Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

 

@maxiben jak byś był bardziej inteligentny to byś wiedział że nie mam 60lat tylko 34l bo w przeciwienstwie do Ciebie mam wiek podany w profilu, i czytaj ze zrozumieniem bo ja nie chce nic za "poł darmo" jak piszesz tylko mówie ze wszystko co dobre (genetyka, pasza, wyposazenie) to kosztuje i to dużo kosztuje, pewne koszty można ograniczyć ale pewnych sie nie da tak jest w każdej dziedzinie gospodarki i kazdy z rolników ma inne koszty w swoim gospodarstwie ale do wszystkiego trzeba podchodzić rozsadnie i umiem liczyć koszty jednostkowe i wiem że jest róznica 20 czy 30 prosiat, Ja nie trzymam trzody ale sie interesuje hodowla , na koniec chciałbym Ci pogratulować wyniku jeżeli od loch srednio odchowujesz rocznie 30 prosiat

o moja inteligencje się nie martwię nie miałem potrzeby by wchodzić na twój profil a lata były przykładowe ze znakiem ? jeżeli uraziłem przepraszam

nigdzie nie napisałem ze srednio odchowuje 30 prosiąt choć pojedyncze sztuki posiadam w swoim stadzie powyżej wspomianych 30 prosiat odsadzonych ale sa i takie co często likwiduje daja 20 wiec chodzilo mi o roznice która wpływa na efektywność produkcji i wynik ekonomiczny pozdrawiam

Opublikowano

To jest biznes i liczy się ekonomia ale wszystko zależy na jakim poziomie produkcji jesteśmy i czy można zejść jeszcze poniżej? Ale oczywiste jest że w pierwszej kolejności liczy się locha.

 

Swego czasu było ok. 53 lochy dziś jest 45 loch ktoś pomyśli że zmniejszyła się sprzedaż tucznika to będzie w błędzie zwiększyła się ilość prosiąt a sprzedaż zostało na tym samym poziomie.

 

Bo swego czasu spożycie paszy było na poziomie 4 kg/kg żywca, dziś już ok. 2,8 kg ale czy możemy zejść jeszcze dużo niżej (to nie zakład mięsny że wody dolejemy)?.

 

Odbiegamy od tematu.

Opublikowano

Jak już z wodą odbiegliśmy to jakiś preparat jest który wiąże wode w mięśniach i swinie zyskują jakieś 5 kg w ostatnich dniach. Nie wiem czy do końca to legalne i czy to co podaje producent to prawda. Tylko zapomniałem jak to się nazywało. Stosował ktoś?

W temacie, pośrednicy do pini mają płacić 6,6 w nowym tygodniu, bynajmniej takie słuchy mnie doszły.

Opublikowano

Cena z zeszłego tygodnia na żywą 4.50. Poubojowo E - 6.45. Woj. kujawsko-pomorskie.

Odnośnie opłacalności - sprzedając poubojowo i do pośrednika na żywą różnica ponad 50 zł na jednym tuczniku.

Opublikowano (edytowane)

@Michał matematyka jest jedna i wyniku nie oszukasz ,przede wszystkim do kogo odstawiasz bo jeśli do pośrednika to jusz masz w d..ę min.10-30 gr/kg a nie wspomnę tu o szczepieniach itd jak wyżej pisał maxiben

cena za E kl 5.90 netto

5,90 bez pośrednika 6,40-6,50 pośrednicy do Pini i kto ma w du... ???

Edytowane przez lukgr85
Opublikowano (edytowane)

5,90 bez pośrednika 6,40-6,50 pośrednicy do Pini i kto ma w du... ???

Pośrednik da więcej jak bezpośrednio? Nie dam się nabrać.

Edytowane przez Darekpol
Opublikowano (edytowane)
Właśnie o to mi chodziło,stosował ktoś? Jeśli nie chce się na forum wypowiadać to prosiłbym na priva opinie.

 

 

Akurat jak chodzi o pini to tylko przez pośrednika. Dzwoniłem kiedyś nie pamietam różnicy ale wiele mniej niż pośrednik. Duży zakład i mają taką polityke cenową. Ale tam tylko zaprzęgi 200 szt wpuszczają a czasami 20 tys dziennie więc 100 takich musi wjechać.

Edytowane przez PawelWlkp
Opublikowano (edytowane)

trochę się przeliczyłem tak na szybko przemnożyłem.

 

u nas 4,6zł+vat

 

na moje oko dało by to nieco ponad 1000pln do faktury

 

u mnie cena na dziś 5,20pln +vat

Edytowane przez rafalus8
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v