Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kostka

Witam. Orientuje się ktoś jaki jest koszt zwykłej, szarej kostki brukowej 8cm ? Może ktoś wie gdzie na Dolnym Śląsku można nabyć kostkę w dobrej cenie.

Co prawda to nie forum budowlane, ale wydaje mi się, że wiele osób miało styczność z kostką brukową, a więc pewnie ktoś mi pomoże :)

nunu85    82

za 6' (o taką http://www.leier.pl/...3612_piazza.php) płąciłem ostatnio 26zł brutto /m2, wiec 8' może kosztować koło 30 max 35zł/m2

jeszcze apropos tego gdzie kupić, to radze nie przekreślać żadnych lokalizacji.

przed zakupem objechałem wszystkie większe składy budowlane w najbliższym mi mieście i wszędzie chcieli po 28-29zł.

Już miałęm zamówić, ale swierdziłem, ze sprawdzę w GS w sąsiedniej wsi. i jakież było moje zdziwienie jak mi powiedzieli cene 26zł (i to za kostkę dośc znanego producenta a nie kompletny no name)

Edytowano przez nunu85

akro    2

Weź się rozejrzyj za dobrym producentem. Ja mieszkam na południu Polski i postawiłem na Bruk Bet, mam 6cm kostkę Kontur. Jak już masz wybrać zwykłą szarą to wybierz coś lepszego, bo tani beton przetrwa nawet przy najlepszych chęciach brukarzy może ze 4 lata, tak to będziesz miał spokój przynajmniej na 10 - 12.

Wiadomość z agroFakt.pl

6cm spokojnie Ci wystarczy,po co dać aż 8? Ta kwestia jest do przemyślenia natomiast same ceny będą rożnić się w zależności od producenta.

8cm, ponieważ będą po tym przejeżdżać często ciągniki z przyczepami o całkowitej masie 4-7ton, czasem ciężarówka, a nawet tir.

pupiles    0

Ja z kolei kupowałem kostkę za pośrednictwem http://gardenpartner.pl/ (również zajęli się wyłożeniem jej) i też jestem dość zadowolony. Z kostką nic złego się nie dzieje pomimo intensywnego użytkowania. Do tego mają całkiem spory wybór różnych rodzajów kostki. ;)

corrado    217

Jeśli dobrze przygotowane podłoże 6cm wystarczy u mnie jest od 2 lat 6cm pod wiatą położona jeździ się po tym wszystkim ciężarówki PTS-ki 12 wypakowane po brzegi i nie ma śladu po uszkodzeniach.

AlaCapone    3666

Kostka pod ruch kołowy tylko 8 cm. Do pasaży dla pieszych, jak najbardziej 6 wystarczy.

• Like 2

Roberto89    0

No mi też się wydaje, że akurat kostka brukowa to jak najbardziej się sprawdza jako podjazd do magazynów, do garażu czy po prostu na podwórku. Poza tym teraz można wybierać i przebierać w tych wszystkich ofertach, więc naprawdę jest co wybrać :) Np. tutaj nie dość, że można sobie wybrać wzór to jeszcze jakieś dodatkowe specyfiki, które sprawią, że żywotność kostki będzie o wiele dłuższa. Czego to teraz nie wymyślą :D 

corrado    217

Wszystko teraz wymyślają ale jak kiepsko będzie położona to czy 8cm czy 6 to nic nie da zerwie ją, popęka, powgniata się. Przede wszystkim to solidnie położona ma być. Mam ją już trochę i widzę jak się sprawuje. Jedna ekipa mi spiep....a, to rozlazła się jak błoto na polu. Za drugim razem już wiedziałem jak ma być  

AlaCapone    3666

Żaden specyfik nie zastąpi dobrze ułożonej kostki na porządnie przygotowanym podłożu. Co najwyżej poprawi wygląd, tylko pytanie na jak długo?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się