Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ZETOREXX85

jaka słoma na ściółkie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZETOREXX85    319

witam może był juz taki temat jesli tak to z góry sory.Mam takie pytanie z jakiego zboża będzie dobra słoma na ściółke.Słyszałem że ze słomy jeczmiennej robia sie grzyby na prosiętach,czy to zależy od wilgoci?

lukasz222    2345

Owies (mieszanka), jęczmień jary, najlepiej w sumie z jarych po jest miękka, twarde ozime skupują chętnie na pelet czy podkłady do produkcji pieczarek więc w tym celu je lepiej wykorzystać, czyli sprzedać. Choć bywało, że i z pszenżyta ozimego słoma szła na ściółkę.

Grzyby? U mnie dekady jest ścielone słomą jęczmienną i żadnych grzybów nie ma. Sucha słoma nic świni nie zrobi.

• Like 1

gospodarz97    109

Dla świń najlepsza jest żytnia bo dobrze chłonie wode. Słoma z owsa i pszenicy nie bardzo się nadaje bo zwiększa emisje szkodliwego gazu.

Wiadomość z agroFakt.pl

donweter1989    180

Jeśli dla świń to słoma z ozimin. Najlepsza jest żytnią i pszenżytnia. Pszeniczna niestety słabo chłonie wilgoć. Owies bym odradzal.

Rolnik1973    1249

Ja ścielę każdą bo żadnej nie sprzedaję, każda dobra aby była, owsiana to wydajna bo jak zaniosę kostkę to jest tej masy, a jak z pszenżyta to tylko rurki i trzeba 2x tyle.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować