Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawelmakowski997

byk 200kg ma rok

Polecane posty

Mam problem byk ma 200 kg ktory skonczyl juz rok nie wiem co jest przyczyna tak niskiej wagi sam on stoi obok bykow w swoim wieku i one maja 450 -500 kg i tak samsa karmione czekam na wasze odpowiedzi

Wiadomość z agroFakt.pl

oktawia1988    8

Taki gatunek, u mnie tez zdazaja sie takie, i jak juz zlapia wage 300 kg to sprzedaje ( zreszta jego rowiesniki waza w tym czasie po 550-650 ).  I koniecznie odrobaczanie 2 razy w roku

pawel885    380

Mam byczka około roku, zaczął chudnąć i gubi sierść od strony zadu systematycznie w stronę przodu, odrobaczany 2 razy i nic. Miał ktoś taki przypadek?

pawel885    380

Nie ma takiej opcji żeby zjadł sznurek bo go nie używam a siatkę dokładnie odwijam w całości.  Czemu ta sierść tak wychodzi mu? Jak by miał jakieś pasożyty zewnętrzne to co to się ma do szybkiego chudnięcia? 

karol210    12

przestał rosnąć czy od poczatku tak kiepsko rósł ? Mam Encyklopedię. chorób od weterynarza moze cos znajdę gdybyś opisał dokkadnie

pawel885    380

Z początku był normalny, po kilku miesiącach rówieśnicy zaczeli go przerastać, po jakimś czasie zaczął chudnąć, no i wypadanie sierści - z tyłu jest praktycznie goła skóra

karol210    12

Duzo tego.a wtórne wypadanie sierści: Ta postać schorzenia zdarza sie najczęściej i występuje w zwiaxku z niedozywieniem i wyniszczajacymi chorobami zarazliwymi i inwazyjnymi( wybrocznica,zolzy,pomor świń,nosowka psów,paratyfus,motylica,pasożyty żołądka i płuc,itd.) Tak pisze ogółem.Książka 1280 stron i to tylko pierwszy Tom z III :D jutro poczytam

,,Szczegółowa patologia i terapia chorób zwierząt" książki weterynarza

pawel885    380

Zaraźliwe raczej nie bo obok stoją inne sztuki i mają się dobrze. Trzeba pobrać krew i zbadać bo zanim przeczytasz 1280 stron to tylko sekcja pozostanie  ;)

Ecopiotr    105

Miałem taką jałówkę, po urodzeniu miała biegunkę, po roku dalej wielkość cielaka. Matka 75% Limuosine, ojciec 100%. A ta menda nie rosła...

karol210    12

Choroba jak nie zarazliwa typu ,,paratyfus" to inwazyjna(pasożyty)

Edytowano przez karol210

pawel885    380

2 razy był odrobaczany, 2 raz jakieś 3 tygodnie temu i nadal chudnie, jakie pasożyty masz na myśli że ani lek ich nie zniszczył ani nie przeszły na inne sztuki

karol210    12

Ecopiotr a słaby wzrost cieląt natrafiłem na jedna z przyczyn ,,brak miedzi" .tak na szybko

To dobry pomysł zbadać krew,napewno cos wyjdzie

pawel885    380

Lekarz rozkłada ręce i mówi że widocznie przeszedł jakąś ciężką chorobę i tak mu zostanie, tylko że nie miał ani biegunek ani zapalenia płuc, normalnie się rozwijał

Apista    6

Weź sprężarkę i go napompuj to Ci w oczach urośnie :P

Jak lekarz nic nie poradzi to i zwierzak Ci tego nie zdradzi. Sprzedać i mieć spokój.

PK007    14

I tak tryzmany był za długo jak byk po pół roku chowu tak słabo rokuje to trzeba sprzedać go od razu a nie trzymać i ponosić koszty przez caly rok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Elvis1090
      Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez MrRadny69

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp.