Skocz do zawartości
witek88

Zginęły biegi JD 2850

Polecane posty

witek88    0

Witam.

W JD 2850 zginęły biegi, znaczy wsteczny i wolne, zdjąłem koło i okazało się że 1 dźwignia włączania tych biegów chodzi luźno, chciałem wyjąć tą pokrywę z ośkami sterującą biegami, odkręciłem 6 śrub ale nie mogę tego wyjąć, są tam 2 kołki ale one raczej nie trzymają, moje pytanie brzmi: czy da się wyjąć tą pokrywę bez ruszania dalej ciągnika czy trzeba coś jeszcze rozebrać, bo z katalogu mało wynika, zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

witek88    0

No właśnie doszedłem do wniosku że trzeba zdjąć podnośnik, a żeby to zrobić trzeba zdjąć kabinę bo debile posklejali ją a nie poskręcali jak w zetorze, ale fajnie by było jak by to ktoś potwierdził bo czegoś takiego jeszcze nie robiłem.

Wiadomość z agroFakt.pl

johenek    3

Nie ciągnij tego wybieraka na chama, bo narobisz sobie bardzo dużo roboty i kosztów.

Aby to naprawić musisz zdemontować kabinę oraz plecak od tuza.

Prawdopodobnie u cb wyrobił się wodzik lub urwało się takie coś(nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) co przenosi ruch dźwigni na wodzik.

PS: Jak będziesz miał pytania to pisz tu lub wiadomość prywatną ewentualnie na gg, Ja nie dawno to rozbierałem(na początku lipca) to mogę ci pomóc lub podpowiedzieć co i jak.

witek88    0

Dzięki za odpowiedzi, zrezygnowałem z naprawy tego traktora bo zwyczajnie nie mam czasu, klientowi się spieszy a ja najbliższy czas mam na koniec września, więc złożyłem co rozebrałem i oddałem, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, bardzo mi to pomogło :)

DARGAL    0

Kolego johenek za co podnosiłeś kabinę? Ja planuje włożyć poprzeczną belkę do kabiny i przez szyberdach podnosić do góry.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Papier
      witam mam taki problem
      kombajn na hydrostacie a z boku ma dzwignie od wlaczania biegow ;1.2.3
      i jak je wlaczac nie chce urwac dzwigni i co trzeba zrobic.
      Troche dziwne pytanie ale kupilismy 2006r
      i takie pytanie czy trzeba ja podniesc i przekrecic i czy jeszcze tzeba cos wdusic aby nie było oporow podczas przesuwania ? prosze o odpowiedz
    • Przez maretekk2
      Taki problem: W moim Belarusie 920.2 jest skrzynia synchro 4. W skrzyni biegów zalany jest hipol. Dopóki olej nie jest rozgrzany biegi wchodzą dość lekko. Problem pojawia się gdy się rozgrzeje, Wkładanie biegów idzie wtedy z oporem. Co może być przyczyną?
    • Przez Laakiluk
      Witam. pisze nowy temat bo nigdzie nie mogę znaleźć mojego przypadku.
      Koledzy mam problem z C-385 a mianowicie zgubiły mi się wszystkie biegi.
      przedstawię sytuację pojechałem normalnie sprawnym ciągnikiem do sąsiada zgasiłem go potem tak normalnie do niego wsiadam zapalam i lipa wkładam biegi wszystkie i nic nie działa sprzęgło niby wysprzegla biegi niby wchodzą czuć ruch wodzików, tylko mikropompka niby jakby przestała działać. tylko że nawet jak by się uszkodziła tak nagle to nie powinna chyba unieruchomić całkiem ciągnika prawda? Dodam że przez cały czas używania tzn. ok 12lat nic się nie działo oprócz takiego jarmolenia chyba w skrzyni pośredniej na niskich obrotach po włączeniu sprzęgła lub dodaniu gazu jarmolenie ustawało (ponoć te typy tak mają) a teraz przestało jarmolić...
      Wieczorem odkręciłem pokrywę w skrzyni biegów i bez pokrywy zapalam ciągnik i nic wszystkie tryby stoją i tak jak by reduktor nie trybił dziwi mnie tylko że mikropompka nie działa. zaznaczam że wspomaganie działa, podnośnik działa i wałek wom też się kręci a wzmacniacz momentu był sprawny do końca. macie jakieś pomysły, raczej jestem pewny że bez rozpoławiania się nie obędzie.
    • Przez arkady12
      Witam Panowie mam do zrobienia skrzynie biegów, a dokładnie łożysko biegu wstecznego ( na pewno ) i teraz pytanie jakie znacie sposoby na dostanie się tam, po za wyjechaniem osi do przodu ( nie mam już miejsca żeby tak zrobi ) pomysły są takie : podnieść Bz do góry podstawić coś, zdjąć koła, zdjąć oś opuścić ją na czymś i wyjechać w lewo ( np paleciakiem ) albo podnieść Bz do góry podstawić coś tak żęby koła były w powietrzu odkręcić skrzynie ( powinna się opuścić do tyłu ) ten pomysł najbardziej by mi pasował ale czy jest bezpieczny robił już ktoś tak ???
    • Przez lidka25495
      Witam . może ktoś mi pomoże otóż posiadam new holland td 5050 i chodzi mi o kalibracje skrzyni czy rewersu mechanicznego. jak to zrobić i czy da się samemu ?? jak włączam rewers np do przodu czasami jest szarpnięcie tak jakby ciągnik nie był dobrze wysprzeglony i słychać zgrzyt w skrzyni, ale nie zawsze się tak dzieje .skrzynia to Synchro Shuttle 12 na 12 ...  szukałem w instrukcji ale tego nie ma może obędzie się bez serwisu , a jeśli ktoś wie to niech da znać ile kosztuje taka kalibracja w serwisie .proszę o pomoc i z góry dzięki koszt