Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Adi96 w tym akurat przypadku jest taki problem że łożysko oporowe nie było wymienione,smarowane również nie było.Sprzęgło było kupione nowe i założone przez mechanika.Gdyby to był mój ciągnik to bym nie dawał do mechanika tylko sam bym kupił sprzęgło i założył bo z mechanikami to też jest loteria.

Opublikowano

Cześć, sprzęgło poskładałem, nowe dociski, nowe tarcze, nowe sprężyny itp, stare zostało koło zamachowe ale przetoczone tak jak trzeba i pokrywa sprzęgła nieruszana. Za nic nie mogę tego zestawu zjechać , całość siedzi na wałkach sprzęgłowych , koło zamachowe na wale i za nic nie mogę zgrać docisku z kołem zamachowym, w dwóch miejscach by było a w trzecim brakuje jakieś 3-4mm zeby weszło. już jedna tarcza II stopnia w kosz poszła i pomysłu nie mam. Sprawdziłem oczywiście czy dociski nie mają wady i można je normalnie założyć na miejsce ale przy zjeżdżaniu już nie pasują :/

Opublikowano (edytowane)

No on tak zapewne robi tylko nie może zgrać docisku z kołem zamachowym podczas zjechania aby docisk wpasował się w te wycięcia w kole o ile dobrze rozumiem. Musi po prostu dopasować wysokość skrzyni do silnika bo albo jest nierówno lub silnik względem skrzyni stoi pod skosem podczas zjechania

Edytowane przez Roki212
Opublikowano

tarcze zgodnie z teorią z forum obie dłuższym kołnierzem w  strone silnika choć pewien nie jestem bo pierwszy stopień miałem odwrotnie i działało tak że nie wiem czy aby na pewno dobrze te tarcze 

Opublikowano

seweryn20  ja skręcam sprzęgło przez okienko i jak wyżej pisali nie pasował mi jeden z trzech wypustów docisku do koła zamachowego , tutaj faktycznie minimalnie kąt się nie zgadzał mimo że odległość korpusu z każdej strony była taka sama i śruby dłuższe pasowały idealnie otwór w otwór to udało się zjechać kiedy otwory się nie pokrywały.

teraz stoi skręcony na 4 śruby bo wzbudziliście wątpliwość czy aby na pewno tarcze dobrze założyłem 

 

PS. seweryn20 kiedyś pisałeś mi w tym temacie  ze koło źle stoczone i dlatego ślizga i trafiłeś w dziesiątkę. trzeba było zebrać 1.1mm wysokości ale i powierzchnia styku koła z tarczą była przetoczona krzywo dlatego koło miałem przypalone w jednym miejscu a tarcza zużyła się tylko 2 cm licząc od zewnątrz :P

Opublikowano

Trochę zawaliłeś że  zjeżdżałeś ciągnik mimo że nie pasują śruby. Skoro wcześniej było skręcone trzeba było dociskiem tak obracać aż spasuje, zaznaczyć, złożyć go z powrotem i wpakować w koło zamachowe.

Opublikowano

otwory to nie problem , tak jak mówiłem skręcony na cztery śruby po dwie z każdej strony, wycentrowany idealnie już, rzecz w tym że zacząłem się zastanawiać czy na pewno tarcze dobrze założyłem . skręcałem kiedyś silnik do skrzyni bez wózka, jedynie podwieszony i to była ciężka sprawa hehe

Opublikowano

No to źle mam chyba, ten kołnierz jest z jednej dłuższy a z drugiej krótszy , dałem obie dłuższą stroną w strone silnika więc chyba I stopień odwrotnie

Opublikowano

Nie pamiętam w którym, to było ciągniku ale wiem ze w jakimś tarcza obrócona na opak haczyła o śruby koła zamachowego. No w każdym razie powinieneś to sprawdzić bo jeśli tobie brakuje tylko kilka milimetrów ta tarcze są na frezie a i wałek w łożysku. Trzyma coś innego.

Opublikowano

problem miałem bo mi docisk nie trafiał w koło zamachowe, docisk ma te 3 wypusty w których są śruby od łapek pierwszego stopnia i te wypusty właśnie nie zgrywały mi się z wycięciami w kole zamachowym, dwa pasowało a trzeci był przesunięty po obwodzie o jakieś 3-4mm , śruby pasowały ale sytuacja opanowana przechyłem silnika , jak docisk wskoczył na miejsce to silnik ustawiłem pod śruby i gra . Wstępnie skręciłem silnik do skrzyni na 4 śruby bo krążą dwie wersje montażu tarczy ale założyłem jak Roki212 

piszę więc powinno być ok. chociaż wcześniej tarcze miałem odwrotnie i też działało. zostało  wkręcić resztę śrub w tym 12 od pokrywy sprzęgła i powinno być

PS. następnym razem wózek przerobię na śrubę a nie podnośnik hydrauliczny, w pół dnia opada do spodu i stąd masa kombinowania

Opublikowano

Wałki służą ci do poziomu zjechania,sprzęgło tak jak mówisz skręcasz przez okienko też sam tak robię.Płaska 13 z grzechotką i robota leci,dobrze jest te otwory wszystkie prze gwintować i dać śruby nowe 8.8 lekko sie skreca

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Przez matimariusz
      Witam. Rozebrałem sprzęgło w renault 113.14 i nie zwróciłem uwagi jaki jest kierunek tarczy sprzęgła. Tą dłuższą częścią flanszy do koła zamachowego czy do skrzyni biegów?
    • Przez Przemek2175
      Witam , chciałem zapytać czy wymieniał ktoś tarczki sprzęgła w Case 4210  ? trzeba ściągać  kabinę I rozpołowić ciągnik ? Jakieś wskazówki ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v