Patryk122

Pilmet termit 317

Polecane posty

Patryk122    9

Witam, planuje odremontować mój opryskiwacz Pilmet termit 317 aby spokojnie przeszedł atestacje. Chce zakupić nowy rozdzielacz, ten który jest obecnie ma podział na 4 sekcje - rozwadniacz, mieszadło, lewa lanca, prawa lanca, czy lepiej zakupić taki jak był: http://www.sklep.mizar.com.pl/rozdzielacz-opryskiwacza-4-sekc-pilmet-bez-filtra-p-8014.html

czy może taki jak zakładają obecnie mianowicie 3 sekcje - rozwadniacz, lewa lanca, prawa lanca a na mieszadło idzie wąż od filtra rozdzielacza: http://www.sklep.mizar.com.pl/rozdzielacz-opryskiwacza-3-sekc-pilmet-z-filtrem-p-11984.html

czy ten filtr filtruje tylko ciecz do mieszadła czy na wszystkie sekcje, czy będzie to miała jakąś różnice jaki zastosuje rozdzielacz? Pompę mam fabryczną.

 

Drugie pytanie mam odnośnie korpusów rozpylaczy ponieważ chce wywalić te stare krążki wirowe i zastosować dysze szczelinowe zapewne niebieskie tego typu:

http://www.sklep.mizar.com.pl/krociec-przelotowy-szczelinowy-ze-sruba-p-8341.html

czy muszę zmieniać całe korpusy na takie z kołpakami i dyszami szczelinowymi czy też da się zamontować takie dysze na te stare korpusy tego typu: 

http://www.sklep.mizar.com.pl/krociec-przelotowy-kompletny-na-krazek-p-6785.html

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andx    51

ten pierwszy rozdzielacz możesz doposażyć w filtr tak jak masz ten 2 (nie jestem pewien bo chyba gdzieś widziałem zapisaną określoną liczbę filtrów w opryskiwaczu np. ssawny na rozdzielaczu w rozpylaczach) co do tego filtra rozdzielacza piszą że jest on samoczyszczący i jak podłączysz do niego to śmieci lecą do mieszadła a mieszadło ma bardzo małą dysze i zapchanie dlatego w takim układzie warrozwiercić mieszadło w taki malutki filtr wsuwany a co do filtra na rozdzielaczu to mi nie chciało lecieć w dół tam jest taki jakby zaworek i musiałem rozwiercić, oczywiście ten filtr filtruje wszystko co przepłynie po przestawieniu dźwigni, przelewu nie filtruje

Co do rozpylaczy to w te stare możesz wstawic niebieską dysze, warto włożyć filterek zeby nie odtykać dmuchać potem , ten filterek zazwyczaj jest z takim zaworkiem ze nie kapie po zamknięciu sekcji działa to sezon albo jedno pryskanie jak śmieć wpadnie , po sezonie zardziewieje i wgl się nie otwiera. Co do zakrętek tych długich (mają więcej gwintu niż starsze) kupiłem bo myślałem ze nie będzie lecieć a tu jeszcze gorzej może stare korpusy miahtml. Co do tego korpusu co masz w ostatnim linku nie powiem nic nie spotkałem się, a w tym pierwszym korpusie ten czerwony kołpak po pewnym czasie staje sie nieszczelny, polecił bym taką inwestycjehttp://allegro.pl/korpus-rozpylacza-przelotowy-z-zaworkiem-4027-04-6-i4928299894.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Dzięki za odpowiedz, te korpusy które wysłałeś są pewnie trochę lepsze jakościowo no i mają te boczne zaworki. Tylko że nie mogę znaleźć takich krańcowych, mają one trochę większą średnicę na wąż 15,5 mm a nie 12,5 tak jak oryginalnie w tych starych pilmetach ale to raczej nie problem. Chętnie bym na takie zmienił tylko żeby je zamocować trzeba by dorabiać mocowania bo do tych rurek to nie przykręci, trzeba by dospawywać na całej długośći lanc od spodu ceownik zimnogięty i w tą rynienkę przykręcać korpusy tak jak to jest w nowych opryskiwaczach bo nie mam innego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

spoko dzięki, z tego co patrzyłem to wszystkie korpusy z tymi zaworkami bocznymi mają takie same mocowanie kołpaków oprócz tych które wysłałeś w pierwszym poście, mam nadzieję że nie będą przeciekać po pewnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj