proximaplus

Niedotrzymanie umowy przez dealera JD

Polecane posty

proximaplus    11
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich forumowiczów.Mam takie pytanie.Podpisałem umowę z dilerem JD  na zakup ciągnika JD i kilku maszyn.Według umowy zawartej w styczniu między nami termin dostawy minął 2 tygodnie temu(tzn.termin dostawy był przełom kwiecień/maj,a dzisiaj mamy koniec maja i ciągnika nie ma na placu,jest w drodze).Diler zwleka z dnia dzień i powtarza że jest  w drodze.Co  mam w związku z tym zrobić,żeby jakoś to przyśpieszyć.

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jeśli jest termin dostawy do ciebie to powinno być w umowie określone czego możesz się domagać w przypadku niedotrzymania, z reguły jest możliwość obniżenia ceny ale raczej symbolicznie lub w skrajnych przypadkach po prostu odstąpienie od umowy- ale to już ciężka sprawa i zakładam że na to nie masz chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Jeśli masz jakieś prace w polu do wykonania, to niech Ci da inny, żebyś mógł wszystko porobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kwestia czy ta maszyna miała być kupiiona na prow i jesteś ograniczony terminem przez arimr, jeśli tak to sytuacja rzeczywiście trudna, wtedy jeśli się nie wyrobią i nie dostaniesz dofinansowania są podstawy domagać się wysokiego zadośćuczynienia, w pozostałych przypadkach naciskaj żeby obniżyli ceną, a swoją drogą który to diler JD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Dokadnie gdybym to brał za swoje pieniądze to nie byłoby problemu ale zaraz kończy się termin składania wniosku do płatnośc(do 30 czerwca) i to jest właśnie najgorsze.Może macie jakieś pomysły żeby coś zrobić z tym??

 


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Co prawda mam małe doświadczenie z wnioskami tylko, że z innego działu ale myślę, że tu powinno być podobnie... Możesz złożyć wniosek o przesunięcie tego terminu. Wystarczy dobrze uzasadnić i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

zalezy co masz wpisane w umówię? Jeśli diler zwleka powinny być jakieś kary umowne chyba ze podpisałeś ze wszystkie opoznienia nie z winy dilera nie maja znaczenia. Postrasz ich ze jeśli nie dostaniesz zaraz ciągnika i maszyn to masz na nich wywalone i skontaktują sie Twoimprawnicy. Kuzyn tak zrobił i podzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj