Skocz do zawartości
petro11

Łożyska w kompaktorach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
petro11    20

Mam problem pewnie tak jak i inni posiadający kompaktory z łożyskami głównie w wałach crosskil. U mnie jest podwójny wał który dobrze kruszy ale krew mnie zalewa jak co dzień prawie leci jakieś łożysko. Może i są tanie w zakupie(biore zawsze z obudową w GRENE) ale w ziemi wycierająsię  blaszki i znowu lecą. Oczywiście przed nałożeniem rozbieram i smaruje bo fabrycznie jest tylko kapka smaru. Ja jestem posiadaczem STROMA i teraz w nowszych modelach zakładane są fabrycznie osłony które przykręca się na obudowe i faktycznie to pomaga bo kupiłem dwie i przez 2lata łożysko nie poszło, ale śpiewają 40netto za sztuke a mi potrzeba 16sztuk bo agregat ma 8crosskili.... A może są jakieś mocniejsze łożyska? Dziwie się że STROM czy FARMET zrobili taki feler w tak dobrych agregatach.... Dali plame bo chwalą się 18metrowymi maszynami w których jest ponad 20 takich wałków i ciekawe kto ma czas stać i zmieniać łożyska na dużych areałach. Ja tylko dodam że swoim robie grubo ponad 200ha a że pod siewnik solo to jade 2razy to musze odliczyć 3dni na łożyska.....

stachu0007    19

Na tyle co ja się znam łożyska mają tyle smaru ile trzeba.

Moja propozycja na początek przy wymianie nie ruszaj osłon tylko zamontuj łożysko tak jak jest - powinno być na tyle szczelne ze brudy nie dostaną się do środka.

Zrób tak na próbę i zobacz czy dłużej wytrzymują. Ale jak piszesz osłony dodatkowe byłyby najlepsze...

tomek73    195

Jakieś 700 zł  dołożyć do agregatu co kosztował  z 70 tyś nie nie jest jakiś znaczący wydatek.

Ale  najlepiej zaatakuj konkretnie serwis nie dają te osłony w ramach gwarancji.

Mi w Uni  w 3 roku użytkowania Focusa zmieniają wszystkie redlice i remontują kółka i talerze.

Trzeba walczyć o swoje, a nie cicho siedzieć.To że skończyła się gwarancja to nic nie znaczy.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    432

Ile fabryczne wytrzymały? Kup coś droższego na próbę snr czy koyo i zobaczysz czy to wina lipnych łożysk

petro11    20

To w zasadzie nie jest wina słabych łożysk tylko po prostu croskile mają małą śednice i wchodzą w lżejszą ziemię aż do obudowy i wtedy blacha która osłania kulki po prostu się wyciera i tyle. Także dobre osłony to jedyne wyjście chyba. Na początku idą wały strunowe i tam jakoś żadne jeszcze nie poleciało a to są te same łożska, z tyłu idą finisch wałki i też nic... A agregatem robie rocznie około 600ha...

Edytowano przez petro11

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KoziolekCS
      Witam, 
      Chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś jakieś informacje na temat maszyn firmy Landstal, posiada ktoś może lub pracował z nimi?  Ostatnio na targach widziałem ich maszyny i wydawały się całkiem niezłe. 

• Przez yacenty
      Witam!
      czym robicie u sibie podorywke?
      czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,
      czym bedzie najlepiej i najszybciej?

pozdrawiam

YacentY
    • Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez John175
      Witam. Rozważam kupno grubera do uprawy bezorkowej do traktora 230kM. W gre wchodzą takie maszyny jak :  Kockerling Trio4m , Horsch Terrano 4FX, Lemken Karat 4m, Vaderstad TopDown 300. Ma ktoś doświadczenie z tymi maszynami? jakieś wady, zalety poszczególnych maszyn? Może znacie też ceny? Szukam maszyny która może pracować bez podcinaczy do min.30cm i z podcinaczami po ściernisku na 12-15cm. Wszystkie oprócz vaderstad to maszyny zawieszane lecz rozważam także inne marki maszyn, jeśli ktoś ma proszę o opinie.
    • Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu.