Skocz do zawartości
kicki12

ursus 3512 agro na 8 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lew908    207

I na jakiej glebie będzie pracowac ? Bo jest to stosunkowo lekki ciągnik o szybkim przełożeniu więc do cięższych robót bynajmniej w mojej okolicy sie nie nadaje :P

Wiadomość z agroFakt.pl

masseymix    0

My 5 ha obrabiamy mf 255 czyli praktycznie to samo co ursus, mamy ciężkie ziemie a orzemy, uprawiamy, siejemy itp.

marcine    44

Dużo za niego zapłacisz, wg. mnie jest to bardzo dobry, zwrotny traktor, ale nie sądzę, że opłaca się go kupować. Lepiej 3-p

stas    2

Skoro masz władimirca i dawałeś radę, więc 3512 tym bardziej sobie poradzi i jeszcze będzie się nudził.

Jak masz kasę na niego i znajdziesz w dobrym stanie, to będziesz zadowolony.

Rolnik1973    1275

Ja na 14 mam t25 i 3512. Najoszczędniejsza i najmniej awaryjna parka dostępna na rynku wtórnym. W 3512 w 8 lat jak go mam nie brałem klucza do ręki by coś naprawić a pali 3-5 l na godz. Może trochę drogi ale wart tej ceny.

lew908    207

To ja już bym ci proponował zetora 7211 mocniejszy , większa wygoda i te same pieniądze. Co prawda moze troche wiecej pali ale to są nieduże różnice .

kicki12    35

Zetor to dobry ciągnik ale jak dla mnie to spali trochę za dużo. A w 3512 agro komfort jest chyba porównywalny do zetora

romek6340    203

Kabina Agro to chyba ta zwykła? Żadnego wygłuszenia w niej nie ma. Jedynie zabudowana trochę i tapicerki dane. Głośno prawie tak samo jak w innych. Dodali do niej ogrzewanie ale jego wydajność też nie jest powalająca (dobre i to). Jedynie jako taką namiastkę komfortu masz w tych kabinach co u mnie w galerii przy Ursusie jest.

michal1993    350

3512 i 7211 to chyba nie te modele do porównywania. Ursusa 3512 można porównać z Zetorem ale 5211. Cena podobna, a co do spalania to się nie wypowiem, bo nie mam jednego ani drugiego.

master20002    157

Ja mam mf255. Długo obsługiwał ok 20 ha, później przez kilka lat tylko swoje 17. W jesieni wziąłem 6 ha dzierżawy, czyli w sumie jest 23 ha na ten jeden mały ciągnik. Daje radę bez problemu. gleby różne, od cięzkich mad po lekkie piaski. Jak ma cięzko to jeden bieg w dół,siłowa i idzie bez dymka. Jak najbardziej polecam. Ciągnik ideał.

Rolnik1973    1275

Zetor to dobry na 20ha, a nie na 8, co nim będziesz 4 pługiem na 8 ha orał? A taki ursus to i sprzętem od władka można i spali litr więcej. Do zetora to trzeba w większy park maszynowy.

corrado    217

Jesli kolega ma pieniadze i chce go kupic to niech tak bedzie. Ale nie lipiej byloby kupic cos tanszego? Bo jak wszyscy wiemy za tego ursusa trzeba troche zaplacic a za reszte pieniedzy powiekszyc park maszynowy?

uglibugli    74

Ja to trochę nie rozumiem ludzi wiem ze 8 ha to mało sam mam 10 ale dla mnie czas to pieniądz i nie wyobrażam sobie orać albo śmigać z agregatem mf albo 60-tką ... Ekonomiczny ciągnik to około 80-90 koni i orka w 2 dni agregat w 1 dzień siew w 1 dzień i w tydzień mam obrobione a małym ciągnikiem ila czasu ropy wcale mniej nie wyjdzie bo kupę tankowania i zmarnowanego czasu szczególnie ze taki 3512 wcale nie jest tanim ciągnikiem w zakupie ;( Masz władka lekkie prace możesz nim robić a do cięższych szukaj 80 koni i nie będziesz żałował ;)

michal1993    350

Po to są różne marki i modele ciągników, aby każdy jeździł tym co mu się podoba. @uglibugli a słyszałeś o czymś takim jak optymalne wykorzystanie maszyny? Z tego co piszesz to ten Twój ciągnik robi rocznie ok. 50mth... a to chyba trochę za mało.

risen21    7

U3512 jest bardzo oszczędny, trzyma moc, mało awaryjny tylko komfortu to żadnego w nim nie ma:p ale na 8 ha to komfort nie jest aż tak potrzebny:p Raczej nie będziesz żałował wyboru. Jedyne co w nim mi sie nie podoba to hydraulika i ciągłe przełączanie...

lew908    207

No tak wracając do tego Zetora 7211 to nie ten przedział, ale moim zdaniem jeżeli chce sie bawić w rolnictwo i wiązać z tym przyszłość to trzeba też w nią patrzeć, dlatego zapas mocy zawsze sie przyda a ok 20 km to już jest spory zapas mocy i do tego za te same pieniądze a nawet mniejsze jak się dobrze poszuka. Komfort moim zdaniem jest w zetorze dużo większy bo miałem okazje robić obydwoma ciągnikami i nie ma porównania. Co prawda pali troche wiecej od 3512 ale to i tak jak na zetora mało . Więc jeżeli ja bym chciał zakupić ciągnik to brałbym Zetora 7211.

albusgd    0

3512 na ten areał wraz z t-25 to nie będzie miał dużo pracy. Ciągnik mało awaryjny, spalanie też nie za duże, a co do komfortu, to tak jak koledzy piszą, na 8 ha da się żyć. Ciągnik godny polecenia :)

grzeskw75    5

Panowie, tak siedzę i czytam te posty to mi się włosy na głowie jeżą.Czy wy nie macie co z pieniędzmi robić? 2 ciągniki na 8 ha, a po co to,przecież tyle to można jak jakiś kolega wcześniej pisał w przerwach reklamowych między filmami obrobić.To już lepiej sprzedać tego T-25, kupić 3512 i spoko da radę,a i tak nie będzie miał co robić.Ale to jest tylko moje zdanie i nie mnie oceniać Wasze decyzje.

• Like 1

farm    84

Ja znam gospodarza co na 8 ha miał wszystkie maszyny nowe i w tym ursusa 6824 i c 330 :rolleyes: . A tak po za tym to na 8 ha to spokojnie brał bym 3512 jak masz trochę lepszej ziemi to też będzie dawał radę a różnice w paleniu są bardzo znaczne w porównaniu do zetora .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?