Skocz do zawartości
bhdemeter

Smartfony Rolników [Aplikacje]

Polecane posty

bhdemeter    35

Więc ja zaczne pierwsza program strava używam go do mierzenia obsianych pól a jest to program dla sportowcow :)

kris14    259

Geoportal Mobile, jeżeli ktoś nie wie gdzie ma swoje pole + orientacyjne mierzenie powierzchni/odległości

coolman111    54

Dopisz jeszcze na jaki system operacyjny. U mnie na WP mam też Geoportal Mobile, potem 2 z pogodą:Meteo (ma wykres z siłą wiatru w ciągu dnia- przydaje się przy pryskaniu, chociaż kilka razy było zupełnie inaczej niż miałby to wskazywać program heh) i Pogoda Bing. Czasami włączam GPS Speedometer do sprawdzenia prędkości ciągnika. Z mniej rolniczych to Latarka i Przelicznik jednostek.

Piotr6991z    3

ja mam farm sprayer gps do rozsiewania nawozu przedsiewnie.

A na jakim telefonie masz tą apke? Nie oszukuje czy jest dokładna bo kosztuje 35 zł a nie wiem czy warto ja brać.

BobsMF    24

Aplikacja amazone do nastaw rozsiewaczy. Bardzo przydatna jeśli ktoś taki posiada.

steffler1    16

A na jakim telefonie masz tą apke? Nie oszukuje czy jest dokładna bo kosztuje 35 zł a nie wiem czy warto ja brać.

na samsungu trend cos tam z GPS. nie narzekam. zrobiłem 30 ha przy jej pomocy i wyszło ok. ostatnio uzywałem jej we wrzesniu ale od tamtej pory były chyba dwie aktualizacje. do rozsiewania przedsiewnego sie nadaje. nawet jak sie pomyli o 0,5m to i tak nie jest źle. 

B-52    1

ja się bawiłem trochę AreaCalculator  do mierzenia powierzchni, dośc fajne tylko darmówka jest mocno ograniczona

bartas616    9

ograniczona ale do orientacyjnych pomiarów bardzo przydatna. Robiłem test i na 30 m bład wynosił 2 m czyli w tym przypadku ok 6,5 % . Nie sprawdzałem na większych odległościach.

majes    4

Szukam jakiejś aplikacji która pokazała by mi aktualne notowania z MATIF, możecie coś polecić?

Sadek    450

ja mam farm sprayer gps do rozsiewania nawozu przedsiewnie.

I jak kolego jesteś z tego zadowolony?

steffler1    16

Na początku byłem ale teraz coś się popierdzielilo i dość sporo się myli. Chyba że to wina mojego tel.

panmino    4

Ja używam Androzica, wgrywam tam mapy z geoportalu. Bardzo pomocna, chociaż tworzenie map jest dość angażujące i wymaga znajomości tematu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor5321
      spalił mi się komp i mam dylemat
      co kupić laptop czy komputer stacjonarny.
    • Przez Pka93
      Witam 
      Każdy z nas przed zakupem nowej maszyny do naszego gospodarstwa zbiera o niej opinie i nie tak dawno zaczęła mi chodzić po głowie pewna myśl. Mianowicie pomysł na stronę internetową poświęconą zbieraniu opinii(głównie od użytkowników) na temat ciągników czy też sprzętów rolniczych. Wszystko miało by kształt podobny do serwisów które już istnieją(lecz ich tematyka tyczy się z reguły aut osobowych). Użytkownik miał by wgląd w dane wybranej maszyny, jakieś skromne zdjęcie. Do tego opinie użytkowników na temat danej maszyny spalanie, komfort, koszty utrzymania itp. Informacje takowe są chociażby na tym forum i dlatego się zastanawiam czy jest sens tworzenia takiego serwisu w takiej formie. Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami na ten temat. Pozdrawiam  
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/

Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 

Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.

Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  

• Przez yacenty
      Witam!
      ktos ma ten program? cos mozecie wiecej o nim powiedziec?

pozdrawiam
      Jacek
    • Przez pawelec
      natknąłem się na ciekawy startup z mojego miasta. Muszę przyznać, że to ciekawy projekt i mam nadzieję że znajdzie się u nas miejsce na dyskusję w tym temacie. 

źródło: kurier lubelski.

http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/a/lublinianie-walcza-o-milion-dolarow-nexbio-czeka-na-nasze-glosy-w-konkursie-dla-startupow,12106228/

Nawet milion dolarów może wygrać spółka Nexbio w ramach międzynarodowego konkursu „Chivas the Venture”.
      Lublinianie liczą na wsparcie.

Uprawa roślin bez nadmiernej ilości środków chemicznych i pestycydów jest możliwa – przekonują twórcy firmy Nexbio. Lublinianie zaprojektowali „laboratorium w pudełku”, które ma umożliwić rolnikom wcześniejsze wykrycie chorób, które grożą ich zbiorom. Dzięki szybkiej reakcji i wykorzystaniu odpowiednich środków, rolnicy będą mogli taniej i lepiej dbać o swoje uprawy. – Powstał wczesny prototyp urządzenia. Składa się z kilku modułów, które obecnie testujemy. Żeby zrealizować nasz pomysł, potrzebujemy dofinansowania – przyznaje dr inż. Adam Kuzdraliński, szef Nexbio i pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Siedziba spółki mieści się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Pomysł Nexbio już teraz został uznany za najlepszy w Polsce. Po analizie blisko 200 zgłoszeń znalazł się w gronie pięciu finalistów, którzy zaprezentowali swoje pomysły przed międzynarodowym jury konkursu „Chivas the Venture”. Po finałowych wystąpieniach sędziowie zdecydowali się przyznać Nexbio główną nagrodę. Natomiast wielki finał z udziałem 30 start-upów z całego świata odbędzie się w lipcu w Los Angeles. Obok Nexbio o dofinansowanie rywalizują m.in.: Argentyńczycy, Nigeryjczycy, Holendrzy, Australijczycy oraz Japończycy. Głosowanie trwa do 12 czerwca. Każdego tygodnia start-upy mogą wygrać nawet 50 tys. dolarów z łącznej sumy 250 tys. dolarów. W finale będzie można wygrać nawet 750 tys. dolarów.

Można pomóc Nexbio w walce o pieniądze oddając głos za pośrednictwem strony www.chivas.com.