Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie jak sprawdzić czy działka była deklarowana jako TUZ?? Nie zrobiłem sobie w tym roku kopi wniosku a pasuje mi jedną działkę zlikwidować na której jest trawa i własnie nie wiem jak ją zapisałem czy jako TUZ czy jako trawa na gruntach ornych. Da się to jakoś sprawdzić w inny sposób niż wizytą ARiMR?

Opublikowano

Należy przyjąć jedną zasadę: ARiMR rządzi się swoimi prawami i nikt nie ma pojęcia jakimi.

To, że w jednym powiecie coś jakoś robią, nie oznacza wcale, że w ościennym będzie tak samo. Bo i dlaczego? Porządek by był. Straszne!

Dzisiaj Waldemar Pawlak w Polsat News stwierdził, że dopłaty w Polsce są na poziomie średniej unijnej, a w przypadku wielkotowarowych nawet wyższe. A kto twierdzi inaczej, nie wie o czym mówi.

O wielkotowarowych nic nie wiem, ale ja (80 ha) mam rok w rok mniej (pomimo zwiększenia areału i programów RS).

To może jednak Pawlak nie wie o czym mówi?

Opublikowano

 

Płatność do powierzchni uprawy pomidorów: płatność jest przyznawana rolnikowi, jeżeli:

 

a. zawarł umowę na uprawę pomidorów, w której rolnik zobowiązuje się do wytworzenia i dostarczenia podmiotowi, którego przedmiot działalności obejmuje przetwarzanie owoców i warzyw, określonej ilości pomidorów z określonej powierzchni gruntów, a podmiot ten zobowiązuje się te pomidory odebrać w umówionym terminie, zapłacić za nie umówioną cenę i je przetworzyć,

 

lub

 

b. zawarł umowę z grupą producentów rolnych, której jest członkiem, lub grupą producentów owoców i warzyw, której jest członkiem, lub organizacją producentów, której jest członkiem, lub zrzeszeniem organizacji producentów uznanych, do którego należy organizacja producentów, której jest członkiem.

 

W umowie rolnik zobowiązuje się do wytworzenia i dostarczenia grupie, organizacji lub zrzeszeniu określonej ilości pomidorów z określonej powierzchni gruntów, a grupa, organizacja lub zrzeszenie zobowiązują się te pomidory odebrać w umówionym terminie, zapłacić za nie umówioną cenę i przeznaczyć te pomidory do przetworzenia.

 

Opublikowano

Zaliczki, to wielka ściema i rozpaczliwa walka o głosy. Ministerstwo Rolnictwa (PSL) wciąż traktuje rolników jak debili, niezdolnych do podjęcia jakiejkolwiek decyzji, nie mających pojęcia czego chcą i co jest dla nich dobre.

Część rolników tych zaliczek potrzebuje, część ich nie chce, ale nikt nie był o to pytany, bo i po co? I tak nie wiedzą!

Wydanie decyzji o wypłacie zaliczki wymaga rozpatrzenia wniosku i uznania go za zasadny. Czemu więc nie wypłacić go w całości? Po co wracać do tego samego wniosku już wcześniej rozpatrzonego?

Przez lata ludzie się nauczyli do planowania i gospodarowania budżetem tak, by nie tylko starczyło od żniw do żniw, ale i by móc się rozwijać.

Dla jednych dopłaty są marginalne, dla innych podstawą egzystencji. Jak jest w poszczególnych przypadkach wiedzą rolnicy, nie ARiMR, czy MR!

I skoro MR podejmuje decyzję o wypłatach zaliczek, to niech powie jasno komu i na jakich zasadach, bo jak na razie część nie wie czy dostanie w ogóle, część dostała, ale nie wie za co...

 

Opublikowano

Byłem i zapytałem w powiatowej ARiMR o zaliczki. Miła pani spojrzała w komputer i oznajmiła mi że nie ma mnie na liście. Na zapytanie ''dlaczego?'' z rozbrajającym uśmiechem odpowiedziała że nie ma pojęcia, widzi tylko że mnie nie ma. Dodam że nie miałem kontroli agencyjnej, miałem kontrole z weterynarii w związku z małą niezgodnością w jednym paszporcie, kontrola ta było zrobiona na polecenie powiatowego wet. Pytanie; czy ta kontrola weterynarii mogła zablokować zaliczkę czy może jestem wytypowany do kontroli agencyjnej która dopiero będzie? co o tym sądzicie

Opublikowano (edytowane)

A co to byla za niezgodnosc z paszportem, ze musiales do powiatowego ambulansu sie udac ?

___________________________________________________________________________________________________________

AgroDane.pl - portal poświęcony specyfikacjom maszyn rolniczych takich jak ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz ładowarki teleskopowe. Dane techniczne, porównania modeli oraz opinie w jednym miejscu. Użytkownik agrofoto wszystkim poleca tą stronę z całego serca :)

Edytowane przez andrewk
Opublikowano

miałem kontrole obszarówki metodą foto  czekam na raport mysle ze osoby które nie sa objęte zaliczką otrzymają płatność  jak najszybciej miałem dopisane nowe 2 działki nie wiem jak u was  mam pytanie  czy jak zgłaszalisci nowe działki  w 2015 to byliście kontrolowani

w założenia ustawy o płatnoscich obszarowych na 2015 arimr miała wypłacić dopłaty dla   min 60%  rolników w grudniu 

 

Opublikowano

miałem kontrole obszarówki metodą foto  czekam na raport mysle ze osoby które nie sa objęte zaliczką otrzymają płatność  jak najszybciej miałem dopisane nowe 2 działki nie wiem jak u was  mam pytanie  czy jak zgłaszalisci nowe działki  w 2015 to byliście kontrolowani

w założenia ustawy o płatnoscich obszarowych na 2015 arimr miała wypłacić dopłaty dla   min 60%  rolników w grudniu 

ortofoto mapy każdy ma kontrolowane

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v