Skocz do zawartości
fax21

Obciążenie do MTZ

Polecane posty

fax21    0

Witam

Właśnie robie we własnym zakresie balast na przód.

Porobiłem trochę zdjęć, całkiem fajnie to wychodzi i TANIO :-)

Zdjęcia wrzucać tutaj czy do jakiejs innej gallerii

pozdr

post-124711-0-68116400-1397373065_thumb.jpg

fax21    0

Witam

Wypełnie to betonem i rzelastwem

Sama objętość betonu waży ponad 200 kg.

Kubik betonu to około 2,3 tony

post-124711-0-01390300-1397504095_thumb.jpg

post-124711-0-46167300-1397504139_thumb.jpg

Płaskowniki

dwa 600x100x15 mm

srodkowy 500x100x15

Koszt 70 zł (20 kg)

post-124711-0-69344700-1397504240_thumb.jpg

Blach 3 mm

cztery 500x350

dwa 500x500

koszt 60

Wiercenie otworów 18mm 3zł szt

post-124711-0-33784300-1397504541_thumb.jpg

Edytowano przez fax21

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    449

Moim skromnym zdaniem te płaskowniki powinny być troszkę dłuższe do przodu.

fax21    0

Witam

Najlepiej by było aby były na całej długości, ale jak sciągnę balast to bedą wystawać a tak zmieści mi się do garażu

S-Piotr    48

Jak dla mnie to uczepienie takiego balastu na stałe jest zabójstwem dla opon,ja w tym sezonie będę miał z 800kg ale z możliwością ujęcia balastu według potrzeby.

seweryn20    582

na moje oko do 400 kg nie powinno być problemu. Więcej wozić na stale trochę bez sensu. Gdybym miał potrzebę czepiać 800 kg pomyślał bym o przednim tuzie.

fax21    0

Witam

Wypełnienie rzelastwem chodziło mi o zbrojenie

Doś mocno pospawane drutem zbrojeniowym 8-10 mm od głownego preta 24 mm trzymającego

Na moje oko to max 280 kg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BukeR
      Witam.
      Włąsnie ustawiłęm zegarek, instrukcja wprowadzała mnie w błąd, bo dzwignie od długich trzeba było pociągnąć 3 razy nie 2, ale nie o tym mowa. Przyglądając dalej instrukcje wyczytałem, że w górnej części wyświetlacza możę być wyświetlona informacja o obciążeniu silnika. Wie ktoś jak to ustrojstwo włączyć?
    • Przez mrursus95
      Posiadam Valtrę N92 i do niej bronę talerzową Rolmako U693 (2,7m) oraz siewnik Unia Poznaniak 370/2,7 DXL (2,7m).
      Kiedy zepnę bronę i siewnik do valtry to przy opuszczonym hydropaku i podniesionym zestawie na TUZ ciągnika, valtra ledwo "stoi" na przednich kołach. Wystarczy że ktoś się oprze o siewnik to przód Valtry idzie automatycznie do góry.
      Nie chodzi o to żeby dokładać obciążenia ale żeby przesunąć środek ciężkości.
      Jakieś pomysły ?
      Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję za rady
      Pozdrawiam !

• Przez bartolinii
      Witam
      Przeszukując forum, nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach więc pozwoliłem sobie założyć.
      Posiadam C-330 z 73r z okrągłą osią z przodu, chciałbym założyć dwa obciążniki, kupione na tej aukcji

http://allegro.pl/ob...3822125551.html

Foto przodu mojego C330

http://pl.tinypic.co...=5#.UtxFQbTdjIU
      http://pl.tinypic.co...=5#.UtxGmbTdjIU

Zdaje sobie sprawę ze są to obciążniki pasujące do C330 z płaską osią, dlatego nie mam do czego ich przykręcić bo żadnych otworów do ich zamocowania nie mam.
      Ktoś podpowie jak najlepiej rozwiązać problem z założeniem tych obciążników?
    • Przez komichal
      Dzień dobry mam problem z zetorem forterrą 125 mianowicie gdy rusza się np: z pełną przyczepą to wydobywa się metaliczny dźwiek jakby coś ocierało. Bardzo prosze o pomoc. Z góry dziękuje.
    • Przez hubertuss
      W ładowarce teleskopowej komatsu wh 609 jest problem z hydrauliką. Ładowarka normalnie jeździ. Wszystko jest ok. Problem zaczyna się, gdy chcemy manipulować wysięgnikiem lub łyżką. Układ hydrauliczny jest mocno obciążony. Silnik na wolnych obrotach potrafi zgasnąć. Obciążenie jest jeszcze większe, gdy chcemy opuścić ramię. Praca jest możliwa. Niby działa. ale są takie problemy.