Skocz do zawartości

Polecane posty

J4reck1    3

Witam

Narodziła sie potrzeba przedniego TUZ-a w naszej forterze 11441. Jednakże zetor posiada tylko 4 wyjścia hydrauliczne lub inaczej 2 sekcje. Jest to teraz tak optymalnie ale niestety TUZ zabierze dwa wyjścia i pozostała para to zdecydowanie za mało dlatego proszę was o poradę. Czy jest jakieś podłączenie możliwe z rozdzielacza bezpośrednie czy z innego miejsca nie podpinając się pod te wyjścia. Albo jak nie ma takiej opcji czy istnieje jakiś tani sposób na dorobienie 1 lub 2 par sekcji dodatkowo wiecie Panowie tak w granicach rozsądku bo jeżeli mam wydać więcej kasy na hydraulikę niż na TUZ-a to mija się z jakimkolwiek celem...

Liczę na pomoc i porady

Pozdrawiam J4reck1

DEMONxXx    4
Napisano (edytowany)

Najtaniej bedzie dać przy rozdzielaczu lub przy wyjściach hydrauliki przy jednej sekcji trójniki dwa przewody na sekcje dwa na tuza i załozyć zawór na przewodzie od tuza wtedy jak zakręcisz zawór tuza to bedziesz mógł korzystać z sekcji jak odkręcisz zawór i nic nie będzie podłączone pod tą sekcję to bedziesz sterował właśnie przednim podnosnikiem. Jedyny minus to ze nie bedziesz mógł korzystać jednocześnie z tuza i obydwu sekcji (albo tuz+sekcja albo 2sekcje bez tuza)

Dorobienie dodatkowego rozdzielacza 2-sekcyjnego na linki i dźwigienki na tanich ale dobrych częściach to koszt około 1000-1500zł

oryginalny kompletny dodatkowy rozdzielacz do proximy,forterry 5-6tys zł

Edytowano przez DEMONxXx

Raczo    19

Za 800 zł można już kupić rozdzielacz dwusekcyjny z linkami i joyem. Wpinasz się w obwód za pomocą trójników, zakuwasz węże, zakładasz euro złącza i gotowe. Tylko musisz znaleźć fajne miejsce na joystick ;-)

Wiadomość z agroFakt.pl

J4reck1    3

Ten pomysł mi się podoba :) żeby wpiąć rozdzielacz do sekcji tylko dla mnie joy nie pasuje do hydrauliki lepiej jakieś dźwignie jak są w oryginale . Ale zda to egzamin?

Raczo    19

Nie wpinaj się w sekcje istniejącego rozdzielacza tylko niezależnie pomiędzy pompą a starym rozdzielaczem. Wszystkie ładowacze czołowe tak chodzą ;-). No jeśli znajdziesz rozdzielacz z dźwignią i linkami to ok, ale jeśli nie to lepiej weź joya, bo inaczej będziesz miał rozdzielacz w kabinie jak w trzydziestce :P

J4reck1    3

wiesz można pobawić się w elektrozawory jeśli się nie mylę tylko wtedy wyjdzie trochę drożej ale wygodniej :P

DEMONxXx    4

Tak jak napisałem koszt dodatkowego rozdzielacza to 1000-1500zł szukając rozdzielacza trzeba patrzeć na jego przepływ zeby nie był mniejszy niż w pompie zamiast joysticka po prostu kupujesz dźwigienki ale za 2 zapłacisz tyle co za joystick wpinasz się szeregowo w hydraulikę najlepiej jak by rozdzielacz był do tego przystosowany. Do kosztów doliczyć trzeba dorabianie przewodów

racha    2

ja mam rozdzielacz z dżojem założony między pompę a ten oryginalny rozdzielacza tak jak @raczo opisuje i swietnie chodzi a do tuza zapinam pług do śniegu to podnoszenie i obrót prawo/lewo mam bez odrywania ręki świetna sprawa i polecam takie rozwiązanie

renault    2

najlepiej kup rozdzielacz od tura do frotki z funkcją pływającą wpina się go zaraz za pompą hydrauliczną ( od tura do frotki jest z dużym przepływem oleju) jak kupisz jakiegoś chinola to będzie olej dławił.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się