bhdemeter

Smartfony Rolników [Aplikacje]

Polecane posty

bhdemeter    37

Więc ja zaczne pierwsza program strava używam go do mierzenia obsianych pól a jest to program dla sportowcow :)

kris14    264

Geoportal Mobile, jeżeli ktoś nie wie gdzie ma swoje pole + orientacyjne mierzenie powierzchni/odległości

coolman111    56

Dopisz jeszcze na jaki system operacyjny. U mnie na WP mam też Geoportal Mobile, potem 2 z pogodą:Meteo (ma wykres z siłą wiatru w ciągu dnia- przydaje się przy pryskaniu, chociaż kilka razy było zupełnie inaczej niż miałby to wskazywać program heh) i Pogoda Bing. Czasami włączam GPS Speedometer do sprawdzenia prędkości ciągnika. Z mniej rolniczych to Latarka i Przelicznik jednostek.

Piotr6991z    5

ja mam farm sprayer gps do rozsiewania nawozu przedsiewnie.

A na jakim telefonie masz tą apke? Nie oszukuje czy jest dokładna bo kosztuje 35 zł a nie wiem czy warto ja brać.

BobsMF    38

Aplikacja amazone do nastaw rozsiewaczy. Bardzo przydatna jeśli ktoś taki posiada.

steffler1    17

A na jakim telefonie masz tą apke? Nie oszukuje czy jest dokładna bo kosztuje 35 zł a nie wiem czy warto ja brać.

na samsungu trend cos tam z GPS. nie narzekam. zrobiłem 30 ha przy jej pomocy i wyszło ok. ostatnio uzywałem jej we wrzesniu ale od tamtej pory były chyba dwie aktualizacje. do rozsiewania przedsiewnego sie nadaje. nawet jak sie pomyli o 0,5m to i tak nie jest źle. 

B-52    1

ja się bawiłem trochę AreaCalculator  do mierzenia powierzchni, dośc fajne tylko darmówka jest mocno ograniczona

bartas616    9

ograniczona ale do orientacyjnych pomiarów bardzo przydatna. Robiłem test i na 30 m bład wynosił 2 m czyli w tym przypadku ok 6,5 % . Nie sprawdzałem na większych odległościach.

majes    4

Szukam jakiejś aplikacji która pokazała by mi aktualne notowania z MATIF, możecie coś polecić?

.

Sadek    740

ja mam farm sprayer gps do rozsiewania nawozu przedsiewnie.

I jak kolego jesteś z tego zadowolony?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

steffler1    17

Na początku byłem ale teraz coś się popierdzielilo i dość sporo się myli. Chyba że to wina mojego tel.

panmino    8

Ja używam Androzica, wgrywam tam mapy z geoportalu. Bardzo pomocna, chociaż tworzenie map jest dość angażujące i wymaga znajomości tematu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tytan99
      Witam w 2019 staralem się o premie Mlody Rolnik na zakup ciagnika premie otrzymałem pozytywnie. Teraz mam zamiar starać się o Modernizację gospodarstw prow o kolejny ciagnik i inne drobne narzedzia punktowanejakie są szanse ze otrzymam drugi ciagnik ?
    • Przez rafal11195
      Siemka . Mam taki pomysl tylko nie wiem czy da sie to zrobic. nie chce kupowac palmtopa bo troche drogo jak dla mnie, jak sadzicie , daloby sie zamontowac do laptopa jakis nadajnik gps, pobrac dane wspolrzednych z geoportalu i na tej podstwaie wyznaczyc sobie granice?? bo na dzien dzisiejszy w laki u mnie malo kto jezdzi , ja sam tylko 2 razy a wszystko powolo zarasta od sasiednich torfowisk, co myslicie o tym , jaka bylaby dokladnosc ?? doradzcie, pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Cześć,
      czy znacie i korzystacie z programów do tworzenia planu nawożenia azotem zgodnie z nową ustawą? jak to zrobić? jak ugryźć temat? 
    • Przez bizonbs
      Dzień dobry wszystkim w tą słoneczną, listopadową Niedzielę. Mam nadzieję, że nie macie dzisiaj długiej listy obowiązków. 😉 Od kilku lat jestem na AF i od pewnego czasu obserwuję dział informatyki, ponieważ w tym kierunku rozwijam moje umiejętności. Postanowiłem wczoraj wieczorem, że napiszę system który będzie wspierał zarządzanie gospodarstwami rolnymi. Chcę aby ten system był użyteczny. Znam pracę na roli i obowiązki związane z inwentarzem i wiem, że rolnik potrzebuje czegoś funkcjonalnego - nie jedynie ładnie wyglądającego. W związku z tym aby system był jak najlepiej dopasowany dla osób prowadzących gospodarstwa, potrzebuję być jak najbliżej Was i potrzebuję Waszych opinii. 

Moje pytanie do Was brzmi... Jak Wy zapatrujecie się na takie rozwiązania w rolnictwie? Jak obecnie prowadzicie własne ewidencje? Czy jest to forma papierowa, czy elektroniczna? Czy ten system jest dla Was potrzebny i jakie funkcjonalności tego systemu były by dla Was przydatne??? 

Będąc z Wami szczery wczoraj w nocy rozpocząłem pisanie kodu systemu (dlatego wstałem pół godziny temu😋 ). 

Będę wdzięczny za każdą Waszą uwagę. Pisałem systemy wparć dla produkcji i wiem, że optymalizacja oraz raportowanie w biznesie to świetne narzędzia. Jakby nie patrzeć to rolnictwo to też biznes i może lepiej użyć systemu który będzie pamiętał za nas wszystko i pozwalał na przegląd budżetu. 
      Uprzejmie proszę Was o opinię. Z mojego punktu widzenia - jako informatyka, taki system to wielki krok naprzód każdym typie gospodarstwa. Naprzód także stanąć chcę z Waszymi wymaganiami. 
      Wstępnie obliczyłem, że przede mną około 8 miesięcy pracy. Chciałbym zgromadzić grupę osób które zechciałyby doradzić w tworzeniu tego systemu od strony funkcjonalnej (np. kwestia nawożenia, hodowla, serwis maszyn). Może udałoby się zorganizować wspólną rozmowę np. na discordzie lub Skypie. 
      Czekam na Wasze komentarze. 
      Pozdrawiam i zapraszam serdecznie do dyskusji. 

• Przez mustafakali
      Witam, mam pytanie jest jakiś program albo strona do sprawdzenia klasy gleby danej działki?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj