Skocz do zawartości
witek88

Zginęły biegi JD 2850

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witek88    0

Witam.

W JD 2850 zginęły biegi, znaczy wsteczny i wolne, zdjąłem koło i okazało się że 1 dźwignia włączania tych biegów chodzi luźno, chciałem wyjąć tą pokrywę z ośkami sterującą biegami, odkręciłem 6 śrub ale nie mogę tego wyjąć, są tam 2 kołki ale one raczej nie trzymają, moje pytanie brzmi: czy da się wyjąć tą pokrywę bez ruszania dalej ciągnika czy trzeba coś jeszcze rozebrać, bo z katalogu mało wynika, zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

witek88    0

No właśnie doszedłem do wniosku że trzeba zdjąć podnośnik, a żeby to zrobić trzeba zdjąć kabinę bo debile posklejali ją a nie poskręcali jak w zetorze, ale fajnie by było jak by to ktoś potwierdził bo czegoś takiego jeszcze nie robiłem.

Wiadomość z agroFakt.pl

johenek    3

Nie ciągnij tego wybieraka na chama, bo narobisz sobie bardzo dużo roboty i kosztów.

Aby to naprawić musisz zdemontować kabinę oraz plecak od tuza.

Prawdopodobnie u cb wyrobił się wodzik lub urwało się takie coś(nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) co przenosi ruch dźwigni na wodzik.

PS: Jak będziesz miał pytania to pisz tu lub wiadomość prywatną ewentualnie na gg, Ja nie dawno to rozbierałem(na początku lipca) to mogę ci pomóc lub podpowiedzieć co i jak.

KPK Kumurun Team

witek88    0

Dzięki za odpowiedzi, zrezygnowałem z naprawy tego traktora bo zwyczajnie nie mam czasu, klientowi się spieszy a ja najbliższy czas mam na koniec września, więc złożyłem co rozebrałem i oddałem, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, bardzo mi to pomogło :)

DARGAL    0

Kolego johenek za co podnosiłeś kabinę? Ja planuje włożyć poprzeczną belkę do kabiny i przez szyberdach podnosić do góry.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez LukaszSZCZ999
      witam, czy moze mi ktos wytłumczyc skad w tych mf-ach 32 biegi... co przez co mnozyc zeby tyle wyszło... podajcie mi ile jest biegów głównych, czym zmieniam zółw-zajac i co to jest A i B???
    • Przez piciaj
      Witam.
      Mam prosbe do was forumowicze, moj ferdek po 3 latach prawie bez awaryjnej pracy zaczal mi swirowac ze skrzynia, zaczelo mi sie to dziać jak siałem zboże, agr upr-siewn , wrzuce jedynke szosowa niezaleznie czy mam polbieg czy nie i wypycha dzwignie, ciągnik staje, ale dwojka jest , a czasami na odwrot jak jest jedynka to dwojke gubi,I mam teraz takie pytanie, czy nie stanie sie nic wiecej jak jeszcze troche na tej awarii pojeżdze?? mam do zaorania pare hektarow i dopiero pozniej bede naprawiac bo i tak orze na 4 polowej, drugie pytanie jest typowe, co to może byc czy ktos to juz miał? czy trudno i drogo jest to naprawic??? chodzi mi chociaz o jakies informacje ktore moga mi to przyblizyc, bo i tak chce zdjac boczna pokrywe z dzwigniami biegów
      za informacjwe dziekuje, pozdrawiam
    • Przez lukasz0920
      Witam jakis rok temu kupilem mf 3085 i nic sie z nim nie dzialo. Tak na wiosne np. jak jechalem 1 A to nangle się przełancza na D a reszta (ABC) mrugaja Gdy przełanczam na inne to brak reakcji.Zeby to naprawic to wystarczy odkręcić kleme od akumulatora i przykręcić po chwili przystko wraca do porządku.Na wiosne kilka razy tak się zdarzyło od tego czasu zrobilem jakies 400 mth i nic sie nie dzialo a teraz na jesien zaczeło znowu się to robić.Nieraz odkręcenie klem odrazy nic niedawalo itp. Niewiem czemu tak się dzieje ale przypuszczam że mam za mały akumulator i sie to zawiesza. Akumulator jaki byl przynim to jest bardzo mały np. przy pelnym oswietleniu sie żarzy lampka od ładowania.na akumulatorze niepisze jaki mocny. A jaki akumulator byłby najleprzy do tego modelu,jeśli akumulator ma wine.prosze o pomoc
    • Przez 828
      Witam mam problem ze skrzynią biegów.Na biegach B jedzie 100m.i się zatrzyma samoczynnie.Jaka może być przyczyna tego problemu
    • Przez kaszewskim
      Mianowicie wczesniej podczas jazdy wyskakiwaly mi biegi mechanik kazal mi wymienicz uszczelniacze na tloczkach wymienilem to i dzis po zlozenie okazalo sie ze jak wrzuce biego to tylko zgrzyta a nie chce ruszyc i ciagnik stoi w miejscy jest jeszcze inna przyczyna a mianowicie nie podnosi mi lagow do gory. Przed wymiana hydraulika byla ok . Co moglo sie stac ze nie chce ruszyc ani podnosic Prosze o pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.