Polecane posty

Wokos    0

No W powiecie miechowskim  woj Małopolskie Tiry Po 20 groszy za kg szły . Skórka za wyprawkę . To jest śmieszne ale co zrobić taki Polski Rząd Niestety nieudany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A co chcesz od rządu? Ma dopłacać bo za dużo ton z ha wyszło. Sypać mniej nawozu i w kieszeni więcej. A nie tirami wozić nawóz bo trzeba bic rekordy wydajności. Na targu po 8 za 15kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

Haha no a co ja wpierdzielałem nosa ruskom nie ja nie my rolnicy Tylko rządzący i nie pierdziel mi tu że tu nie ich wina . Ta dopłaci ci rząd chyba podwyższy podatki . Ceny w sklepach te same a rolnicy jak dostają od kupców jajo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Haha no a co ja wpierdzielałem nosa ruskom nie ja nie my rolnicy Tylko rządzący i nie pierdziel mi tu że tu nie ich wina . Ta dopłaci ci rząd chyba podwyższy podatki . Ceny w sklepach te same a rolnicy jak dostają od kupców jajo .

 

 

A w 2011 nie było embarga i wojny gospodarczej z Rosją a ceny były jak w tym roku. Z czego to wynika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ziemniak to ziemniak inna bajka ale nie mówcie że cały rynek rolny nie zawalił się przez embargo,choćby jabłko przemysł po 13gr ,tamci mają dopiero  bul zęba.A do tego jakimś cudem napływa do nas tania kukurydza z Ukrainy. qr** nie dość że dostajemy przez nich w plecy to jeszcze nam zboże podsyłają.Nie ma Leppera nie ma kto wagonów na tory wywalać ,a eurohuraoptymiści już nie pamiętają że eurokołchoz powstał podobno by nas chronić przed takimi praktykami. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie ma co się dziwić, ja kupiłem od znajomego po 40zł/worek 50 kg. Bo ziemniaka jak na lekarstwo, mało sadzą a plon taki że hej(efekt suszy). W tamtym roku było więcej ziemniaka a cena trzymała się w granicach 45-50zł/worek 50 kg to był interes :)

Tak jak temat czytałem i widziałem że po dwadzieścia gr/kg, to małe,paszowe po kilkanaście bym wyrwał, to bym sobie zapas zrobił. Bo jak w okolicy taką cenę zaproponuję to się chłopy uśmieją i z podwórka wygonią. A taka cena w Pomorskim, powiat starogardzki.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ludzie sobie pokupią w marketach z promocji a po 40 zł za worek zjedzą krowy tych gospodarzy i będzie interes. Koło 100 za tone  wychodzi kiszonka z kukurydzy więc nie wiem co za sens po kilkanaście gr kupować paszówke ziemniaka. Niech ktoś kto ma bydło i wiedze skalkuluje to, bo ja się zbytnio na żywieniu bydła  nie znam. Do świń przy tych cenach to za darmo nie opłaca się brać, bo koszt parowania  i roboty przewyższa wartość pokarmową. Ale u nas takie ekonomy że im się opłaci kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzyWA    0

:blink: Witam. Każdy chce sprzeda c najdrożej- ale ten co kupuje- to chce kupić najtaniej :D ++ Pozdrawiam serdecznie i oby wszyscy byli zadowoleni????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie do dwóch gospodarzy przyjeżdża tir i sprzedają po 2zł za woreczek 15kg,to są dopiero jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

:blink: Witam. Każdy chce sprzeda c najdrożej- ale ten co kupuje- to chce kupić najtaniej :D ++ Pozdrawiam serdecznie i oby wszyscy byli zadowoleni????????

Z naciskiem na SPRZEDAĆ a nie dać !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Tych po 40zł/ 50kg. krowy nie zjedzą bo towaru za wiele niema, bo susza była porządna i ziemniaków na sprzedaż u pierwszego lepszego rolnika nie znajdziesz, bo towar już posprzedawali, wiem bo kupowałem :). Tak dla przykładu, jak by ktoś nie wierzył http://olx.pl/oferta/sprzedam-ziemniaki-CID757-ID6LdN5.html#0abf028d01 i za taką cenę ludzie sprzedają i jak ktoś nie ma ogromnej ilości towaru to problemu ze sprzedażą nie ma bo ludzie sami przyjeżdżają. A ziemniaka paszówkę to bym chętnie kupił po te kilkanaście gr tylko tak jak pisałem, nikt nie sprzeda, a te ziemniaki to ani dla bydła, ani dla świń.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Tych po 40zł/ 50kg. krowy nie zjedzą bo towaru za wiele niema, bo susza była porządna i ziemniaków na sprzedaż u pierwszego lepszego rolnika nie znajdziesz, bo towar już posprzedawali, wiem bo kupowałem :). Tak dla przykładu, jak by ktoś nie wierzył http://olx.pl/oferta/sprzedam-ziemniaki-CID757-ID6LdN5.html#0abf028d01 i za taką cenę ludzie sprzedają i jak ktoś nie ma ogromnej ilości towaru to problemu ze sprzedażą nie ma bo ludzie sami przyjeżdżają. A ziemniaka paszówkę to bym chętnie kupił po te kilkanaście gr tylko tak jak pisałem, nikt nie sprzeda, a te ziemniaki to ani dla bydła, ani dla świń.

 

Taa nie ma... znam takich co już przechowalnie pozapełniali pod sam sufit a jeszcze po kilka ha na polu mają i drapią się po głowach co z tym zrobić...

 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Tych po 40zł/ 50kg. krowy nie zjedzą bo towaru za wiele niema, bo susza była porządna i ziemniaków na sprzedaż u pierwszego lepszego rolnika nie znajdziesz, bo towar już posprzedawali, wiem bo kupowałem :). Tak dla przykładu, jak by ktoś nie wierzył http://olx.pl/oferta/sprzedam-ziemniaki-CID757-ID6LdN5.html#0abf028d01 i za taką cenę ludzie sprzedają i jak ktoś nie ma ogromnej ilości towaru to problemu ze sprzedażą nie ma bo ludzie sami przyjeżdżają. A ziemniaka paszówkę to bym chętnie kupił po te kilkanaście gr tylko tak jak pisałem, nikt nie sprzeda, a te ziemniaki to ani dla bydła, ani dla świń.

 

ogłoszenie sprzedam ziemniaki 80 gr. Ja wołam za swoje 1,5 za kg -nikt nie kupuje  (realna cena 2.5 zł/15kg) Teraz można pisać że są rejony w Polsce gdzie sprzedaje się ziemniaki  po 1,5 za kg . od rolnika .JUZ MI NA TO WSZYSTKO LITER BRAKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Co za problem kilka ha na polu jak, jak z tych kilku ha ściągnie kilkadziesiąt ton, chyba że pierwszy rok w branży i stałych klientów nie ma. Taa po 17gr/kg to bym chętnie kupił i zwierzaki karmił, tylko takich "głupich" to w okolicy nie ma.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

każdy rejon jest inny,inne plony i ceny,chociaż te ceny aż tak się nie różnią strasznie...  powiem tak ,osobiście mam o około 40% więcej kupujących ,takich co biorą od 100do 400kg. Wszyscy to znajomi wcześniejszych kupujących,np sąsiadka,córka,wuj . na ogłoszenie na OLX [jakie dałem około miesiąc temu] pierwsze 50groszy za kg,od kilku dni 40gr/kg nie miałem ani jednego telefonu. a ogłoszenia na tym serwisie w moich okolicach są od 30 do 60gr za kg. Wniosek prosty,większość zaopatruje się u stałych rolników,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Taa po 17gr/kg to bym chętnie kupił i zwierzaki karmił, tylko takich "głupich" to w okolicy nie ma.

To podobnie jak u mnie , nikt nie jest aż tak głupi by pacić za ziemniaki paszowe 17gr/kg , skora za 40gr można kupić kilogram zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Właśnie bo w mojej okolicy byłą susza konkretna i jak ktoś zebrał trzy pokosy to ma farta. Jak ktoś ma krowy to jeden zrobił, a następne krowy zjadły, a i tak nie miały co robić i trzeba było dokarmiać wieczorem. Tak samo z plonem ziemniaka jest żenujący każdy zbiera po kilka ton z hektara(nie licząc paszowego, tylko takie które nadają się do sprzedaży) i dlatego takie ceny bo jak byś sprzedawał tak jak kolega wyżej napisał 170zł/tona, to nawet jak byś zebrał 10ton towaru nadającego się do sprzedaży to nawet na sadzeniaki byś nie zarobił, a gdzie paliwo, opryski, nie wspominając o zysku . I dlatego jest taka cena, bo rolnicy chcą chociaż wkład odzyskać.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

u nas są wysokie plony. Wolał bym żeby było po 5t z ha bo przynajmniej bym się nie narobił . Jak pomyślę o robocie tylu ton przy tej cenie to mi się słabo robi. Mam stałych klientów na tysiące ton i co z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w moich stronach za worek 15kg biora 15zł na targowisku, ale ziemniaki mało kto sadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Co za problem kilka ha na polu jak, jak z tych kilku ha ściągnie kilkadziesiąt ton, chyba że pierwszy rok w branży i stałych klientów nie ma. Taa po 17gr/kg to bym chętnie kupił i zwierzaki karmił, tylko takich "głupich" to w okolicy nie ma.

 

ja jestem ten głupi, zapraszam, 150zł/t paszowe w ilości jakiej chcesz ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja tez moge zaladowac kilka lodek towaru prosto z pola np jutro


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ceny jakie niektórzy podają po 80 gr  1 zł za kg bardzo dobre   Ale gdybym był handlarzem kupował bym w marketach - taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ilości triowych nie potrzebuję, ale jak ktoś z was jest z okolic Starogardu Gdańskiego i chce się pozbyć ziemniaka po 15gr to na priv. Bo chętnie kupię.

Cena 80gr jest dla was dobra bo u was jest plon wysoki, bo jak ktoś zbierze kilka ton z ha to nawet 80gr jest zła i zysku nie ma.

 

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj