Skocz do zawartości
ewafraczek

KROWA PO OCIELENIU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ewafraczek    0

Krowa sie ocielila5 dni temu dzis zauwazylam ze wraz z moczem idzie jakas wydzielina podobna do ropy nie jestem pewna czy krowa sie oczyscil po ocieleniu prosze o pomoc co mam robic czy to jest normalne bo do zadnego weterynarza nie moge sie dodzwonoc

Rold    12

weterynarz jest raczej konieczny, może wystąpiły jakieś komplikacje albo się do końca nie wyczyściła.

marzencia    6

nieraz nawet jak łożysko odejdzie, może wystąpić stan zapalny, wet określi, jeśli temp jej nie skoczyła możesz na spokojnie wezwać weta jutro czy pojutrze, a jak ma temp apetyt słaby to pasuje od razu go wezwać.

Wiadomość z agroFakt.pl

fokuska    1

ale jak to nie jesteś pewna czy krowa się oczysciła? po 5 dniach z łożyskiem w środku to myślę ze już by zdechła...

agromatik    175

@fokuska normalną praktyką jest, że nieodklejone łożysko wyciąga się 3 dnia po porodzie, wcześniej może wystąpić zbyt mocne krwawienie. Po 2 tygodniach taką niesczyszczoną krówkę czuć z kilku metrów i zapewniam Cię ze pomimo zdecydowanie gorszego samopoczucia daleko jej do zgonu, a podanie Dinolityku i antybiotyku sprawę załatwia.

Edytowano przez agromatik

Szymi40    370

ale jak to nie jesteś pewna czy krowa się oczysciła? po 5 dniach z łożyskiem w środku to myślę ze już by zdechła...

Niekoniecznie najwyżej straci apetyt będzie gorączkować i problem z zacieleniem :(

fokuska    1

może przesadziłam z tym zgonem, ale przeraża mnie fakt że ktoś tak długo czeka zamiast od razu wzywać veta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się