cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

kobra89    71

Oferty mam ważne 3 miesiace od dnia jej wydrukowania, niektóre firmy daja bezterminowe oferty a ja takie staram sie brac. Arimr nie patrzy na date oferty interesuja ich za to dane maszyny itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a już wiadomo jakie dokumenty będą potrzebne do tego naboru? takie jak do poprzedniego czy inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

chłopcze oferty to najmniejszy problem zresztą wniosek też najgorsze jest to że już teraz to może dostanie dofinansowanie co 10osoba bo co nabór to wniosków coraz więcej a kasy bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

dlatego trzeba dokładnie wiedzieć jaki chce się sprzęt lub jakie inwestycje zrobić, oferty wtedy to 1 dzień i są, wniosek 2-4 dni i się napisze raczej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tak mowisz oferty jeden dizen chyba se jaja robisz, zawsze potem sa tkaie kolejki ze sie wam w glowach nie miesci jak ktos nie skladal, u mnie zrobienie wniosku to 2-3 godziny, natomiast papiery beda wszystkie takie same moze jaki bonus doleci to wtedy wskocze i wezme.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a czy juz wiadomo jakie dokumenty zaświadczenia bedą potrzebne do nowego naboru i w jakiej kolejności bedą rozpatrywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

kobra czyli jakie papiery masz już załatwione?

 

Nie ogłosili jeszcze jakie będą po trzebane wiec na pewno coś dojdzie więcej albo czegoś nie będzie potrzeba.

A ofertę można mieć w godzinę, przecież oferta nie musi być na sprzęt jaki sie chce kupić i wystarczy wziąć cokolwiek na kwotę wyższą niż sprzęt który się chce kupić. Można podjechać do najbliższego dilera np New Hollanda i wziąć ofertę na np ciągnik 150KM o cenie 300tyś netto a kupić John Deera za 270tyś netto.

 

denzel wiadomo tylko że będzie punktacja więc możesz przyjechać na luzie ostatni i pierwszy wziąć sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Tak mowisz oferty jeden dizen chyba se jaja robisz, zawsze potem sa tkaie kolejki ze sie wam w glowach nie miesci jak ktos nie skladal, u mnie zrobienie wniosku to 2-3 godziny, natomiast papiery beda wszystkie takie same moze jaki bonus doleci to wtedy wskocze i wezme.

Byłem wczoraj w jednym miejscu gdzie brałem trochę sprzętu i uzgodniłem na co będę chciał ofertę a co wezmę w rzeczywistości. Jeden telefon i aktualna oferta zostanie mi wysłana dnia następnego. A ci co będą jeździć i sraczkować się to i tak postoją sobie w kolejeczkach za ofertami :unsure:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak firma szanuje klienta to ofertę do domu przywiezie i bez olejki.A Jak nie to chyba słaba firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to za taka oferta trzeba stac w kolejce?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

dzisiaj byl pan z mfka i wszystko sobie spisal oferty na luzie dostane w przyszlym tyg na meila a jak ruszy bedzie wiadomo konkretnie kiedy nabor to przywiezie mi juz w oryginale opieczetowane i podpisane a do samego wniosku bede mial na kompie:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Mnie już zaczynają wkurzać telefony czy jakieś oferty mają przygotować, a kilka firm to przysyła przedstawicieli co kilka dni z kalandarzami, ulotkami, czapeczkami itp, że niby był w okolicy i miał kilka gadżetów to wpadł coś zostawić i pogadać co u mnie, tak chcą się przypodobać żebym się innymi firmami nie interesował.

 

Jednym słowem to przedstawiciele teraz latają jak małe samochodziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Dzisiaj w agrobiznesie mówili że przy Modernizacji Gospodarstw Rolnych o dostaniu dotacji będą liczyć się punkty więc nie każdy skorzysta z funduszu .

W radiu słyszałem że mają zaostrzyć wymogi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ok zakopałem topór wojenny w sprawie mleka, ale zrozumcie sprawa jest wkurzająca gdzie w Wielkopolsce przy naborze są równi i równiejsi! Poniewaz już na 99 % nie będzei naboru dla "niemleczarzy" i nie piszcie że narzekam na cenę. Po prostu mam taką sytuację że dopiero teraz miałbym możliwość skorzystania z fuduszy. Sorki za to że mnie trochę poniosło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

A czy mogę złożyć wniosek o mgr na ciągnik

rolniczy jak jestem młodym rolnikiem i dopiero wkrótce będe miał zapisane gosp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ciekawe jak to będzie.Czy jak ktoś ma mućki to składa w pierwszym naborze a w drugim dla INNYCH to już krowiarze nie będą?Jeśli tak to jeszcze w sumie może być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Sorki może głupie pytanie, może już było :unsure: ale gdzie mogę sprawdzić jaki sprzęt, jakiej mocy, jakiej wydajności? mogę kupić na PROW na moje hektary?? Dzięki za odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Drodzy koledzy mam takie pytanie chcąc skorzystać z PROW to na dzień składania wniosku trzeba spełniać ten tzw. "dobrostan zwierząt" i kto to sprawdza. Tzn..czy jest odpowiednia dł. i szer. stanowisk czy jest odpowiedni dostęp światła itp. Będę bardzo wdzięczny za informacje.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Odnośnie wymogów co do maszyn to znajdziesz je w "Zasady doboru maszyn rolniczych" - wydana w 2008 r. przez Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa

@martini89 raczej naboru u nas (wielkopolska, lubuskie i zachodniopomorskie) dla nie mleczarzy nie będzie, ale wiesz jak to bywa, czasami może coś zawieje inaczej i ochłapy rzucą, także być może będziemy mogli chociaż złożyć wniosek, a czas na jego przygotowanie był by nawet w ciągu tych 2 tygodni od naboru ze 3 stycznia. Co do punktacji to jestem za, w końcu dostali by ci co potrzebują. Sam gospodaruję na 117ha i mam 60szt bydła, a ze sprzętu mam tylko przetrząsarkę i owijarkę, także pkt było by dużo. To taka moja cicha nadzieja, i wiem czyją jest ona matką :unsure:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli masz zaswiadczenie od weterynari to juz jest wszytko oki. ale to zaswiadczenie mozesz doreczyc w czasie poprawek wniosku podobnie jak odpis z kasiag wieczystych. dobrostanu pilnuje weterynaria nie arimr.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

kmienik89 ale ci którzy posiadają mniej ziemi i mniejszą hodowle mogą sięw ten sposób nie załapać, wszystko ma swoje plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

szkoda że przesuneli ten nabór. już byłem nakręcony konkretnie a tu klops. trzeba czekać. ale co sie odwlecze to nie uciecze. w zasadzie mam złożony wniosek na różnicowanie ale jednak z MGR można dużo więcej skorzystać, a że jestem z wlkp i mam krowy więc chyba się uda. tylko nie wiadomo na jaki sprzęt sie zcecydować, wszystko by sie przydało bo sprzęt już wysłużony z lekka. ale obecne ceny mleka nie nastawiają zbyt optymistycznie( 1,10zł/litr). pożyjemy zobaczymy. moge sie tylko cieszyć że 3 lata temu zrezygnowałem z hodowli świń i nastawiłem sie na krowy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj