kevin25

Wybór prasy pod ciągnika

Polecane posty

przemo1990    3

nie bylo tak zle zanim jeszcze kupilem te prase bele robil mi kuzyn wlasnie sipma bele byly slabo zbite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie ,czy jest sens kupować belarkę -sianokiszonka,słoma ,siano-do ciągnika mf255 ?jeżeli tak to jaką ,może ktoś ma taki zestaw jak się to sprawuje ?Robił bym nią ok 500 bel rocznie ,tylko dla siebie .

ferdek da rade z sipmą 120x120 troche może w sianokiszonce mieć co robić ale powinien dać rade.

Ja 360 lub 360 3p wale łącznie 600 balotek sipmą 120x120 łańcuchowa mają co robić ale zbite są bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja też c-360 w prasie walcowej przez dwa lata śmigałem i nie było wcale tak źle a teraz jest mocniejszy ciągnik i spokojnie sobie daje rade a co do zatrzymywania sie balota w prasie walcowej podczas prasowania słomy to jakaś ściema bo mi tylko raz się zdarzyło jak słoma była bardzo mocno rozdrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
Napisano (edytowany)

Ja prasuje sipmą czerwoną 120x120 zbijam bele do połowy czerwonego i ferdek 255 nie słychać za bardzo żeby stękał, chociaż przy sianokiszonce trochę ją czuje, prawie za każdym razem jak podłączam prasę do 70 konnego mf 3050 to się psuje , chociaż może to dlatego że jestem jej 3 właścicielem a pracowała nawet u ostatniego właściciela na usługach, poza tym robię śladowe ilości sianokiszonki, bo jest za ciężka, więc szkoda kręgosłupa, jak się ma paszowóz to wtedy można, poza tym jak robię sianokiszonkę czasami walec potrafi się urwać, a może lepiej kupić krone kr 130 do twojego 3512 nie powinien mieć aż tak ciężko sam zamierzam kupić taką za rok do 255 lub kr 130 S do 3050, ale bym robił bez noży lub na 6 nożach, krone w końcu nie chodzi aż tak ciężko chyba..., a sipmy nie kupuj bo znajomy ma z 2007 roku  mówi że wszystkie łożyska są w niej chińskie, swojej też za bardzo nie polecam.

 

W mojej okolicy jest sporo pras walcowych a szczególnie rollantów 46 i wszyscy mówią że się zatrzymuje przy suchej słomie, nawet jeden taką sprzedał i kupił sipmę farmę bo mówił, że to nie jest robota.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazda999    0

Co byście radzili inwestować w prasę czy lepiej trochę betonu wylać i robić silos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
90mateusz    7

ferdek mf 255 pciagnie  jd 550 a  zbicie i tak bedzie lepsze  niz  po innych prasach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ta tylko że do jd trzeba najlepiej omijać bo nie wiem jak z 550 ale 570-580 i seria 800 często się palą w przeciwieństwie do innych pras pasowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja jakos  mialem  7 lat jd 550 a  teraz rok 580 i jestem zadowolony w slomie  tylko raz  cos poczulem ze sie  fajczy :) ale to łozysko rzecz  normalna wymienilem i jest  git :) kazda prasa  moze sie zapalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
Napisano (edytowany)

Nie tak często jak jd chociaż zdażają się wyjątki jak np twoja   ;) ale najczęściej palą się te nowe prasy pasowe a najwięcej te z serii 800  :P

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Jakoś nie słyszałem żeby spaliła się prasa inna niż pasowa, także mało prawdopodobne. A jak już się spali to jest to wina przeważnie operatora prasy a nie samej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

haha  to zawsze jest wina  operatora jesli prasa pasowa ci sie zapali to jedynie wina  łozyska  tylko i wyłacznie mam  juz pasowke 8 lat wiec wiem co mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

to że łożysko się zużyło lub było słabej jakości to nie wina jego tylko operatora który na czas nie wymienił go lub założył marnej jakości bo chciał zaoszczędzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ta albo ktoś wyrzuca papierosa w pokos  :D. Ja sugerowałem się tym ile znajdowałem spalonych jd na olx i allegro, ale nie mówie że każda się pali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

haha  wiesz jak  c jakis czas bejrzysz prase zobaczysz łzyska i wymienisz na czas a  tam  masz łozyska szesciakatne  ktorych  tanich  nie idzie  kupic  zmienisz  na czas    to wszystko jest ok  mialem tylko jeden  przypadek zeby  łozysko sie rozlecialo i wtedy własnie  poczylem ze cos sie  troche  fajczy ale jak na  8 lat  to nei duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

przy pasowej trzeba co jakiś czas obejrzeć dookoła całą prasę, a jak ktoś jest zarobiony lub mu się nie chce to wtedy są takie przypadki pożarów pras ( a w klimatyzowanej szczelnej kabinie mało słychać co się z prasą dzieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
Napisano (edytowany)

Cóż ja stawiam na prasy łańcuchowe, ponieważ lekko chodzą, nie palą się (przynajmniej nie słyszałem), nie stają baloty, ja swoją sipmę mam już 9 lat i nigdy nie miałem do czynienia z żadnym z przykładów (tylko raz mi balot stanął ale to dlatego że słoma była bardzo sucha i krótka), prawie zawsze prasuje mf 255, nie prasuje kiszonki bo za każdym razem walec mi się urywał, tylko szkoda że są 2 walce na dole bo przy słomie czasem balot nie chce wypaść, za rok zamierzam kupić krone kr 130 do 255 lub kr 130 S do 3050, bo wątpię czy przetrwa ten sezon...

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

sipma ?  to  szrot  jakosc   beli  mizerna   za  to ilesc   belek  3  razy  wieksza  he  he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Już bez przesady... Sipma wzorem niezawodności i wytrzymałości może nie jest (chociaż u nas kilka jest i dają radę) ale zależy też ile się nią robi i jakim ciągnikiem. Bele wcale tak tragicznie tez nie są ubite. Nie raz mi się trafiało po sipmie załadować i zwieść bele i powiem, że byłem zdziwiony jak dobrze są ubite. Wcale nie odbiegały od belek z walcówek pokroju RP 12 czy DF GP 2.30 przy porównywalnym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
Napisano (edytowany)

Cóż ja jestem jej 3 właścicielem, chodziła podobno na usługach więc nieźle dostawała, ale czerwone oceniają na dość wytrzymałe, chociaż moja już miała sporo awarii, poza tym bele wcale nie są takie złe chyba że zbita bela to dla ciebie zbita na kamień co palca nie da się włożyć to nie moja takich nie robi, zbijam bele do połowy czerwonego, bele są akurat przynajmniej nie męcze się przy rozwijaniu i oszczędzam kręgosłup, moim zdaniem robi dobre bele, jeżdzę sianie i sianokiszonce 4 polową a w słomie 1 drogową, rocznie robie ponad 1000 balotów, 24 ha łąk i 7 ha pól, plus jeszcze 8 ha łąk i ok 20 ha pól u kuzyna bo mamy ją na współkę.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Do tych zielonych to kładą podobno chińskie łożyska, do mojej są jeszcze polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj