Zaloguj się, aby obserwować  
mrursus7

Td5.85 - 95 na 27 ha

Polecane posty

mrursus7    9

Zamierzam kupno ciagnika do gospodarstwa o powierzchni 27 ha, do tego dochodza jeszcze areały ojca o powierzchi 15 ha łąk. Jak narazie to tyle produkuje mleko i chciałbym zakupic nowy ciagnik. Oglądałem oba NHTD5030 i Td5040 teraz są zastępniki TD5.85 i TD5.95 cena maxymalna to 150 tyś to juz jest maximum , cena brutto. Wg mnie TD5.85 miej by palił i teraz prosze was o pomoc jak z tymi silnikami ? róznica miedzy 3,2 a 4,5 odczuwalna w pracy ? pracował by z Rozrzutnikiem Metal fach 6 ton własnie czy go pociagnie tereny zróznicowane , pługiem 4 skibowym i prasą rolującą warfamą. Prosze o opinie jak z tymi silnikami jest duzego areału niemam wiec duza moc mi nie potrzebna az tak bardzo mysle ze te 80 km wystarczy ale czy da sb rade z moimi sprzetami. Prosze o opinie osob które posiadaja TD5030 i TD5040 ;) z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

dużej różnicy oprócz mocy i pojemności silnika nie ma no ale wiadomo większa moc to większa dynamika a większa pojemność to większa elastyczność choć nie zawsze. Różnica w mocy 13KM a to piechotą nie chodzi, standardowo szersze gumy, dłuższy o 10cm, 4,5l silniki są obecnie spotykane w 10 traktorach tej marki bo nawet w serii t6 a dokładniej w modelu t6.160 który osiąga moc maxymalną 160 KM więc raczej ja bym brał 4,5 bo nie wyżyłowany tak i popularniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Ale róznica w cenie bodajże 13 tyś ;/ a budżet mam bardz oograniczony. Wieć najbardziej opini chciałbym uslyszec posiadaczy TD5030 -TD5.85 czy da sb rade z rozrzutnikiem itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez artursz89
      Witam!
       
      Czy ktoś z was orientuje się ile kosztuje przerobienie WOM z 540/1000 na 540/540E w ciagniku TD5 /TD5000? Czy to się opłaca?
       
      Edit: Eh w złym miejscu napisałem. Proszę o przeniesienie do działu New Holland TD/TD5000
    • Przez mrursus7
      Planuje zakup nowego ciagnika NH TD5.85 , juz zadzwoniłem niedługo bede umówiony z panią cena to 144 tyś jeszcze do negocjacji. I teraz kilka pytan dla was moi drodzy. Jak dobrze go dociązyc ? niby pisze ze jest 6x50 kg na przód to daje nam 300 kg to troche mało , na tył spoko po 100 kg na jedno koło. Ciagnik maxymalnie ma 5800 kg i własnie tyle bym chciał I juz mówie dlaczego od 2 lat pracuje Belarusem który po wazeniu z turem wyniósł 5900 i powiem jedno takim ciagnikiem lepiej sie pracuje , lepszy uciag wg mnie itd. I teraz prosze was o jedno , czy mozna załozyc wiecej na przód ? czy to max ? ile waży taki goły bez obciazników ? tak wszystko bede wiedział niedługo jak sie spotkam z panią ale chce juz wiedziec troche wczesniej aby sie przygotowac do rozmowy. I czy wogole to dobra cena ? Mówiła ze pełna opcja zaczepy kompletne wszystko wiec jak myslicie ?
    • Przez robson955
      czy ktoś ma taki ,jak się spisuje,ja posiadam od paru mies ,na razie chodzi dobrze ,jedynie wkurzajace jest to pikanie czujnika od ręcznego ,
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj