Skocz do zawartości

Ceny cieląt 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Licząc że po urodzeniu ma 40 kg a kosztuje 700 zł to za kg ; 700zł / 40 kg = 17,5 zł/kg

Licząc, że dziennie rośnie kg to : 3 tyg*7 dni = 21 dni * 1 kg = 21 kg + 40 kg po urodzeniu = 61 kg?

61kg * 17,5zł/k = 1067,5 zł

Opłaca się na kolorowego cielaka 3 tygodniowego zapłacic 1 100 zł? Woj. Świętokrzyskie szukam cielaków 10 sztuk zna ktos kogos godnego polecenia w normalnej cenie ? 15 - 16 zł/kg ? Bo w okolice wszystko chore i wszystkie cielaki od handlarza.

Opublikowano

Tak wtedy dostaje w mleku matki potężna ilość immunoglobin czy jakoś tak co wpływa na późniejszą zdrowotność

Największy wpływ na odporność ma siara podana jak najszybciej po urodzeniu - po 24 godzinach przestaje to działać Z tym że to uodparnia tylko na warunki w jakich przebywa krowa-matka Po przeniesieniu cielaka do innej obory zostaje on narażony na inne bakterie na które nie jest odporny więc im starsze cielę tym lepiej to zniesie Z doświadczenia mogę dodać ze cielaki pojone prawdziwym mlekiem a mlekiem w proszku różnią się znacznie przyrostami na korzyć mleka, ale to chyba oczywiste dla każdego

  • Like 1
Opublikowano

Który hodowca sprzedaje jednodniowe cielęta ? Cielę powinno być przynajmniej porządnie odpojone siarą, czyli min4 dni.

Nigdy nie sprzedaję cielęcia młodszego. Ważne jest ,żeby klientowi zwierzę się zdrowo chowało i był zadowolony z zakupionego materiału- wtedy wróci i kupi ponownie. Nie wspomnę ,że miło jest jeżeli słyszę ,że cielęta z mojej obory rosną zdrowo i dają dobry zysk . Powinniśmy dbać o zwierzęta , które wypuszczamy do ludzi i o opinię o swoim nazwisku.

  • Like 2
Opublikowano

w minioną środe wujek sprzedał jałóweczke mięsną 136 kg za 1160zł. koleś 3 godziny się targował. jak myślicie cena dobra?

Opublikowano (edytowane)

było wygnac cwaniaka jak sie 3godziny targował

cena bez rewelacji, pewnie zaraz zarobił na niej ze 200zł

Edytowane przez koma666
Opublikowano

Widocznie dziadek chciał sprzedać , skoro tyle czasu dawał się namawiać . Jeżeli powiedziałby krótkie NIE i nie dyskutowałby to handel nie doszedłby do skutku. Za ile sprzedał - to jego decyzja i należy to uszanować. Ja nie mam tyle cierpliwości do cwaniaków- upierdliwców.

Zgadzam się z przedmówcą - gonić takich cwaniaków !

Opublikowano

Posiadam co jakiś czas byczki głównie Hf i krase mieszanki w wieku 2-4 tygodni. Nie są to duże ilości 3...5 sztuk zależy...

Zaznaczam, że byczki są zdrowe i z pierwszej ręki nie od handlarzy...Czytam wasze posty, że szukacie partii po parę sztuk więc jeśli jest ktoś zainteresowany to piszcie na PW.

Jestem ze Świętokrzyskiego.

Opublikowano

kupiłem tydzień temu 3 sztuki hf po 800 od znajomego handlarza. 2-3 tygodniowe. oczywiście + lekarstwa ok 100 zl na wszystkie(profilaktycznie). niestety dobre cielęta od gospodarza to koszt pow. 1100. często od niego biorę i jeszcze żaden nóg nie wyciągnął

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Dziś kupione miesięczny hf biało-czerwony za 800zł i 2 miesięczny hf biało-czarny za 850zł,w piątek jadę po następne 4,tylko nie wiem czy w tym samym wieku,czy młodsze.Kupuje od handlarza bo rolnicy w wielkopolsce wariują z tymi cenami cieląt.

Opublikowano

ja sprzedaje byczki hf tygodniowe po 1000 zł a mieszańce po 1400 zł i idą jak świeże bułeczki ;)

zapomniałeś dopisać że z pocałowaniem w rękę,zgadzam się z tym że za 3 tygodniowego tyle dostaniesz ale nie za 1tygodniowego

Opublikowano

Dziś kupione miesięczny hf biało-czerwony za 800zł i 2 miesięczny hf biało-czarny za 850zł,w piątek jadę po następne 4,tylko nie wiem czy w tym samym wieku,czy młodsze.Kupuje od handlarza bo rolnicy w wielkopolsce wariują z tymi cenami cieląt.

 

A handlarz to je ma nie od rolnika? Czy może z drzewa pozrywał?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Raczo
      Zaciekawił mnie ten sposób hodowli. Czy ktoś z was trzyma cielaczki w iglach? Podobno dzięki temu cielaki są zdrowsze i odporniejsze. Jak to z tym jest ? Z góry dzięki .
    • Przez Ferdek07
      Najbardziej aktualne ceny cieląt przeniesione do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72467-ceny-cielat-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach cieląt w 2013 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72468-ceny-cielat-2013/
       
      Po 8,5zł za byczki około 70kg :angry: :angry: :angry: to zgroza!
      Po ile u Was płacą za byczki i czy zdrożeją czy już tak marna cena dłużej będzie?
    • Przez Bercik92
      Witam. mam 6 małych byczków 1-2 miesiecy u prawie wszystkich cielaków łzawia oczy że normalnie widać ich sciezki...nic nie było widać aby coś tam u nich w oku siedziało(oko tez nie jest zaczerwienione itp.)..problem pojawia sie co jakis czas...raz łzawia raz nie...tak to ogólnie to są zdrowe cielaki...wszystkie maja apetyt nie mam innych problemów prócz tych łzawiacych oczu..dodam ze w chlewni znajduje sie duza ilosc much kilkanascie sztuk potrafi oblezc jednegi cielaka
    • Przez baranek
      Witam. Mam byczki w wieku 3 miesiące, dostają jeszcze mleko dwa razy dziennie po półtora litra, siano do woli, woda do woli i śruta po półtora kg na dzień na sztukę rano i wieczorem po 0.75 kg. Chodzi mi o skład tej treściwej... Jest to na chwilę obecną 50% jęczmień, 50% sucha kukurydza plus do tego Meggi koncentrat dla cieląt plus Dolfos C witaminy. Zmienili byście coś w tej treściwej?
      Zaznaczam, że cielęta zdrowe i przybierają na wadze.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Witam ! Zwolniło się trochę miejsca w oborze i pomyślałem o kontraktacji cieląt. Szukałem trochę informacji na forum, ale nie zadowoliły mnie. 
          Myślałem o kontrakcie z Sokołowem, ZMBM Kobylin, Dobek, Biernacki. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie ile cieląt trzeba brać, czy trzeba za nie płacić, czy są zdrowe oraz poznać wasze opinie i informacje. Może polecacie jakąś inną firmę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v