Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam! Mysle nad zmianą rozsiewacza z jednego na dwu tarczowy. Rozsiewacz pracowałby z c-330 i by musiał rozrzucic na 12m abym mógł jezdzic tymi samymi śladami co z opryskiwaczem.

JARAS    5

Witam dużo masz rozsiewaczy choćby sulky 2 tarczowy lub kuhn :)

Wiadomość z agroFakt.pl

krychu    43

Unie brzeg MS 400 posiadam od nowości 2005 roku. Niestety pomimo trzymania pod dachem, każdo razowym myciu po rozsianiu nawozu późniejszym osuszeniu rdza niestety zjada go coraz mocniej. Zastanawiam się czy jest sens od malować go. Rozsiewacz ten nadaje się świetnie do c 330 ale nie polecam.

darolee    4

Rauch MDS nie znam lepszego rozsiewacza :) kolega ma używany na sprzedaż. Lakier w bardzo dobrym stanie - a że ma on z 10 lat to wtedy kładli lakiery i blachy, że Ci jeszcze będzie z 50 lat służył. I ja miałem takowy ale niestety musiałem sprzedać ze względu na rozpiętość ścieżek. Co prawda marka została ale model inny

grzesmaly    689

Wez ta unie uzywana rozbiez jak malolate nad stawem i oddaj do cynkowania ja tak zrobilem kilka temu i teraz mam zawsze swiecaca siewke

magnum123    47

Amazone zaf 402 a jeszcze lepiej 403. Najlepiej żeby łapki na talerzach miały regulację na końcach a z przodu bolce na które wkłada się jablka nie były mocowane w ramie tylko wypuszczone trochę do przodu ( daje to lepszy prześwit między ciągnikiem a rozsiewaczem) a jeszcze lepszy byłby rauch 450. Do amazonki wszystkie części dostępne sa bez  problemu z rauchem jest problem i to duży.

corrado    243

Napisz ile chcesz na niego przeznaczyć. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Ambrilo93    0

Witam serdecznie,

postanowiłem odświeżyć trochę ten temat. Otóż poszukuje rozsiewacza do nawozów, głównym wymaganiem jest dokładny wysiew na 12m najlepiej z możliwością przestawienia na 15m. Rozsiewacz będzie pracował na około 14ha ornych. Będzie współpracował z ursusem c330. Przeczytałem kilka tematów po których mam tylko coraz więcej wątpliwości..

Cena jaką chciałbym przeznaczyć to maksymalnie 2,5 tys. zł. Szukam również opinii na temat lejka dwutarczowego od Langrena, jeśli ktoś takowy posiada proszę o opinie. Ewentualnie może ktoś ma coś odpowiedniego na sprzedanie to oferty również mile widziane.

Z góry dziękuję ze wszelkie opinie i propozycje.

Pozdrawiam :)

andrzej78    26

Pojemność rozsiewacza minimum 600 litrów , aby zmieścić big-bag , jeżeli mniejsza to z możliwością zamontowania nadstawek. Osobiście przed zakupem rozważałem różne modele , ostatecznie stwierdziłem ,że poniżej 3 tys. nic konkretnego na lata nie da się kupić .Szukałem kilka miesięcy i udało mi się kupić Rauch MDS 61 idealny do c330. Koszt 4000 zł. Precyzyjne tabele wysiewu , wysiew 10-18 m, wysiew graniczny (poprzez ustawienie łopatek) , elementy robocze z nierdzewki, wolnoobrotowe mieszadło . Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Oglądałem wcześniej wiele  MDS-ów i trudno było znaleźć egzemplarze  z idealną przekładnią. Rozważałem zakup Langrena (600l),ale mnie nie przekonał : nieszczegółowymi tabelami wysiewu i większą masą własną oraz delikatnymi elementami roboczymi ( cienka blacha łopatek). To jest moja opinia.

1210    0

w tym temacie sie zapytam

Macie jaki sposób aby lejek nie sypał dośrodka trzydziestki. Rozsiew z tyłu ładny i równomierny (jak na lejka) tylko potem sprzątanie w traktorze schodzi. Kabina z tyłu niezabudowana. Nie wiem jakieś rozwiązanie stosujecie do rozsiewacza z przodu?. Miłe byłoby dołączenie zdjęcia dziękuje.

izydor6280    533
Dnia 27.01.2018 o 10:36, Ambrilo93 napisał:

Witam serdecznie,

postanowiłem odświeżyć trochę ten temat. Otóż poszukuje rozsiewacza do nawozów, głównym wymaganiem jest dokładny wysiew na 12m najlepiej z możliwością przestawienia na 15m. Rozsiewacz będzie pracował na około 14ha ornych. Będzie współpracował z ursusem c330. Przeczytałem kilka tematów po których mam tylko coraz więcej wątpliwości..

Cena jaką chciałbym przeznaczyć to maksymalnie 2,5 tys. zł. Szukam również opinii na temat lejka dwutarczowego od Langrena, jeśli ktoś takowy posiada proszę o opinie. Ewentualnie może ktoś ma coś odpowiedniego na sprzedanie to oferty również mile widziane.

Z góry dziękuję ze wszelkie opinie i propozycje.

Pozdrawiam :)

w tej cenie ciężko nawet trafić coś z zachodu w stanie do użytku, a co dopiero nowe

jak masz kupować lejka to lepiej dozbieraj i patrz na 600-800l od langrena czy altro, bardzo podobne konstrukcje, tylko przy ciapku nie wykorzystasz pełnej ładowności, chyba że pomyślisz o wózku w następnych latach

Polska B

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Majkelo
      Witam.
      Posiadam taki rozsiewacz jak w tytule . Ma on siłowniki jednostronnego dzialania + spreżyna. Tarcze nie równo wysiewaja sądzę , ze powodem sa przepuszczajace (lekko cieknące) siłowniki... Ma ktos namiar na nie drogie oryginały? A moz warto kupic zamienniki polecane gdzies na olx?
      Jakie w ogole macie zdanie o tych rozsiewaczach....?

• Przez Wojtek026
      https://www.olx.pl/oferta/jar-met-rozsiewacz-nawozow-jms-600-800-1000-CID757-IDpENXN.html
      http://jarmet.civ.pl/?p=369
      co sądzicie o tej 2 tarczówce czy lepsza od tych strumyków grasroli i janpoli może ktoś posiada?
      czy warto wydać 2 razy tyle na jakąś sipme antka?
    • Przez Zefir
      Witam  , ze względu że mój rozsiewacz uległ wypadku chciałbym zapytać się jaki proponujecie nowy w rozsądnej   cenie od 600 do 850 l ? Tak aby spełniał swą  role i  nie rozkładał  się szybko jak padlina   .pytałem się o unie mx 850 cena ponad 10k netto  bez żadnego wyposażenia  cena  zwaliła  mnie z nóg gdyż amazone z lepszym wyposażeniem  tyle ze 600 l kosztuje równo 10 netto   . Co innego proponujecie ? używanego nie chce budżet około 15k brutto 
    • Przez marecki5878
      Witam,
      Kupiłem ostatnio rozsiewacz Rauch model Beta-m, i nie wiem jak go ustawić ponieważ on ma oprócz regulacji dawki wysiewającej ma jeszcze jedną regulację w stosunku talerzy do otworu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo wie o co chodzi w tym ustawieniu to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

• Przez emtezecik
      Witam kolegow i kolezanki 
      Amazone Zam II 12-36 problem polega na zasuwach hydraulicznych silowniki jednokierunkowe i sprezyna . Sprezyna otwiera , silownik zamyka .lekko jest skorodowany na zasuwie i sprezyna sie przycina siejac 200 kg saletry na jednym talezu otwiera do konca a na drugim na 70 % bo sie zacina . Smarowalem . Naciagalem sprezyne i problem powraca . Gdzie znalezc silowniki dwukierunkowe i ewwntualnie od czego pasuja ? Szukam tez walka wom do amazone i ew zdjecie sprzegielka. Pomoze ktos ? Pozdro