lernik

przedni naped

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75
No to Ferdek trzeba było takiego JD jak mój brać :D-a tak poważnie to właśnie mam w nim sporawo masy przypadającej na tylną oś tak że w większości sytuacji można jeździć w trybie 4x2

Jak wygląda rozkłąd masy w jd jaki nacisk jest na przedniej oraz tylnej osi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Przedni napęd naj lepiej sprawdzić w jakimś błocie ja moim ciagnikiem podczas kupna wjechałem w błoto po kupie obornika włączyłem napęd i było widać jak sie koła kręcą. :D


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

No dobrze ale nie ma pewności że właściciel zgodzi się na taki sposób sprawdzania. Ja nigdy w życiu nie pozwoliłbym na takie coś potencjalnemu nabywcy - upierd. . . ciągnik i się rozmyśli a ja muszę go myć na nowo przed kolejnym klientem :D Najlepszy sposób to drzewo chociaż trzeba uważać żeby go niepokaleczyć albo próba ruszenia z zahamowaną przyczepą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wystarczy przejechac po asfalcie na 5 pare metrow przy wlaczonym i wylaczonym napedzie a potem ostro zahamowac , jesli slychac roznice to naped dziala. chyba ze macie kiepski sluch to zrobcie kolo i przy wlaczonym napedzie promien skretu powinien byc duzo wiekszy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

My sprawdzaliśmy napęd czy działa na trawie, było dość późno i była rosa.Wrzuciłem bieg i gaz do podłogi puściłem sprzęgło i przednie koła przez chwile się ślizgały.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wystarczy na trawie czy luźnym troche podłozu ruszyć ze zrywem z wyższego biegu to powinno być wyraźne jak przód zabuksuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Napęd 4x4 przydaje się także w pracy z turem. Przenosiłem niedawno gościowi heder do mercatora 360cm z lawety na podwórko to jak podniosłem tura z tym hederem do góry to tył stracił styczność z ziemią lekko i się buksowały koła jak chciałem ruszyć więc musiałem włączyć przedni napęd i wtedy ruszyłem bez problemu. Co innego jakbym miał z tyłu obciążnik.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

najlepiej to zaqczep do ciągnika z tyłu na tuz coś ciężkiego np. przeciwwage albo pług najlepiej UG. rusz na pierwszym lub na drugim biegu z większymi obrotami. powinno na 100% przód trochę dźwignąć niewiele do góry a zatem i przednie koła bo trochę zerwały trawy


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie no tak to nie da się sprawdzić napędu, jak dociąży tylną oś to tylne koła się nie uślizgną bo będą dociążone a przód odciążony to nawet nie zauważy się za bardzo że przód się uślizgnie, jak już to najlepiej uczepić jakąś przyczepą, nawet pustą ale ważne żeby była dość dużą, lub co kolwiek nawet jednoosiówkę na dolny zaczep i ze zrywem ruszyć wtedy przód zapełta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

ja podczas orki na 1 biegu dałem więcej gazu i mi zerwało spory kawałek asfaltu więc wiem co mówię. Jestem w trakcje montowania filmiku ( filmik jest tylko podkładu muzycznego brakuje) i wstawie na youtube to podam link gdzie bez napędu by nic tam nie zrobiono. Może ktoś zna jakąś muzę o długości od 4.30min do 4.40min???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Po co tak drastycznie? :D Wystarczy na gruntowym placu zrobić kółko bez napędu i z napędem, będzie widać różnice.

 

Można strzelić ze sprzęgła ale w żadnym wypadku nie dociążać ciągnika przy takich próbach. To nic nie da, tylko utrudni zerwanie przyczepności. Poza tym sprzedający może nie być najszczęśliwszy z takich eksperymentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ja podczas orki na 1 biegu dałem więcej gazu i mi zerwało spory kawałek asfaltu więc wiem co mówię. Jestem w trakcje montowania filmiku ( filmik jest tylko podkładu muzycznego brakuje) i wstawie na youtube to podam link gdzie bez napędu by nic tam nie zrobiono. Może ktoś zna jakąś muzę o długości od 4.30min do 4.40min???

Asfalt orałeś ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Asfaltu nie orałem a czasem lepiej drastycznie bo można kupić złom który zaraz po przywiezieniu się rozwali i tak dużo osób robi które sprzedają hurtowo używane ciągniki.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Można też zaczepić linkę za drzewo i ciągnąć będzie widać czy wszystkie koła sie kręcą tylko uwaga na "ludzi dbających o przyrodę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Tutaj jest filmik

który wam udowodni że napęd jest bardzo potrzebny. Bez napędu tutaj byśmy nie wyjechali

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja dzis tez mialem okazje sprawdzic co daje przodek w ciagniku, bo do tej pory nie mialem stycznosci z takim bajerem. I powiem że pelna platforma bel i laka pelna wody i bloto ze gumowce zasysalo a on sobie pojechal bez zajakniecia. Normalnym ciagnikiem bez przodu siedzenie byłoby odrazu na dizen dobry.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381
Nie no tak to nie da się sprawdzić napędu, jak dociąży tylną oś to tylne koła się nie uślizgną bo będą dociążone a przód odciążony to nawet nie zauważy się za bardzo że przód się uślizgnie, jak już to najlepiej uczepić jakąś przyczepą, nawet pustą ale ważne żeby była dość dużą, lub co kolwiek nawet jednoosiówkę na dolny zaczep i ze zrywem ruszyć wtedy przód zapełta

 

Jak to nie? Jakby mi napęd nie działał to bym nie ruszył z tym hederem do tyłu. Czyli działa.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Można też zaczepić linkę za drzewo i ciągnąć będzie widać czy wszystkie koła sie kręcą tylko uwaga na "ludzi dbających o przyrodę"

Wystarczy kawałek pasa lub taśmy na obwodzie aby nie uszkodzić drzewa :D albo podpiąć sie pod cięższy ciągnik o ile jest takowy do dyspozycji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku jest wyraźnie pokazane co daje przedni napęd przy pracy w polu.

Najlepiej jest sprawdzić czy działa przedni napęd uczepiają ciągnik za przedni zaczep do np. innego ciągnika lub przyczepy i włączyć wsteczny lub też na wstecznym powoli próbować wjechać tyłem pod górkę (stromą i najlepiej po piasku) będzie wyraźna różnica z załączonym przodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was małe pytanko: Czy to prawda, że trzeba odłączać przedni napęd podczas lekkich prac(np. przewracanie siana, bronowanie itp.) i jak się jedzie po drodze?? I czy to prawda, że od ciągłego jeżdżenia można zepsuć napęd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Napęd 4x4 powinien być załączony tylko gdy 2x4 nie wystarcza. Czyli gdy koła się ślizgają


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

najlepiej to było rozwiązane w ciagnikach LTZ bo napęd sie załacza automatycznie przy pośligu kól i jakby tak było w kazdym to by nie było problemów :D napęd nie może pracować cały czas ale nawet jakby mógł to przecież z napędem sie wiele gorzej jeździ .....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Gdy jest włączony przedni napęd to przednie koła kręcą się ciut szybciej ale to wystarczy do jego rozwalenia


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie w każdym ciągniku chyba kręcą cie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was małe pytanko: Czy to prawda, że trzeba odłączać przedni napęd podczas lekkich prac(np. przewracanie siana, bronowanie itp.) i jak się jedzie po drodze?? I czy to prawda, że od ciągłego jeżdżenia można zepsuć napęd??

Zbyt ogólnie to wszystko napisałeś, bo w łące torfowej gdzie jest miękko lepiej jest pracować z napędem bo nie zostają żadne koleiny, ten sam przejazd po grząskiej lekko łące, tzn takiej gdzie woda sika po oponach bez napędu a z napędem pozostawia dużą różnicę na powierzchni łąki na korzyść napędu, tak samo bronowanie i wszystkie inne prace w polu, im większy ciągnik tym bardziej musi być włączony napęd 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj