Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ciekawie sformulowanie jakby karzdy mial conajmniej 20 ciągników i jedne były lepsze a inne gorsze.ale temat ogolnie nienajgorszy.chyba że chodzi ci o to jakie ciągniki przewineły sie przez gosp. i ktory z nich był najgorszy :rolleyes:

Opublikowano

To u nas w tej kategori króluje U1224, silnik x razy remontowany jest to składak z RSP i miał szpilki przednie przy wale urwane, prawdopodobnie z nadmiaru samostartu który stosowali do odpalania, teraz to już tylko ciąga wywrotki, a niedługo będzie na sprzedaż oczywiście jak Prow przejdzie :rolleyes:

Opublikowano

Pierwotnie zamiast Ursusa z RSP miał być Bizon, ale załatwiono kredyt i trzeba było go na coś wykorzystać więc padło na 1224, przeciwieństwem tego pechowego ciągnika jest Fortschrit który przez lata dzwigał gospodarke

Opublikowano

moim zdaniem pechowych nie ma są tylko źle naprawiane, a pech jak się trafi jakiś krzywy odlew w skrzyni biegów ( w t25 dośc popularna przypadłość) lub wyjdzie jakaś inna wada fabryczna a gwarancja nie obejmie to jest pechowy ciągnik

Opublikowano

u nas jakis pechowy okazał sie Lampo70. Krótko go mielismy 2 lata tylko bo ciagle cos było nie tak. Niby miał byc dobry taki zachwalany ciagnik a sie okazało inaczej. cały czas jakies drobne awarie były więc go sprzedalismy. :P i teraz jest o wiele lepiej ;)

no ale trzeba tez przyznac że troche prac robił.

Pozdrawiam! NHowiec

Opublikowano

nie polecał złych ciagników hehe. nie no tak według mnie to nie brał bym tych wszystkich chińskich wynazklów itp. właśnie jakiez żubrony Kioti itp,

Opublikowano

U mnie to chyba był zetor 7211 najbardziej sie psuła elektronika... i tez czasami były problemy ze skrzynią biegów.. i chamulcami.. ale tak to ciagniczek był bardzo dobry ;)

 

PS: u nas w siasiedniej wsi kupił C360 nimugł zapalic wiec na zaciąg jak zapalił to cały olej wyleciał przez rure wydechową i to nie jest zart bo sam te traktor widziałem....

Opublikowano
a jaką elektronikę ma 7211???

sam niewiem ale wkoncu miesiac przed sprzedaniem Zetorka zrobilismy tą Elektronike i do sprzedazy chodziła bardzo dobze a i jeszcze mielismy problemy u zetorka z Sprzegłem ;)

Opublikowano

Pechowe to były zetory ze starej serii z 1 na końcu oraz troche mniej ale też troche seria clasik, bo kto ma to narzeka na przecieki i że jest dużo drobnych awarii od elektryki po chydraulike, jak by te ciągniki były na odwal robione, niby to zetor niby takie wytrzymałe mają być, ale w rzeczywiśtości słabizna, podobnie jak to było z c360 oraz z 330 z końca produkcji, również bardzo krytykowane bardziej chyba c330 m, co jak co skończyli produkcje tej straej serii ale proxima to pzoa silinikiem to to samo co klasik chyba ciekawe czy taka super puki nowa, bo z tego co wiem drobne awarie się zdarzają dość często.

 

t25 - ten ciągnik to już jedna wielka wada fabryczna chyba 80% władymirców ma coś nie tak

Opublikowano

miałem zetorka jakies 37kw niebył zły ale lubił jak na te swoje kucyki pociągnąć ,głośny ,niewygodny ,biegi ciężko wchodziły ale siłe miał... sprzedałem...

Opublikowano
Pechowe to były zetory ze starej serii z 1 na końcu oraz troche mniej ale też troche seria clasik, bo kto ma to narzeka na przecieki i że jest dużo drobnych awarii od elektryki po chydraulike, jak by te ciągniki były na odwal robione, niby to zetor niby takie wytrzymałe mają być, ale w rzeczywiśtości słabizna, podobnie jak to było z c360 oraz z 330 z końca produkcji, również bardzo krytykowane bardziej chyba c330 m, co jak co skończyli produkcje tej straej serii ale proxima to pzoa silinikiem to to samo co klasik chyba ciekawe czy taka super puki nowa, bo z tego co wiem drobne awarie się zdarzają dość często.

 

t25 - ten ciągnik to już jedna wielka wada fabryczna chyba 80% władymirców ma coś nie tak

Mam rozumieć, że 5211 i 7211 były pechowymi, chyba coś nie tak z tą opinią.

Opublikowano

u mnie bardzo awaryjny byl forschrit ZT303 na początku pokazał kopyto po wymianie walu, bloku i innych elementów z tym związanych poszła pompa wtryskowa także więcej stał niż robił a dotego jeszcze skrzynia wyjątkowo nieudany egzamplarz

Opublikowano

U nas to 1614 i 1634 to są pechowe ciągniki. W 1614 regulator obrotów się wysypał no i silnik sie rozsypał korbowody bokiem wyszły i silnik do wymiany, a 1634 to samo ale silnik udało się uratować. Gdyby nie to że są potrzebne spuściłbym je do jeziora. Oczywiście to tylko wybrane historie z życia tych złomów.

Opublikowano

Moj pechowy ciagnik to U3512. Kupilismy go nowego, i juz na dotarciu poszedl na kapitalke silnika, bo brał olej. Najgorsza szmira jaką kiedykolwiek kupiliśmy, a do tego ten ryczący niczym w czołgu silnik - nawet w nausznikach ciezko wytrzymac orke. Zastanawia mnie tylko to jak przeszedł homologacje z taką pracą silnika

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez geno85
      zastanawiam się nad zakupę traktora mechaniczny mianowicie z tych 3 co polecacie traktor mtz 952 zetor 9540 renault 103.54
    • Przez PaweCigo
      Dzień dobry
      Jakiś czas temu kupiłem stary ciągnik rolniczy do użytku hobbistycznego. Skończyłem remonty i ogarnięcie jego ale mam problem z oponami - są krzywe i biją podczas jazdy (tylne). Przy 14km/h jest w miarę ale przy 20 już średnio da się jechać. Jak podniosę na lewarku to biją ale nie liniowo ale tak jakby w jednym obszarze były "wytarte".
      Chciałbym jeszcze trochę na nich pojeździć bo jak już będę zmieniał to pasowały by wypiaskować obręcze, rotor i a dodatkowo one wyglądają całkiem nieźle. Słyszałem, że to może być efekt długiego postoju ale czy da się coś z tym zrobić?
    • Przez artur04c
      Witam, 
      Szukam wilgotnościomierza do zbóż i jest na rynku nowy za 700 zł, ale podejrzewam, że jest chiński. Czy jest sens taki kupić? Są używane Dramiński, ale nie wygląda to za ciekawe w użytkowaniu (bardziej pasuje on stacjonarnie) i jak to z używanymi modelami bywa tego nikt nie wie. Tak samo są modele, które mielą, a inne tylko na docisk. Które polecacie ? Pozdrawiam.  
    • Przez kadol
      Cześć, planuję stworzyć dokładny model 3D ciągnika Ursus C360 w programie Fusion 360, który byłby dostępny dla wszystkich. Dzięki temu każdy mógłby projektować własne modyfikacje i zlecać ich wykonanie, bazując na rzeczywistych wymiarach, bez ryzyka, że podczas pracy zabraknie miejsca i trzeba będzie na nowo przemyśleć niektóre rozwiązania, co mogłoby generować dodatkowe koszty. Uważam, że takie dane mogłyby być przydatne dla szerszej społeczności, ponieważ, patrząc na projekty takie jak Zduntrac, widać, że ludzie mają ciekawe pomysły na tworzenie nowych rzeczy na sprawdzonych konstrukcjach.
      Zanim jednak zacznę, chciałbym się upewnić, czy nie duplikuję czyjejś pracy. Czy ktoś wie, czy istnieje już dokładny model Ursusa C360 (mam na myśli każdą najmniejszą część, nawet podkładki)? Jeśli taki model już istnieje, bardzo proszę o link.
      Z drugiej strony, brakuje mi dokumentacji technicznej, szczególnie przekrojów i wymiarów poszczególnych części. Czy ktoś z Was wie, gdzie można takie dane znaleźć, kupić lub czy są one gdzieś dostępne? Ostatecznym rozwiązaniem byłoby rozłożenie mojej starej "sześćdziesiątki", wykonanie pomiarów i przeniesienie ich do Fusion 360, ale to byłaby ostateczność, której wolałbym uniknąć.
      Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v