ursus-5314

Prasa łańcuchowa.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morfi81    30

słomy raczej wilgotnej to się nie prasuje, ale przy prasie z rotorem to jest niemożliwe żeby wyrzucało z powrotem, kwestia czy starczy ci 70 KM do rotoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

rozumiem a jak z prasowaniem słomy w nh bo głownie dlatego poszukuje nowejprasy. W obecnej prasie nawet gdy słoma jest wilgotna prasowanie po prostu nie idzie. Słoma wyrzucana iest z powrotem na podbierak owijało mieliło się zdarzało sie że ha prasowałem prawie 3h

W jakiej prasie tak się działo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

albo ci potrzebny rotor albo nie, bo bez rotoru i noży to z ok. 500kg mniej i cena mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

obecna prasa to carraro rp 1200 wspólpracowała z ursusem 3512 ale gdy kupiłem większy traktor stała się za mała a prase wolałbym z rotorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

czyli pooglądaj sobie prasy Krone i New Holland na żywo i sam dojdziesz do wniosków która jest lepsza i za jakie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

ta prasa posiada rotor więc zetor oczywiście da sobie z nią rade ale będzie miał naprawde ciężko, tak na marginesie to ta prasa na zdjęciach wygląda na normalnej wielkości, a tak na żywo to ona jest ogromna! jast bardzo szeroka, wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Zetor 7711 jeżeli ma zdrowy silnik to w sianie i sianokiszonce powinien dać radę, w słomie będzie ciężej ze względu na większą prędkość i mniejszy pokos. Prasa waży ok. 2,5 - 2,7 tony i ma spory nacisk na ciągnik(plus jest taki że rozkład mas jest w miarę równy na wszystkie koła). Czy warta tej ceny to zależy od stanu łańcucha głównego (koszt nowego 3tys)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

gdy obejrzałem te dwie prrasy to raczej zdecyduje sie na krone rp 1250 nh jest dla mnie za duża gabarytowo, a co myślicie jeszcze o praasach sipma zielona farma l i farma II, jak się sprawuje, jaak idzie w słomie itp,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

raczej tak, ale ja radziłbym zastanowić się nad krone,np. 10-16 lub tan sam modelz rotorem, z tą na pewno da sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1977    0

Witam. Ja mam farmę 2 od 2007 roku. Ciągam ją zetorem 5340. Rocznie robie około 900 bel słomy siana sianokiszonki.

Prasa ogólnie wporządku. Do słomy i siana nadaje się jak najbardziej,z sianokiszonką jest troche słabiej ale daje rade.

Trzeba jeździc dosyć wolno by zbić bele jak najmocniej. Przez ten okres urzytkowania razsypało mi się łożysko na wale napędzie głównym poza tym w miare bezawaryjnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1977    0

To zależy od grubości pokosu, jadę tak szybko jak pozwala na to prasa ważne żeby podbieracz zdążył zbierać słome.

Zwalniam przy dobijaniu beli. Prędkość to srednio 5-7 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

ale słoma nie owija się, nie wr.aca na podbieracz, tak? ile czasu prasujesz ha ze średnimi pokosami słomy? jak z wytrzymałością łańcuchów, trybów? ta prasa ma zatrzaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

trzeba było zrobić zdjęcia po otwarciu osłon jak ona ma to wszystko rozwiązane, jakie łańcuch i zębatki, jaki sterownik i podajnik siatki, jaki rodzaj łańcucha w komorze prasy

ale generalnie to rzadko spotykana prasa i może być problem z częściami jakimiś nietypowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Byłem ją oglądać ale nie za bardzo mi się podobała po otwarciu osłon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dyszel ma zgięty zębatki do wymiany te pręty pogięte za tą kasę powinna być w lepszym stanie. W sumie to ja się nie znam więc dużo ci nie podpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj