstrukcji tj. rozsiewacza firmy Langren i rozsiewacz firmy Altro.  Chciałbym zakupić któryś z tych dwóch rozsiewaczy i nie mam pojęcia który jest lepszy pod względem trwałości i niezawodności, dlatego proszę o pomoc głównie użytkowników, ale nie tylko. Z góry dzięki za pomoc.
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.