Polecane posty

J4reck1    3

Potrzebuje porady...

Mianowicie usilnie zastanawiam sie nad kupnem przyczepy db 12000 metaltechu, przy czym zacząłem sie dokładniej zastanawiać czy wejdzie pod wysyp Bizona zo 56 bo średnio mi sie marzy podkopywanie czy coś? Moga być tez 12 t z Zasław-a.... posiada ktos taki zestaw jest problemy z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój ciągnik ma 305 cm wysokości i bizonem zachaczałem w dach, jak będzie miała przyczepa 2,9 to spokojnie dasz rady wysypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Tylko jest taki problem żeby ciągać taką przyczepę po polu też trzeba już sporego ciągnika i problem znowu powraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

Traktor da rade, tu nie ma poblemu, tylko czy na pewno bizon dosięgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Nie zrozumieliśmy się. Ciągnik się mieści pod rurą ??? Bo ja tak własnie miałem problem że ciągnik się nie mieścił i trzeba było kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

a to sorry :( ale ciągnik mieści sie pod rurą ma cos koło 2,80 chyba, mniejszaz tym ! Miesci sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Teraz jeszcze jedna sprawa- co z tego że bizon sięgnie skoro będzie mógł tylko wysypywać na brzegu przyczepy i trzeba będzie obsypywać przyczepę dookoła... Przyczepa DB 12000 ma wysokość ok 2,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ja mam db 10000 i bizon sypie, fakt na środek nie nasypie. A i pole musi być równe, bo jak są bruzdy i w biegu się sypie to się ciasno robi. Tak więc 12 jest wyższa, to nie nasypie. Pozostaje przyczepa long z uni lub zasławu. Ale bardziej był bym za 12 i bizona zmienić na coś z wyższym kominkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Przedluzyc rure Bizonowi i kupowac co sie chce. Sprzedawac byc moze dobrego i sprawdzonego bizona z powodu przyczepy to nie jest rozwiazanie dobre.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja mam db 10000 i bizon sypie, fakt na środek nie nasypie. A i pole musi być równe, bo jak są bruzdy i w biegu się sypie to się ciasno robi. Tak więc 12 jest wyższa, to nie nasypie. Pozostaje przyczepa long z uni lub zasławu. Ale bardziej był bym za 12 i bizona zmienić na coś z wyższym kominkiem.

 

MetalTech też robi longi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13
Napisano (edytowany)

No sypać się sypie. Mam stelaż na plandekę, który na środku jest najwyżej. Jak by tak spokojnie i równo jechał podczas omłotu to może i na środek by sypną na db 10000. A 12 jest o 20 cm wyższa. Tak więc jak by przyczepa stała, a bizonem byś podjeżdżał to może i by się udało coś tam wsypać.

Nic mi nie wiadomo aby MT robił longi. Z tego co wiem to Unia i Zasław (od chyba początku 2014r)

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

tak wiem ze robi longi ale troszke wyższa cena wychodzi i nie wiem jak ta rama wyglada bo one sa wprowadzone w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja sypie na 12 i nie ma problemu. Ale w biegu nie da się wysypywać, choć ja i tak nigdy tak nie robie, bo sam jestem na polu. Czubek da się nasypać ogromny, bo podjeżdzasz na styk, przyczepa jest już wtedy niższa i żmijka pcha zboże, a nie rozsypuje go z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia w czym problem? Przedłużenie rury w bizonie to robota na 4-5h spokojnej roboty. Wywalcować rurę z #2 blachy reszta to bajka.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrek202127
      Witam
      Tak jak w tytule, jaką prasę kupić rolującą do 30-35 tys? Ważne żeby dobrze zbijała słomę, będzie pracowała prawdopodobnie z 82km ciągnikiem  lub 62km gdy 82km będzie zbierał bele.
      Prasa roczne robiłaby z 400bel (mało ale chcemy mieć swoją). Chciałbym by prasa była łańcuchowa lub walcowo-łańcuchowa. Głównie prasowałaby słomę (300bel słomy, 100 zielonki)
       
      Z góry dzięki za pomoc
       
    • Przez Kondzio55
      Witam .Mam mały kłopot z podnoszeniem.Chodzi tutaj o wysokosc podnoszenia maszyn typu pług obrotowy bądz talerzówka.Najbardziej kłopotliwy jest pług.
      Co i jak mozna przerobić zeby wyzej podnosił ramiona? Ramiona skręcone ,łacznik jest na dolnej dziurze i skręcany aby tył szedł w gore,ale pomimo tego koło pługa czasem wadzi o ziemie co jest czasami uciązliwe..Ramiona opuszcza praktycznie do samej ziemi ,podniesc podnosi wysoko lecz przy takich maszynach te 10cm chociaż przydałoby sie.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez crazy29
      w jednej oponie 710/70R38 pękły druty i zchodzi z felgi i nadaje się na smietnik. opony mają 4cm wysoki bierznik, ile może być różnicy +/- w wysokości bierznika między oponami na tylniej osi??? mam oponę tej samej marki i modelu ale jest o 0,5cm wyższy bierznik. zastanawiam się czy można ją założyć czy nie będzie to miało istotnego wpływu na dyferencjał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj