Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No widzisz kolego. Nie taki biedny jestes.:D

Ale faktycznie wyzyc i inwesyowac  tylko i wylacznie z opasow to trzeba miec ze 100 sztuk lub sporo dzieciakow aby godpodarstwo podzielic na doplaty:S

Opublikowano

no jak nie jak tak :) 

6 godzin temu, KrowieBieszczady napisał:

 Koszty przy produkcji opasów można jedynie szczegółowo wyliczyć, gdyby wszystko kupować i brać usługi. 

w niektórych przypadkach by sie okazało ze lepiej kupic gotowa pasze, przy jednoczesnym braniu dopłat i nic nie robieniu w ziemii, niż kupowanie nowego ciagnika i całego sprzetu do niego na kilkanascie ha :D

Opublikowano
10 minut temu, ozzborn napisał:

no jak nie jak tak :) 

w niektórych przypadkach by sie okazało ze lepiej kupic gotowa pasze, przy jednoczesnym braniu dopłat i nic nie robieniu w ziemii, niż kupowanie nowego ciagnika i całego sprzetu do niego na kilkanascie ha :D

To właśnie miałem na myśli, niektórzy zamiast dać komuś 3 tyś za usługę wolą kupić maszynę za 80tyś, bo co będzie na mnie sąsiad zarabiał hehe 

Opublikowano
ozz skonczcie tą wojne polsko Polską. jest ktoś w tym temacie... mody ,admin temat ciekawy ale pietolenie o chopenie. daj mi bana ale niech skończą pitolic bez sensu.
Opublikowano

jak na razie to ty pitolisz bez sensu 

Opublikowano (edytowane)

A teraz policzę może czy bardziej opłaca się mieć 10 mamek i 10 opasów czy 20 mamek lub 20 opasów . 

Założenie że  mamy 1 ha przeliczeniowy obsiany pszenicą . 

20 mamek to koszt taki że wydajemy 20 razy 4000zł plus 4000 za odsadka czempiona hehe 84000

na 20 mamek 20 ha dobrej łąki to 20 razy 15000zł/30000zł 400000 

zakładając że łąka jest w jednym kawałku w kształcie kwadratu i blisko prądu ( tu już mnie poniosło) 

ciagnik c 330 z kosiarka zgrabiarka widły przyczepa pas transportowy 25 000 

 

rok w rok sprzedajesz 19 odsadków po 3000 zł z papierami zakładam że byk ma jaja zdrowe :) 

57 000 zł przychodu minus powiedzmy paliwo leki cuda wianki  zakładam że sprzedaż wybrakowanej mamki pokrywa zakup zacielonej .

50 000 zł

wkładasz 

510 000 zł 

masz przy własnej pracy 50 000 zł 

 

ALE TU KAPITAŁ WKŁADASZ RAZ !!!! 

 

 

Edytowane przez DYWI
Opublikowano

Ale kolega ozzborn nadal nie odpowiedziałeś na pytanie tylko obracasz kota ogonem i czarujesz wyliczeniami niczym ksiegowa z 50 cio letnim stażem, więc dlaczego utrzymujesz byki skoro nie opłaca się? 

 

Opublikowano
moze i bez sensu ale ozie nigdy sie nie dogadaci
Opublikowano
7 minut temu, maromar napisał:

Ale kolega ozzborn nadal nie odpowiedziałeś na pytanie tylko obracasz kota ogonem i czarujesz wyliczeniami niczym ksiegowa z 50 cio letnim stażem, więc dlaczego utrzymujesz byki skoro nie opłaca się? 

 

najpierw mówisz ze pojecia nie mam o wyliczeniach potem ze czaruje wyliczeniami :D kto tu odwraca kota ogonem ? 

1 minutę temu, 30pawel napisał:

moze i bez sensu ale ozie nigdy sie nie dogadaci

czemu

Opublikowano

A h*j nie chce mi się już nawet pisać.   wszystko się opłaca tylko trza za***rdalać tak jak nasi dziadkowie za***rdalali a nie na zjebanych forach dyskutować :) 

Opublikowano
19 minut temu, DYWI napisał:

A teraz policzę może czy bardziej opłaca się mieć 10 mamek i 10 opasów czy 20 mamek lub 20 opasów . 

Założenie że  mamy 1 ha przeliczeniowy obsiany pszenicą . 

20 mamek to koszt taki że wydajemy 20 razy 4000zł plus 4000 za odsadka czempiona hehe 84000

na 20 mamek 20 ha dobrej łąki to 20 razy 15000zł/30000zł 400000 

zakładając że łąka jest w jednym kawałku w kształcie kwadratu i blisko prądu ( tu już mnie poniosło) 

ciagnik c 330 z kosiarka zgrabiarka widły przyczepa pas transportowy 25 000 

 

rok w rok sprzedajesz 19 odsadków po 3000 zł z papierami zakładam że byk ma jaja zdrowe :) 

57 000 zł przychodu minus powiedzmy paliwo leki cuda wianki  zakładam że sprzedaż wybrakowanej mamki pokrywa zakup zacielonej .

50 000 zł

wkładasz 

510 000 zł 

masz przy własnej pracy 50 000 zł 

 

ALE TU KAPITAŁ WKŁADASZ RAZ !!!! 

 

 

kolego rozwin to bardziej bo niemoge tego rozkminic (pewnie przez to wino)

Opublikowano
dzieci z Was czy gospodarze? myslalem ozie ze... pomylilem sie? mam nadzieje ze nie.
Opublikowano
czyli jako jedyny piszesz z tymi "pojebanymi wyliczeniami z sensem" i za to masz u mnie szacunek. to co piszemy ozie to mozna pomyslec sobie tak "szczerze,żarty albo jaja" w postach nie wiesz co tak naprawde czlowiek mysli. Jezeli kogo kolwiek na AF obrazilem to przepraszam nie mialem takiego zamiaru.
Opublikowano
Był ktoś na aukcji w Janowie? ceny podobno byly bardzo niskie.
Opublikowano

Podobno niskie ale z drugiej strony czy ktoś kto ma 2-3 sztuki od handlarza dostałby więcej? Nie wiadomo też jaki towar był bo czasami jest tak że przywozą ludzie byle co a cenią jak cygan za matke.

Opublikowano
w agrob.. slyszalem ze ceny byly niskie. chociaż z drugiej str pytanie dla kogo niskie? dla handlarza pewnie i tak za wyskie. może ktoś byl to będzie wiedzial co tam sie działo?!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v