Polecane posty

Witam, mam problem z owijaniem belki siatką w prasie Deutz Fahr GP 2.30. Siatka nie rozkłada się równomiernie tylko pozostaje z 15-20 cm od krawędzi beli. przeczytałem kilka tematów, ale nie dowiedziałem się nic ciekawego. Wiecie jak rozwiązac ten problem??

 

Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

A jaki jest mechanizm rozprowadzania siatki w twojej prasie? Ja mam Unię Famarol, jest ona robiona na licencji DF, i u mnie jest specjalnie wygięty drążek, który ma roprowadzać siatkę na boki. Czy u ciebie jest podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad też ma Unie Famarol 1,8 d, ale nic nie wymyśliłem to do teg mechanizmu, U mnie siatka przechodzi przez tak jakby wygiętą blache na boki i potem wchodzi w rolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

U mnie podobnie, i przy jednorazowym owijaniu beli siatką (lub 1,5; 1,7 raza) też mam z tym problem. Dopiero przy przeszło 2 krotnym owijaniu beli siatką, 2 warstwa siatki dochodzi do krańców beli. Jedyne co pomaga to zwiększenie hamulca (ale znowu nie za mocno, bo siatki nie będzie ciągło) i zmniejszenie obrotów silnika w czasie owijania siatką. Np. ja prasuję przy obrotach rzędu 1600-1750, a w czasie owijania siatką zwalniam do około 1100-1300 obrotów. Noi owijam bele przeszło 2 razy, bo zawsze 1 warstwa ucieka mi do środka i dopiero 2 warstwa dochodzi do krańców (nie wiem właśnie czemu akurat tak jest ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Panowie odświeżę trochę... Jakiś prosty sposób na "regenerację" tego gumowego wałka od napędu mechanizmu siatki? Bo jest strasznie gładki i mam wrażenie, że przez to jest problem z napędem tej krzywki od ilości owinięć. Po prostu jak już ciągnie siatkę to zamiast ładnie go napędzać to on staje i się ślizga i cały czas siatkę podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi430    0

My w galignani naciągaliśmy dętke od roweru nie wiem jak wygląda to w df ale u nas działa mozna też owinąć szeroką taśmą u nas wałek był pokaleczony i siatka owijała się na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mar156
      Witam w ostatnim sezonie miałem problem z prasą deutz fahr gp 2.30 gdyż nie chciała się sama załączyć i owijać balota (słomy) i musiałem za każdym razem załączać ją przy pomocy sznurka z kabiny. I nie wiem czy to wina słabego ciągnika c360, czy złej regulacji prasy na sprężynach.Więc chciałbym się dowiedzieć jak ustawia się sprężyny do siana słomy i do zielonek na kiszonkę  i ile ta prasa potrzebuje mocy.
      Dodam że przy słomie sprężyny były ustawione na 2 od góry miejscu i ciągnik trochę siadał gdy bolec który wskazuje wypełnienie prasy (czy coś w tym guście) szedł w duł
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj