Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi. :)

Edytowano przez AgroFerdekxD

Huberto89    34

Co konkretnie pisali na tym forum i na co się powoływali, bo ja słyszałem już różne przepowiednie. Jedna z lepszych to taka że jak zetniesz słomę to przez 7 lat nic nie urośnie, no to się przy tym uśmiałem :).  Ja tam normalnie woziłem na ściernisko pod talerzówkę później orka i nic złego nie zauważyłem, a miejscami dawka poszła konkretna.

Mirenault    2

AgroFerdekxD "Wywieść" to możesz kogoś w pole. Tak, jak przecinki w swoich zdaniach. Obornik raczej możesz wywieźć. Polecam lekturę słownika do poduszki, a nie agrofoto. W wiemu
*W wieku 15 lat to dobra sprawa.

Wiadomość z agroFakt.pl

AgroFerdekxD "Wywieść" to możesz kogoś w pole. Tak, jak przecinki w swoich zdaniach. Obornik raczej możesz wywieźć. Polecam lekturę słownika do poduszki, a nie agrofoto. W wiemu

*W wieku 15 lat to dobra sprawa.

To że mam 15 lat to znaczy , że  nie mogę przesiadywać na tym forum ? Wybacz ale ty chyba też miałeś 15 lat ? I jeżeli masz pisać takie coś jak wyżej to sobie odpuść . Pozdrawiam .

PS:Temat do zamknięcia .

Mirenault    2

Czy napisałem, że nie możesz przesiadywać? Możesz i nikt Ci tego nie zabroni, tak samo jak wypowiadać się na forum. Ale jeśli już się wypowiadasz rób to w miarę bez błędów. O to mi chodzi. Pozdrawiam. P. S. Po co zakładać temat, jak dyskusja ma 2 posty???

damianzbr    1401

Kiedyś w wakacje dla zabawy grało się w piłkę i jeździło rowerem po całej okolicy, teraz dla zabawy siedzi się przed internetem i zakłada zbędne tematy...

agrolublin    29

Nie możecie mu zwyczajnie pomóc.Nic sie nie stanie ja zawsze dawałem obornik kiedy siałem żyto (teraz już nie sieje).Pięknie po nim rosło i miało odpowiedni start jeszcze nawóz pod korzeń i bedzie super.

FIWI    8

Źle nie będzie ale uważałbym z obsadą i wiosną skrócił :) (CERONE, CERTES). Sąsiad wyWIÓZŁ :) w tamtym roku dość solidną dawkę pod żyto i o ile jesienią wyglądało pięknie to w maju już pięknym nie było bo go wywaliło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez butfinek
      Jakie macie opinie na temat żyta hybrydowego livado
    • Przez Krzys375
      Witam
      W tym roku zakupiłem plug Bomet u013/2 4x35 z wysokimi stopami. Dotychczas jezdzilem 3x30 ciągnik nie miał kłopotów z nim tylko problem z zapychaniem.
      Zakup już zrobiłem jak myślicie ciągnik go bez problemu uciągnie na cieżkich ziemiach?
      Mam zamiar wymienić lemiesze wziac z dlutami czy bez? Chcialem z Waryńskiego
      Odnośnie tytułu tematu jak myślicie powinienem odpinać ładowacz? Mam go drugi rok ale jezdzac i orając mam wrazenie ze ciągnik miałby sie za chwile wywrocic.
      Prosze o pomoc
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez krystian96
      Witam . Planuje zakup zgarniacza obornika . Zastanawiam sie nad zgarniaczem hydraulicznym lub łańcuchowym . Wyciąg linowy odpada. Prosze o opinie obu zgarniaczy , wady , zalety .
      W oborze są 2 równoległe kanały po około 20m . Jaki mniej więcej byłby koszt takiej inwestycji . I czy macie kontakt do kogoś kto to by mi wykonał  ( mieszkam w mazowiecki)
      Dziękuje i pozdrawiam 
    • Przez Kondzio342
      Witam planuje wybudowac wylac plyte na obornik temat jest taki czy plyte czy skladowac na ziemi? Czy jesli plyta musi byc zbiornik na gnojowke? Teren dosyc mokry nie wiem jak rozwiazac za nieweilkie pieniadze? Prosze o porady.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.