Polecane posty

Michalmeer    483

dodałem fotki z tą pszenicą a w galerii ich nie ma .. a naprawde warto by je zobaczyć


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To wstaw fotkę w posta. Kliknij w więcej opcji odpisywania i wstaw fotkę ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zdj pierwszw wiosna

 

zasiew jesienny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

To w końcu z tym lancetem i burakami i rzepakiem za rok jak jest? ktoś siał buraki po lancecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

mam ccc i medax top zrobić z tego mieszankę czy dać po pełnej dawce na dwa zabiegi?

zrob zabieg 1l ccc plus 0.6 medax.widzialem jakie sa efekty po takim skracaniu w ubieglym roku.pszenica nie wylegla i nie byla wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Czy przy dawce azotu 140 kg na ha jest sens skracać odmianę muszelka?jest dosyć rzadka i chciałem ją dokrzewić ccc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie czy jeżeli pszenica przez 1,5 tygodnia ciepła ruszyła z wegetacją (nowe korzenie przybyszowe), a teraz przez 2 tygodnie leży pod śniegiem i wygląda na to że będzie jeszcze leżeć tydzien, to nic jej się nie stanie ?? nie odparzy sie ?


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Sądze że ta odwilż co wtedy zapanowała nie była na tyle silna aby wegetacja ruszyła. Być może doszło do rozchartowania roślin tym bardziej jeśli zdążyłeś zastosować nawozy azotowe. Jeśli miało to miejsce napewno na zdrowie jej to nie wyjdzie. Ale nie ma co gdybać jeśli wszystko lerzy pod śniegiem. Jeśli chcesz sprawdzić czy doszło do jakiś uszkodzeń, to idz na pole wygrzeb rośline z śniegu i szukaj na pół zielonych, szarzejących wiątkich liści. To może być oznaka złego przezimowania lub pleśni śniegowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Czy przy dawce azotu 140 kg na ha jest sens skracać odmianę muszelka?jest dosyć rzadka i chciałem ją dokrzewić ccc.

 

Ile siana na ha? Dosyć czyli ile rozkrzewień bo odmiana super się krzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ccc temp działania 10 - 25 stopni na pszenicu są nastempujące środki

Adjust SL , Manipulator Sl , regulator SL - dawka 1-1,8 l na ha

Cekwat 750 SL , stabilan 750 SL dawka od 1,2 do 2 l na ha

Cycocel 750 SL dawka 1,2 do 2.1 l na ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Co do tych dokrzewień . Wszystkim żądzi fizjologia. Decydującym czynikiem będzie temperatura powietsza. Jeśli temp. bedzie się średnio utrzymywać 7-8 stopni zboże będzie jeszcze kończyć krzewienie. Jeśli temp. skoczy ponad 10-12 to krzewienie może szybko się zakończyć i roślina przejdzie w początek strzelania w źdźbło.

Ale trzeba mieć na uwadzę iż: w praktyce pełne wykorzystanie zdolności zbóż do krzewienia jest niecelowe, gdyż pędy II rzędu są mniej produktywne o 5-10%, a pędy III rzędu o 10-15 i więcej % od pędu głównego. Również niekorzystnym skutkiem zbyt silnego krzewienia jest nierównomierne dojrzewanie. Więc przy dosyć gęstych łanach które weszły w okres zimowania w stadium BBCH 23-25 nie powino to mieć istotnego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w bieżącym tygodniku poradniku rolniczym jest ciekawy i wyczerpujący artykuł o regulatorach wzrostu wraz z opisem 24 środków podzielonych na 4 grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W nowoczesnej uprawie tez jest .. są przykłady i dawki ... czasem warto zajrzeć do czasopism specjalistycznych


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Czasopisma czytać warto ale chciałem poznać opinię praktyków, co do obsady to po kolana śniegu i za wcześnie aby o tym mówić azotu jeszcze nic nie widziała myślę że może i dobrze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie mogę teraz znaleźć NU, ale z tygodnika wynika, iż:

- CCC działa w temp 8-15 stopni, rozkrzewia (wcześnie stosowany), skraca źdźbło i korzeń,

- Etefon hamuje (15-20 stopni) wzrost i przyspiesza starzenie się komórek, czyli skraca wszystkie międzywęźla,

- Trineksapak etylu nie redukuje masy roślin, lecz usztywnia źdźbło,

- Proheksadion wapnia + chlorek mepikwatu (7-20%) stymuluje rozwój systemu korzeniowego, skraca i pogrubia źdźbło we wszystkich nowych międzywęźlach, artykuł przywołuje jakieś badanie, gdzie masa systemu korzeni wzrosła o 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Co do tych dokrzewień . Wszystkim żądzi fizjologia. Decydującym czynikiem będzie temperatura powietsza. Jeśli temp. bedzie się średnio utrzymywać 7-8 stopni zboże będzie jeszcze kończyć krzewienie. Jeśli temp. skoczy ponad 10-12 to krzewienie może szybko się zakończyć i roślina przejdzie w początek strzelania w źdźbło.

Ale trzeba mieć na uwadzę iż: w praktyce pełne wykorzystanie zdolności zbóż do krzewienia jest niecelowe, gdyż pędy II rzędu są mniej produktywne o 5-10%, a pędy III rzędu o 10-15 i więcej % od pędu głównego. Również niekorzystnym skutkiem zbyt silnego krzewienia jest nierównomierne dojrzewanie. Więc przy dosyć gęstych łanach które weszły w okres zimowania w stadium BBCH 23-25 nie powino to mieć istotnego znaczenia

Potwierdzam. Ja w zeszłym sezonie zabawiłem się w dokrzewianie środkiem CCC i miałem problem z równomiernością dojrzewania. Jedna twarda a druga zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja też w tamtym roku po raz pierwszy dokrzewiałem ccc i nierównomiernie dojrzewała, ale nie wydaje mi się aby to była wina ccc, po prostu był taki paskudny rok i bardzo nierówne wschody,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Normalne że po zastosowaniu regulatorów może opóźnić się zbiór z powodu dojrzewania. Gdzieś słyszałe że z działaniem CCC można zejść do 5C po zastosowaniu adjuwanta, ci co dokrzewiają po pare razy to nie patrzą, aby przymrozków nie było to jada z CCC.

@malkolm jak dokrzewiałeś to powinien się łan wyrównać w miarę raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Dokładnie jak kolega sławek opisał.ccc w fazie dokrzewiania nie wpływa na proces dojrzewania.macie przykład w życie wyrównanie łanu wręcz powoduje zrownowarzenie pędów bocznych z glównymi co sprzyja w okresie kwitnienia.Zwyklym adiuwantem w stosowaniu dokrzewiania może być siarczan magnezu,cały pic polega na tym aby temperatura cieczy nie była niższa od temperatury powietrza min 5 stopni jak powiedział tomek.I ważna sprawa aby tamperatura w nocy nie spadla poniżej zera w nadchodzących dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli do oprysku dodasz siarczan magnezu podniesie on troszeczkę temperaturę wody ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut 250kg/ha saletry amonowej 34% + 150kg/ha soli potasowej będzie dobre?

Zastanawiam się nad opryskaniem pszenicy taką mieszanką:

Puma Universal 069 EW 1,1L/ha + Sekator 125 OD 125ML/ha

Bedzie ok? Ktoś już może stosował taką mieszanke? Jakieś uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Hejka , forumowicze takie pytanko?

Co na T1 byście proponowali? bardziej na grzybka w pszenicy? mysle o 2 zabiagach

 

Tilt Turbo+Mirage

Alert+Leander

Bumper

Capallo

 

Który z tych środków byłby wsam raz na T1 , i dobrze zabezpieczył przed mączniakiem i podstawą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj