blondynek2004

Pomoc w wyborze ciągnika

Polecane posty

Witam 

Stoję przed kupnem ciągnika na moje 26 hektarowe gospodarstwo plus 5-7 ha dzierżawy od jesieni tego roku. Będzie to główny koń pociągowy. Do tych czas obrabiałem to ursusem c-360 i t-25 oraz ursusem 2812 ale został sprzedany. Przejdźmy do konkretów.

Zimie mam różne od 4 do 6 klasy w miarę lekkie w uprawie. Terem bardziej pofalowany niż pagórkowaty. Dodatkowo mam bardzo duże rozdrobnienie i rozrzucenie działek ale u mnie to norma. Szukam ciągnika z ładowaczem. Mój budżet to 80000 +/-. Po przejrzeniu alledrogo i olx w mojej bliższej i dalszej okolicy znalazłem parę typów. Będę wdzięczny za opinie komentarze wszystko co może być przydatne w podjęciu decyzji. Może ktoś zna tych handlarzy miał z nimi do czynienia. 

 

1.http://agriadamski.otomoto.pl/renault-temis-610-100km-2005r-klimatyzacja-A423202.html 

bez ładowacza ale z adaptacją to ładowacz z czasem się znajdzie jeszcze nie oglądałem

 

2.http://tofian.otomoto.pl/mccormick-mc120-tur-2005r-case-mx-A482689.html

sprzęt fajny ale opony do wymiany plus brak elektrozaworu od sterowania WOM ale cena jest kusząca oglądałem ale bez odpalenia bo po prostu nie było kluczyków 

 

3. http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-claas-celtis-456-rx-CID757-ID8iyAZ.html#dd58646c70 prawdopodobnie jutro zobaczę ale cena jest dość sztywna i handlarz nie skory do negocjaji.

 

Proszę o porady pomoc sugestie inne propozycje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Dziwię się dlaczego sprzedałeś t25 i c360?sam obrabiam podobnym sprzętem i lepszego mi nie trzeba. Wszystko można porobić aby były chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o chęci bo od 10 lat sam prawie wszystko obrabiałem tyle co przy żniwach i sianokosach miałem pomoc a poza tym człowiek co rok to starszy i robotę trzeba sobie ułatwiać. A dwa dostałem młodego rolnika i z niego kupuję maszyny i co niektórych poczciwa 60-tka nie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Za tego młodego ciągnika nie kupisz. Niby dużo a tak mało,żeby myśleć o poważnym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grześ serio? Kolega kupuje nowe maszyny a nie ciągnik... Byś czytał ze zrozumieniem...

*kupuje maszyny a nie ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
Napisano (edytowany)

Maszyny kupuje z młodego rolnika, a ciągnik do maszyn ze swoich i jak dobrze czytam to sprzedał tylko 2812. C 360 zostawił.

blondynek2014 jeździłeś już oglądać tego Claasa? Trochę się spóźniłeś bo był ładny MF z turem u mnie w okolicy. Tylko, że długo nie stał.

 

Edit: Teraz doczytałem, że jednak nie dla Ciebie... On miał aby coś ok .75 KM.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

 

 

Maszyny ale jakie ? Samym ciągnikiem nic nie zrobi maszynami bez konia

także. 

Proponuję mało skomplikowany może jakiś Agrotorn do 120 KM . Pamiętaj naprawy starego bolą Classa nie dotykaj ma założone nowe byle-jakie gumy na Handel.... Lepiej kupić ze zjechanymi i kupić dobre używki lub nowe na traktor a nie taczkę.

 

80 tys zł prawda mało i dużo poszukaj a znajdziesz , i jak najmniej elektroniki bo zginiesz chłopie marnie aż ci się odechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Robiony na handel trzeba szukać bardziej zdziadziałego nie malowanki uwierz mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem widziałem tego classa szału nie ma jednym słowem tu podmalowany i tam i ogólnie wypicowany na sprzedaż przedni tuz po przejściach i cena niestety nie jest adekwatna a poza tym cena jest nie negocjowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2108

Używki zawsze handlarze picuja. Widziałem w damaslawku jak ściągają z lawety a dwa tyg później jak wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Grześ serio? Kolega kupuje nowe maszyny a nie ciągnik... Byś czytał ze zrozumieniem...

*kupuje maszyny a nie ciągnik

*Stoję przed kupnem ciągnika na moje 26 hektarowe gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Na taki areał ciągnik 80-100 KM spokojnie wystarczy, tylko aby miał napęd 4x4. Myślałeś może o ciągnikach MF serii 30xx lub podobne, lub zetora 8540 lub 10540?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak    57

McCormick podejrzany, trochę niska cena. Co do claasa- cena + VAT i bez ładowacza. Pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł. Przerabiałem to samo trzy lata temu. Zwiedziłem Zbuczyn i okolice, znalazłem przez przypadek, kupiłem i jestem zadowolony.

Edytowano przez kasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Stoję przed kupnem ciągnika na moje 26 hektarowe gospodarstwo

"dostałem młodego rolnika i z niego kupuję maszyny"

Z młodego chce maszyny, nie ciągnik a Ty napisałeś ze nie kupi ciągnika za młodego, a on nawet o tym nie wspomniał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj