Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Części zamienne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Części
MECHANIZATOR    156

chciałem was zapytać jakie preferujecie zakupowac części zamienne i dlczego akurat takie - czy zawsze kupujecie częsci orginalne zapakowane w kartoniki czy kupujecie moze zamienniki - a moze części "lekko przechodzone" z maszyn które np spłoneły czy coś innego je spotkało

oprócz sondy to piszcie o swoich spostrzeniach - dotyczacych nie tylko częsci do ciagników ale takze do innych maszyn

pozdrawiam

Mój ojciec kieruje się zawsze jakością, a mój kupel żeby tańsze to robił 4 lata temu generalkę i teraz. Lepiej wyłożyć więcej raz niż kilka razy po trochu i mieć święty spokój.

krolikNH    56

Ja też stawiam na jakość, mimo, że cena oryginalnych części przyprawia o zawrót głowy... Ale cóż wolę raz zrobić, porządnie... :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

MECHANIZATOR    156

hehe - no widze ze kasy na swoje sprzęty nie żłujecie ;)- a swoją drogą to bardzo dobrze

lukasz15    2

No widać większośc kupuje oryginalne części i zwracają uwage na jakość np. ja tak robie ;)

zetor165    0

Jak tylko jest możliwość to oryginalne części kupujemy, a co do dostępności niekiedy jedzie sie gdzieś dalej żeby tylko kupić oryginał-zawsze sie ma nadzieje że opłaca sie jechać dalej ale za to maszyna dłużej będzie działać.

Adik_ziel    3

My zawsze kupujemy nowe i jak najlepsze oczywiście wiem ze koszują ale też wiem że wytrzymają więcej niż jakieś za 10zł

lukasz15    2
My zawsze kupujemy nowe i jak najlepsze oczywiście wiem ze koszują ale też wiem że wytrzymają więcej niż jakieś za 10zł

No wiadomo oryginalł to oryginał. U mnie w kombajnie 2 lata temu były 2 napinacze na których trzeba było wymienić łożyska. Ale nie było już czasu więc zdążyliśmy wymienić tylko jedno na polskie a tamto zostało stare niemiecki. W tym roku po żniważ patrzymy a tam to stare niemiecki jeszcze dłużej wytrzyma niż to nowe polski(polski ledwo co się już trzyma)

Itak to jest jak nie założysz oryginału to bedziesz 2 razy robił i więcej pieniędzy wydasz na to kombinowanie.

Arni    1

My kupujemy do maszyn zmienniki nie są to bardzo drogie ani bardzo tanie części określił bym to, że kupuje części ze średniej półki cenowej i są one w miarę dostępne ;)

rafal13113    98

części to jest to co mnie najbardziej wk.............. płaci się kupe kasy a i tak są do d.... w tamtym roku kupiliśmy nowy wałek rozrządu do ursusa i co właśnie gówno okazało się że krzywki były milimetr mniejsze a nie miał to być zamiennik tylko oryginał do tego samego ciągnika tato kupił widełki do skrzyni biegów i co trzy razy wymieniał aż założyliśmy stare bo wszystkie nowe były krzywe i miały za mały otwór i ani na starty ani na nowy wałek nie chciały wejść oczywiście miały to być oryginalne a nie żadne podróby. czasami chciałbym wcisnąć w gardło producentowi część która jest bublem może w tedy by trochę bardziej zaczęli dopracowywać te części,

ciagnikfan    3

Części kupuje jakie są, wiadomo że do C-360 czym Mf-255 kupie nówki w kartonikach ale do kombajnu czy zagranicznej maszyny ciężko kupić oryginał a czasami można w ogóle o takim zapomnieć.

abuk14    1

Ja kiedys kupowałem byle tańsze, ale jak mi raz po 1 sezonie padło cale ułożyskowanie w kosiarce, powiedzialem dosc. Kupuję tylko oryginały, ale wiem, że one też nie są idealne.

halun20    1

u nas w gospodarstwie kupuje się zamienniki i orginały.zależy jaka jest to część.łożyska staramy się kupować jedne z lepszych ale np. noże do kosiarki dyskowej nie kupujemy orginalne bo jak uderzę w kamień zamiennikiem czy orginałem to obydwa sie wygną albo pękną. co do ciągników to w zetorze nie mamy dużych problemów z częściami bo jak narazie w silniku i skrzyni nic sie nie popsuło ale w razie czego to bym kupował orginalne, a co do Deutza to dużego wyboru jak narazie nie mam. Choć by to była jakaś pierdółka to i tak będzie orginalna bo zamienników nie ma.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My zawsze bierzemy jakościowo najlepsze...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html