Skocz do zawartości
KULAWA_KOZA

Rejestracja ciągnika.

Polecane posty

KULAWA_KOZA    88

Witam.

Mam pytanko .Kolega ma C-340 normalnie zarejestrowany traktor ale na bloku w tabliczce piszę że ciągnik jest z roku 1968 a w dowodzie rejestracyjnym że z 1969.

Co trzeba zrobić by tą korekte poprawić?

Gdzie nastapił błąd?

Bo jak by chciał teraz sprzedać traktor to dane się różnią i wydział komunikacji może mu nie zarejestrowac traktora.

Mam racje?

Nikita_Bennet    100

silnik ma oddzielna tabliczkę znamionową ale ta z nr ramy jest gdzie indziej.

Rok produkcji na silniku i na bloku skrzyni może być starszy niż w dowodzie rejestracyjnym bo w DR jak dobrze pamiętam jest data pierwszej rejestracji a nie data produkcji.

Często się zdarza że pojazdy jak np auta z produkcji grudzień 2003 są rejestrowane w styczniu 2014.

KULAWA_KOZA    88

Kolego , chodzi mi że daty różnią się w dowodzie a na skrzyni biegów........

na skrzyni jest 1968 a w dowodzie 1969.

Wiadomość z agroFakt.pl

casejx    30

Przeciez kolega tlumaczy ci ze w dowodzie jest data pierwszej rejestracji.

FINN    994

a po co tobie w to się bawić?? jak tyle lat było dobrze i nikomu to nie przeszkadzało to poco w tym grzebać... grunt aby Policja się nie czepiała...

casejx    30

No wlasnie po co ci to ruszac? A policja to watpie zeby ci to sprawdzala.

Nikita_Bennet    100

a co policja zrobi? Pomyśli że gość kupił ciągnik w 1968 a zarejestrował jak wytrzeźwiał po opijaniu zakupu dopiero w 1969.

Jeżeli nie łapiesz tego co napisałem to sorry, prościej wytłumaczyć nie potrafię (wykładowca ze mnie żaden).

casejx    30

Lapie. Ale jemu chodzi ze w dowodzie jest rok produkcji 1969, a na ciagniku widnieje rok 1968. A nie data pierwszej rejestracji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zecio
      Chce zamontować halogeny do mojego ciągnika ale niewiem jakie kupic zeby byly dobre. Mysle je zamontowac u góry z tylu kabiny. B)
    • Przez banan575
      Jaki ciagnik na 5 ha
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez LukaszRol
      Witam zastanawiam sie jaki bybył najlepszy beczkowóz do gospodarstwa 15 ha chodzi mi szczegulnie o pojemność a pracował by w C-360
    • Przez Koksu101
      Witam mam 720 ha pola .Poszukuje dobrego i nowego ciągnika cena nie gra roli . Musi być wydajny ekonomiczny bez awaryjny. Będe nie procowała na ciężki i pagórkowatych terenach . Przykoazji przydał by się pług . Proszę o pomoc