krycha0090

Rogofarm Stary Mystkówiec 47

Polecane posty

mlodyhef    214

Jakie oni tam mają te cielaki? Mam do nich jakieś 50 km czyli całkiem niedaleko, ale jeszcze nigdy ich nie odwiedziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Co sądzicie o cielętach z rogofarm.

Czy są one zdrowe.

Pytam ponieważ mają konkurencyjne ceny na byczki.  

 

rogofarm daje cielaki w kredyt ( rozliczenie ) ??

Orientujesz sie jaki jest koszt kredytowania u nich takiego cielaka do czasu sprzedazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Zeby niebylo ze kogos reklamuje. Znam dobrze ta firme i wlasciciela. Sam nieraz bralem od nich cielaki bo mam do nich 1km. Ogulnie polecam. Mozna sie umowic i wybrac sobie cielaczki do chowu. Wieksza ilosc sztuk moga dowiezc do domu. Skupem tez sie zajmuja. Wiecej info na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Powiem ci tak. Ma ladne i mniej ladne. W parze tez idzie cena. Np za 500zl nie kupisz ladnego okazu. Zalezy co kogo interesuje i ile chce wydac na cielaczka. Ogulnie cielaki zdrowe. Ja akurat mam troche z nim inny uklad dlatego moze moje nie chorowaly ale z tego co wiem to jesli by jakis padl w ciagu kilku dni to daja drugiego. Najlepiej wczesniej umowic sie i podjechac zeby samemu sobie wybrac bo nie zawsze jest z czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reko232    0

dzwoniłem do niego to trzeba się zapisać na 2 tyg. do przodu :) a cena 15 zł/kg + VAT za byczki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

15zł to chyba za czystorasowe mięsne  :) mieszkam jakieś 40km od nich i HF-y chodzą po jakieś 8-9zł , mieszańce 10-12zł , sam ostatnio kupiłem kilka hf-ów około 5-6 tygodni po 600zł - ponad 70kg każdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reko232    0

moim skromnym zdaniem :) sprowadzają z zagranicy (litwa rumunia) albo mają rozmieszczone w polsce skupy cieląt np na mazurach. A takie po 100kg mogą sami odchowywać. Czystorasowy to jest co 15 cielak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem to jest teraz jakiś zakaz importu cielaków z rumuni bo wystąpiła tam jakaś choroba, takie czystko rasowe kolego to jedynie sm ale i tak nie wiadomo czy to 100 % i nie 15 tylko 18 zł za kilogram,ważą ok 100 kg, a jak chcesz kupić mięsnego to odsadki ok 6 mies, ok 300 kg po ok 10-12 zł za kilogram,kto ci typowo mięsnego cielaka małego sprzeda ? :) , z rumuni ładne cielaki targali a teraz często niemieckie rw próbują sprzedać jako sm.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Powiem wam tak. Czysto rasowych to wy od tej firmy raczej nie kupicie. No chyba ze akurat komus sie trafi ladna sztuka ale i cena za takiego bedzie odpowiednia. Nie oszukujmy sie. P.S nie odbiegajcie od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj