Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek6630

Case5150- dmuchawa

Polecane posty

Piotrek6630    0

Witam, mam pewien problem z moim Case5150, a mianowicie nawiwy słabo dmuchają. Na 3 biegu dmuchają tak samo jak w SameSilverze na 1 biegu. Filtr z tyłu kabiny cały wyczyściłem i to samo, nawet bez filtra słabo dmucha. Po włączeniu klimy lub ciepłego powietrza nic się nie zmienia. Mam ten ciągnik od niedawna, więc nie wiem jak powinny prawidłowo chodzić ale porównując do mojego 2 ciągnika to bardzo słabo. Czy wiecie co może być przyczyną tego?, Może tak powinno być ale wątpię bo na 3 ledwo czuć, że dmucha, a na 1 i 2 to już wogóle słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jeśli sie nie mylę to jest też filt z boku kabiny zobacz może on jest brudny. Sprawdź czy jest dobra masa przy dmuchawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Rozebrałem pare części i się dostałem do wentylatorów, powiem tak wentylator ładnie, szybko chodzi ale zamiast pchać powietrze do przodu kabiny to wylatuje bokiem, wygląda to tak jakby kanały doprowadzające powietrze od wentylatorów do kratek nawiewu były zapchane. Orientujecie się może jak dostać się do tych kanałów?, bo z tego co ja widzę to trzeba by podsufitkę wywalić. Zobaczę jeszcze czy jest jakiś filter z boku kabiny ale nic takiego do tej pory nie widziałem, a mówie wentylator ładnie dmucha, tylko powietrze zamiast isć do przodu wylatuje bokiem wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Musisz kolego zdjąć dach,więc przyjrzyj sie uważnie i rozbieraj dalej pod dachem są te kanały którymi śmiga powietrze od dmuchawy,pewnie są zabrudzone i słabo dmucha,po zdjęciu dachu masz tez dostęp do chłodniczki klimatyzacja tam też pożądnie wydmuchaj.Powodzenia i napisz jak wyczyścisz jaki jest efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Ok, ściągnąłem dach, kanały były czyste i drożne, wentylator mocno, ładnie dmucha, chodnicę od klimy przedmuchałem (nie była brudna, trochę kurzu), a jak siknąłem powietrzem bezpośrednio w kanaliki wylotowe do kabiny to ładnie dmucha, czyli są czyste. Założyłem dach z powrotem, włączyłem nawiew i praktycznie to samo, może lekka poprawa ale ledwo zauważalna. Wychodzi na to, że powietrze ma ciężko przejść przez chłodnicę, no ale chłodnica jest czysta. Wydaje mi się, że nic z tym nie zrobię, dam klimę do odgrzybienia i nabicia i to wszystko. Orientuje się ktoś ile mniej, więcej gramów wchodzi i jaki to będzie koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexpmx    10

Do dachu powinna być przykleiona gąbka jak to jest oryginalnie i pewnie na połączeniu ramka dachowa kabiny a dach ucieka ci powietrze.A nabicie klimy i odgrzybienie to koszt około 250zł

Edytowano przez casexpmx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Ja i tak między chłodnicę, a dach wkleiłem gąbkę bo była szczelina ale i to nic nie dało, a wiesz może ile dokładnie gramów klimatyzacji wchodzi do Case5150?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexpmx    10

Nie wiem ile tam wchodzi tego czynnika na maszynce co koles mi nabijał pokazywało 4,76 może to było 476 gramów ale nie jestem pewnien nie chce cie wprowadzać w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

476g to raczej nie możliwe, bo koledze do 90 konnego JD weszło ponad 1000. Jeśli ktoś dokładnie wie to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Witam zakupiłem 2 silosy od cementu z przeznaczeniem na zboże a mam starą ale dobrą i nie potrzebną dmuchawę do siana i myślę żeby całą skrzynie zwalić i prosto od wentylatora zrobić wyjście na rurę 160mm i myśle że osiągnął bym w ten sposób zadowalającą wydajność ponieważ jest dość duży ten wentylator i tu moje pytanie czy osiągnę tym spodziewany efekt?i mam do dyspozycji silnik 7.5kw 1450obr/min wystarczą takie obroty?
       
      Ps.po dodaniu pomyślałem że to powinno być w dziale "Wynalazki i udoskonalenia" ale teraz już chyba nie mogę tego zmienić? :huh:
    • Przez Piotrek6630
      Witajcie, mam do Was małe pytanko, w moim Case5150 nie pokazuje prędkości, ponieważ czujnik od niej jest zepsuty (był badany i nie nadaje się do użytku), kupno nowego nie wchodzi w grę, ponieważ kosztuje on ok.600zł, czy ktoś może zna jakiś inny, tańszy czujnik, który by pasował? Wygląda to tak ---> http://www.sklep-rol...000,20603).aspx
    • Przez mateuszsoja1
      WITAM!!!
       
      Planuje zakupić nową dmuchawę do ziarna. Jakie firmy polecacie i jak wam się sprawują.
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez koszos1
      ma może ktoś tę dmuchawę i jak się wam sprawuje?
    • Przez pawlik1m
      witam wszystkim
       
      Z racji że zbliżają się żniwa, postanowiłem zrobić sobie dmuchawe do zboża. Jak wiadomo nowa sporo kosztuje a że lubie majsterkować, wpadłem na pewien pomysł. Otóż mam niepotrzebny silnik trójfazowy o mocy 7kw, który do dmuchawy powinien sie nadać, znajdzie sie tez u mnie koło toporowe od sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy, razem z oryginalnymi obudowami łożysk i łożyskami. Kilka rzeczy trzeba tylko z niego zdemontować np. noże i myśle że jako naped dmuchawy powinno sie nadać, skoro wygania z rury mokrą kukurydze, powinno dać sobie rade ze zbożem. Znajdzie się i kosz zasypowy ze starego gniotownika, pojemność jakieś 300 kg.
       
      i tu moje pytanie co wy o całej konstrukcji sądzicie zda to egzamin może macie jakieś sugestie pomysły prosze o info
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj