Skocz do zawartości
miles3147

Ursus 4514 Problem w zwolnicy

Polecane posty

miles3147    7

Witam . Czy ktoś może mi podpowiedzieć co się mogło stać w tej zwolnicy ? Satelita czy łożysko ? Trzeba to rozebrać czy tak można jeździć ? https://www.youtube.com/watch?v=LH7NAUN8GUA 

Dodam że uniosłem się na turze do góry i bez ciężaru ciągnika jak kręciłem kołem nie było słychać nic. 

Edytowano przez miles3147

Wiadomość z agroFakt.pl

XMK13    367

Sprawdź dokręcenie koła do piasty/zwolnicy i skręcenie koła tarcza - pierścień.

akmaly    238

Spuść olej i odkręć pokrywę to zobaczysz co go boli. Chyba że ten odgłos pochodzi z mostu. Ciężko coś poprzez neta więcej ale wydaje się że coś na satelitach.

XMK13    367

Z włączonym napędem tryby są obciążone, a z wyłączonym tryby się tylko toczą. Ja stawiałbym na łożyska główne: nr. 18, 19, 23, 25; str. 15: http://tractoor.pl/images/stories/Schematy/mf/mf3031/MF303111.PDF

Na tym schemacie jest praktycznie identyczna zwolnica jak w 4514. Stawiam na łożyska, bo to skrobanie jest powolne (przy tarciu elementów przy większej prędkości jest bardziej pisk), a reszta elementów w zwolnicy obraca się szybciej od łożysk głównych. Do tego tryby by "grały" o siebie.

vademecum    25

Koledzy przepraszam za gafolca z hamulcami, nie otwierałem filmiku i nie przyglądałem się temu kułkowi wiadomo, że ich niema na przodzie.
Fakt jest jeden, nie można tego użytkować i trzeba rozebrać bo poleci coś. Ja stawiam na łożysko, a jeśli niema oleju to cała przekładnia jest do przeglądnięcia, a jest tam tego troche.

vademecum    25

szaleniec.... a pod tym łącznikiem satelit masz podkładke miedzianą ??? Naprawa to nie,rozbiórka i złożenie, może łożysko na półosi, a może dyfer. Szukaj problemu.

Marq    0

Sprawdź dokładnie łożyska. Ja ostatnio miałem podobny objaw w Fendcie i rozebrałem przekładnię i wszystko wyglądało jak nowe, i już miałem ją składać i szukać gdzie indziej problemu, ale zauważyłem, że jedno z głównych łożysk luźno rusza się na ośce. Wymieniłem oba i jak ręką odjął. Wałek był lekko obtarty, ale pod nowe łożysko dałem Loctite, i póki co pracuje poprawnie.

miles3147    7

To był banał. Niepotrzebnie wszystko rozbierałem. Wystarczyło dokręcic śruby co łączą felge z tą gwiazdą...

vademecum    25

przecież przechodząc koło ciągnika widać poluzowane śruby, pękniętą farbę albo nawet błoto, a na końcu opiłki.
Teraz będie ci się to często rozkręcać więc pilnuj.
Też ci pisał tarcza pierścień, najpierw,sprawdza się to co nawierzchu.

Edytowano przez vademecum

XMK13    367

Sprawdź dokręcenie koła do piasty/zwolnicy i skręcenie koła tarcza - pierścień.

Pisałem o tym :)

miles3147    7

No na jednej nakrętce tak deczko było widać jakby farba odskoczyla. Przyznaję się bez bicia :D
Właśnie mi to zaczęło skrzypieć po wywozeniu takiej wykopanej gliny. 50 łych było i przy każdej z napędem się wbijalem i ciężko było bo tylko dotknął i koła mieliły.

XMK13    367

Dobrze, że to tylko felga. Gdyby coś w zwolnicy to nie byłoby przyjemnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
    • Przez Przemo222
      Witam mam problem z hydraulika po zamontowaniu tura przeciolem zasilanie i podlaczylem bezpośrednio rozdzielacz od tura jest on prawdopodobnie od cyklopa A był przy ursusie  i u mnie mocno buczala pompa i coś pstyklo i nie burczy już i wolno podnosi co mogło się stać 
    • Przez Danielkoltun
      Witam , trochę przewałkowałkowałem tematów o stollu ale nie znalazłem odpowiedzi , mianowicie kombajn nie reaguje na ruch tym automatem prawo , lewo , góra i dół nic się nie dzieje . Jak biorę z joysticka to wszystko działa normalnie i przy braniu Lewo\Prawo na tych czujnikach ( czerwonych ) zaświecają się diody , tak samo gdy opuszczam na dolnym czujniku się zaświeca dioda a jak biorę do góry to zaświeca się dioda w takim palcu nad tym czujnikiem . Problem jest taki ogólnie że zero reakcji , tak jakby napięcie nie dochodziło . Może ktoś z was miał coś podobnego ? , z góry dziękuję za każdą wskazówkę . 

• Przez lukas1981
      Witam ,mam ciągnik Steyr 4110 i z przebiegiem 400 h. Od jakiegoś czasu nie załącza mi wyjść hydraulicznych a podnośnik działa normalnie.Dzieje się to losowo . Raz załączy a raz nie. Może ktoś coś podpowie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.