Skocz do zawartości
Zmotoryzowany12

Lej czy KOS ? Który lepszy?

Polecane posty

rolnik115    6

Według mnie lepszy jest rozsiewacz lej. Ma większą pojemnosc, większa szerokość robocza. Kos ma o tyle dobrze ze ma taśmę jest lepszy do rozsiewania wapna, ale wapno można kupić też w granulach no i można je również rozsiac lejkiem.

blawatek98    322

Kos nie mieli nawozu, i ciągnik czyściutki ;) Ale na dobrą sprawę oba nadają się na przetop ( za kosa mniej dostaniesz bo większość elementów z włókna jest ) :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

KlaQ24    135

Prawdę mówiąc to żaden... Jeśli już byś miał któryś wybrać to lej, najlepiej z lat 80-90 bo te co teraz produkują to straszna lipa.

skowera_1998    11

kos przynajmniej równo rozsiewa nawóz, lej rzuca więcej w tą stronę w którą się kręci, fakt-tani jak barszcz ale i jakość nie idzie w parze z ceną, polecam jakieś stare amazone 400kg na dwa talerze z tym że nawet używany jest conajmniej 2 razy droższy od nowego lejka ;)

Tomasz78    337

Jak chcesz dobry sprzęt do wapna i nawozu to polecam vikon ps 602  rozrzuca za pomocą rury ,równomiernie do 15m ,ponadto dobrze sieje wapno ,600kg pojemności bez nadstawki i koszt niewielki za ok,1000zł kupisz model z 2000 rocznika kupiłem 2letniego mam go do dziś i raczej nie znienie na nic innego ,a i jeszcze jedno bardzo łatwo go utrzymac w czystości cały z plastyku a blachy zasuwające z kwasówki ..Polecam.

milanreal1    290

Kos nie mieli nawozu, i ciągnik czyściutki ;) Ale na dobrą sprawę oba nadają się na przetop ( za kosa mniej dostaniesz bo większość elementów z włókna jest ) :lol:

Dokładnie kolego, oba rozsiewacze mają więcej wad niż zalet. Lepiej wydać 2 razy więcej ale mieć dobry używany. Żaden z tych rozsiewaczy nie rzuca równomiernie na szerokość ścieżek. A prawdziwe wapno sieje się kilka t na ha, kosem by się zamęczył.

Huberto89    34

Też się z tym zgodzę że te dwa rozsiewacze do niczego się nie nadają. Miałem kosa którego zastąpiłem 2 tarczowym amazone i nim to aż się chce siać. Ktoś pisał że kos na ciągnik nawozu nie rzuca ja jak swoim siałem to szczególnie saletra ostro leciała do ciągnika, kolejna wada to strasznie wąski rozrzut no i mała pojemność. Tym co teraz mam przejeżdżam raz, a kosem musiałem trzy. A jeśli chodzi o wapno to najbardziej opłacalny jest zakup luzem prosto z kopalni, a takie to tylko rcw lub rozrzutnik można rozsypać.

Lejka nie miałem to się nie wypowiem ale patrząc po sąsiadach to te nowe są tragicznie wykonane lepiej dołożyć drugie tyle i jakąś mniejszą zachodnią używkę kupić.

blawatek98    322

Rzucać to i kos rzuca, ale lejek dodatkowo mieli nawóz i pyli na ciągnik :mellow:  Taki młynek do nawozu  :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza