Zaloguj się, aby obserwować  
hubert89

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10

Polecane posty

hubert89    0

Witam. Ostatnio ma mały problem z odpalaniem mojego ciągnika . Ciągnik nie pali z z stacyjki wg jakby nie dawał prądu z niej . Jednakże gdy w formie testu stacyjki ziołem żarówę z dwoma przewodami i przytaknąłem jeden do silnika ( masę ) a drugą na przewód idący od stacyjki do rozrusznika i przekręcając kluczyk żarówka zapalał się a gdy puszczałem gasła . niby oznacza to ze stacyjka działa prawidłowa . najdziwniejsze jednak jest to ze rozrusznik działa ale tylko jak się go włącza na tak zwanego śrubokręta tylko ze czasami nie włącza się od razu tylko jakby tryb się nie przesuwał ale po powtórzeni tej czynności rozrusznik zaskakuję. sprawdzałem także rozrusznik po takim względem ze trzymają kluczyk stacyjce na niby rozruchu i przytykając śrubokręt do tego rozrusznika. I gdy on już zaskoczy i kręci puszczam ten śrubokręt i on już pod wpływem tej stacyjki ( na kluczyk ) też kręci ale o najciekawszej też nie zawsze . wydaje mi się to bardzo dziwnie proszę wasz o pomoc bo już nic mi nie przychodzi do głowy .

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne wasze opinię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

a jak palisz na kluczyk to jest jakiś dźwięk ? takie pyk ? po tym co opisałeś że pali jak przyłożysz do tych dwóch śrub a prąd dochodzi do ze stacyjki to masz do wymiany elektromagnes to co przychodzą kable z aku i stacyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jakby był magnes uszkodzony to by na śrubokręt też nie ruszył, przecież śrubokręt robi to samo co stacyjka tylko że bez kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Pisałem Ci żebyś poprowadził nowy kabel, nawet prowizorycznie z boku gdzieś, od stacyjki do rozrusznika i wtedy spróbował co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dawidtrzeciak
      Witam. Poszukuję katalogu części do ciągnika Deutz Farh agrfarm 430. Może ktoś ma? A może ktoś wie gdzie i w jakim sklepie można to dostać. Byłbym wdzięczny bardzo za pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      .
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez navara
      Jak odkrecic zwolnice stanolem na tym zabezpieczeniu co trzymam srubokretem w lewo w prawo to sie odkreca ??

    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj