Polecane posty

kalwas    4

Witam, z tego względu iż nie znalazłem takiego tematu założyłem nowy. Mój problem polega na tym, ze zakupiłem takie poidła, założyłem, wszystko ładnie pięknie woda dopuszczona, ja naciskam na język, a tu klapa, woda się sączy, sprawdzałem czy nie ma syfów w zaworkach, nie było w żadnym poidle, można coś zrobić, żeby zwiększyć przepustowość zaworów lub coś innego żeby woda leciała normalnie? Krowy nie piją z nich wcale ponieważ woda im się sączy, a krowy nie lubią pić małymi łyczkami. Proszę o szybką pomoc, jeśli coś z tym nie zrobię będę zmuszony do pojenia wiaderkami :/ 

 poidlo_pm5k.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

a może po prostu dałeś rurki o zbyt małej średnicy i gdzieś masz dławienie to też jest możliwe:) spr przy którymś poidle ciśnienie:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Witam, z tego względu iż nie znalazłem takiego tematu założyłem nowy. Mój problem polega na tym, ze zakupiłem takie poidła, założyłem, wszystko ładnie pięknie woda dopuszczona, ja naciskam na język, a tu klapa, woda się sączy, sprawdzałem czy nie ma syfów w zaworkach, nie było w żadnym poidle, można coś zrobić, żeby zwiększyć przepustowość zaworów lub coś innego żeby woda leciała normalnie? Krowy nie piją z nich wcale ponieważ woda im się sączy, a krowy nie lubią pić małymi łyczkami. Proszę o szybką pomoc, jeśli coś z tym nie zrobię będę zmuszony do pojenia wiaderkami :/ 

 poidlo_pm5k.jpg

 

Powiedz ile masz tych poideł i jakiej średnicy rury zastosowałeś.Podejrzewam, iż masz zbyt małą średnicę rur przez co woda pobierana jednocześnie z wielu poideł leci pod zbyt małym ciśnieniem.Na dłuższych odcinkach stosuj rury o większej przepustowości.Końcowe odcinki to zapewne rura 1/2 cala pasująca do poidła. I nigdy nie stosuj redukcji rur z mniejszej na większą w ciągu wodnym (zawsze od źródła wody od najgrubszej do cienkiej) ponieważ zadziała to jak tłumik w ciągniku i ciśnienie także spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

 te zawory po prostu tak mają,że mają małą przepustowość nowe  pewnie nie pomogą, rozwiercenie pomoże tylko częściowo problem przepustowości oprócz otworów jest też przy uszczelkach(oringu) ja osobiście szlifowałem jeszcze zawór pod oringiem I niech nikt nie pisze ,że u niego dobrze działają bo jak leci 6 litrrów na minute to nie jest wystarczająco , a do zalecanej wydajności poidła 15l/min to jeszcze sporo brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie ciśnienie w instalacji? Przy 4 bar jest w miarę dobrze. Moim zdaniem lepsze są te płytkie poidła starego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

u mnie jest celowo redukowane ciśnienie bo np krowa dopiero pije jak z poidła się przelewa 


nie dokończyłem wsadzi nos i tyle trzyma aż się leje i dopiero pije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

heh ja u siebie poprzewiercałem już dobrych kilka lat temu, kupowanie drugich to trochę bez sensu bo już niepotrzebny wydatek, lepiej poświęcić pół dnia (nie wie ile tych zaworków) i powiercić, proponuję oczywiście na próbę zobaczyć jeden jak będzie woda leciała i nie szaleć od razu z fi 10 mm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

Ja mam krowe która do pyska wsadza "całe" poidło i tak pije i rozlewa. Komicznie to wyglada bo cala reszta wsadza do poidła cały pysk naciska jezyk woda leci, a ta tylko górna szczeke a dolna pod poidło.Zmieniałem jej poidła na inny tym ale to nie pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Powiedz ile masz tych poideł i jakiej średnicy rury zastosowałeś.Podejrzewam, iż masz zbyt małą średnicę rur przez co woda pobierana jednocześnie z wielu poideł leci pod zbyt małym ciśnieniem.Na dłuższych odcinkach stosuj rury o większej przepustowości.Końcowe odcinki to zapewne rura 1/2 cala pasująca do poidła. I nigdy nie stosuj redukcji rur z mniejszej na większą w ciągu wodnym (zawsze od źródła wody od najgrubszej do cienkiej) ponieważ zadziała to jak tłumik w ciągniku i ciśnienie także spadnie.

woda doprowadzona jest ziemią. Jest 3/4, później rura w ziemi 1 1/4, później 1 cal i do poideł 1/2 cala. Zaworki mam rozwiercone na 3mm nic to nie daje. Woda pobierana z jednego poidła leci tak samo jak z wielu, poidel mam 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Powiem tak.U mnie miałem przez pewien czas też zrobioną rurę o mniejszej przepustowości, która przechodziła na większą tzn. z 1/2 na 3/4 i był problem z ciśnieniem.Woda leciała, ale słabo.Teraz mam poprowadzone od wodomierza 1 i 1/2 -3/4-1/2 i smoczków jest na razie cztery,ale docelowo będzie także osiem no i ciśnienie jest normalne.Po za tym na tej linii mam odgałęzienia na smoczki do trzody i problemu nie ma.Nie przesądzam, że to jest wina słabego ciśnienia u Ciebie, ale bierz to pod uwagę.Może ktoś też się z tym spotkał to się wiedzą podzieli. Ps.Zaworki były nie ruszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wiesz co... spróbuj wykręcić jeden zaworek i wtedy puść wodę i wtedy będziesz najlepiej wiedział czy jest odpowiednie  ciśnienie i jak szybko przepływa woda, wtedy sam rozszyfrujesz co trzeba zrobić, chociaż ja bym twierdził że jednak jeszcze za mały otwór ale ręki nie dam uciąć, nigdzie nie mam takich przejść z mniejszej średnicy na większą.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

z czego masz rury?? bo jesli sa z plastiku zgrzewane to podczas zgrzewania mozna zaczopować czesciowo rure i wtedy woda albo nieleci albo pod słabym cisnieniem. i jesli zrobiles na poczatku takiego czopa to potem wszedzie bedzie niskie cisnienie.

Edytowano przez leopard64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja mam krowe która do pyska wsadza "całe" poidło i tak pije i rozlewa. Komicznie to wyglada bo cala reszta wsadza do poidła cały pysk naciska jezyk woda leci, a ta tylko górna szczeke a dolna pod poidło.Zmieniałem jej poidła na inny tym ale to nie pomaga .

 

komicznie to musi wygladać

i miałby,m taka prośbe zrób fotke chetnie sie pośmieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

Oj, zrobie. Pierwszy raz jak zobaczyłęm to myslałem ze krowa chce zjesc to poidło :) ale potem ja wiele razy przyłapałem jak tak pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

wiesz co... spróbuj wykręcić jeden zaworek i wtedy puść wodę i wtedy będziesz najlepiej wiedział czy jest odpowiednie  ciśnienie i jak szybko przepływa woda, wtedy sam rozszyfrujesz co trzeba zrobić, chociaż ja bym twierdził że jednak jeszcze za mały otwór ale ręki nie dam uciąć, nigdzie nie mam takich przejść z mniejszej średnicy na większą.

No właśnie mam z plastiku i na pierwszym poidle jest w miarę ok, a na reszcie jest źle, ale jak wykręcę zawór, wkręcę z powrotem to idzie lepiej ta woda tylko, że to przez 2-3 minuty, a później znowu lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Te  wszystkie nowe poidła to o kant d*py ro***bać, jak się kupi jeden typ  to zawory h..we i  woda nie leci, drugi typ to byczki w wadze 250 kg połamały mi 2 miski, trzeci typ leci więcej wody na ziemie niż do miski. Jednym słowem kupisz nowe a i tak musisz przerobić albo wzmocnić. Stare poidła były z żelaza nie do połamania, a te nowe badziewia chyba z gliny lepią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No właśnie mam z plastiku i na pierwszym poidle jest w miarę ok, a na reszcie jest źle, ale jak wykręcę zawór, wkręcę z powrotem to idzie lepiej ta woda tylko, że to przez 2-3 minuty, a później znowu lipa.

to już na 90% można powiedzieć że to wina rur ewentualnie właśnie nieprawidłowej redukcji ewentualnie jak kolega wyżej napisał błąd przy zgrzewaniu.

odnośnie regulacji to jeszcze nie widziałem (mogłem mało widzieć) żeby przepływ był regulowany pomijając oczywiście rozwiercanie otworów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

a jaki masz ten zawór?? ma dwie dziury wylotowe czy jedną większą poprzeczną?? Twierdze ze masz dwie dziury. U mnie tez tak było jak u ciebie. po załozeniu zaworka przez chwile było ok a później sie sączyło mimo  ze nie mam zwiekszonych srednic rur. Chyba mozesz poświęcic te 20 zł i kupić taki zaworek jak pisałem wyzej i sprawdzić czy bedzie lepiej. 


a jaki masz ten zawór?? ma dwie dziury wylotowe czy jedną większą poprzeczną?? Twierdze ze masz dwie dziury. U mnie tez tak było jak u ciebie. po załozeniu zaworka przez chwile było ok a później sie sączyło mimo  ze nie mam zwiekszonych srednic rur. Chyba mozesz poświęcic te 20 zł i kupić taki zaworek jak pisałem wyzej i sprawdzić czy bedzie lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

to już na 90% można powiedzieć że to wina rur ewentualnie właśnie nieprawidłowej redukcji ewentualnie jak kolega wyżej napisał błąd przy zgrzewaniu.

odnośnie regulacji to jeszcze nie widziałem (mogłem mało widzieć) żeby przepływ był regulowany pomijając oczywiście rozwiercanie otworów

 

 

Ale kolega wyżej napisał, że u niego pojawił się taki sam objaw jak u mnie, czyli, że woda po chwili zaczyna się sączyć. Ciśnienie w rurach jest, bo jak zakręcę główny zawór i odkręcam zaworek to woda zaczyna strzelać mały strumieniem na drugi koniec obory, nie mam urządzenia do pomiaru ciśnienia ale na 100% przy takim ciśnieniu jakie mam woda powinna ładnie lecieć z poideł. Mam tylko jedną "redukcję" z cienkiej rury na grubą mimo tego jest duże ciśnienie.

 

Mam na dwie dziury wylotowe, dziś będę w mieście to zakupię ze dwa takie z jedną dziurką na próbę :D sprawdzę to bo u mnie jest tak samo, że odkręcę zawór, przedmucham go i za kilka minut woda się sączy, może litr na minutę wyleci :/ poję wiaderkami przez te poidła i zależy mi na rozwiązaniu tego problemu :/

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

Jeśli nowe zawory nie pomogą , to aby sprawdzic cisnienie proponuje odkrecić rurkę przed poidłem  najlepiej ostatnim  , podstawić wiadro albo dwa i poscic wode, jesli napełnią sie szybko to znaczy że to wina poideł(zaworów ). W sumie to moze od tego warto zaczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      W moim C-330 jest problem typu:jak naleje wode do chłodnicy i odpale ciągnik,w pewnym momęcie wyrzuca wode z chłodnicy.Myślałem że to uszczelka pod głowicą,ale niestety nie
      Prosze o jakieś podpowiedzi
    • Przez domguralesku
      Witam serdecznie.
      Mój problem z moja 30 jest następujący prawdopodobnie została woda w bloku nie została spuszczona, jedynie z chłodnicy
      Pytanie moje jest takie czy mimo tego ze nie było stanu wody blok mógł pęknąć?
      tak myśląc na chłopski rozum nie powinien ponieważ woda podczas zamarzania i rozpierania bloku będzie rozprężać się tam gdzie ma lżej wiec nie wiem czy trafne jest moje rozmyślanie?
    • Przez bocecek087
      witam
       jak w temacie , jak uważacie jaka forma zakwaszacza jest lepsza?
      i co stosujecie 
       
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 
       
      Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.
       
      ​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

    • Przez michal70920
      Mam takiw pytanie bo mam zamiar zakladac dojarke przewodowa i pobierac ciepla wode do mycia z bojlera to duzy koszt i mam 3 opcje zastepcze
      1 zalozenie odzysku ciepla do swojego zbiornika (650) z czasem moze byc za maly.
      2 kupienie uzywanego zbiornika 1000l z odzyskiem.
      3 przeprowadzenie cieplej wody z domu za pomoca rury o malej srednicy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj