Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KOSTEK12

nowy nabytek JX100U - problemy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KOSTEK12    5

Witajcie,niedawno stałem się posiadaczem CASE JX100U i jak to po zakupie już są małe problemy,mianowicie nie przełącza się na zająca tzn. jeździ na wszystkich biegach ale tylko na żółwiu druga sprawa to kiepski akumulator i trzeba by kupić nowy,ale wymiary jakie on posiada(480x180) są niespotykane najwięcej jest o wymiarach 515x180 czy to jest zakup tylko w serwisie? Proszę o pomoc w tych dwu sprawach-dzięki.

H3ni0    24

Jeśli kupiłeś go nowego to zgłoś to na gwarancji.

KPZ "Zetor Team"

kris14    259

JX100U był produkowany 10 lat temu.

Co do zmiany półbiegów- we własnym zakresie możesz sprawdzić czy działa przycisk włączający zająca- rozbierz dźwignię i sprawdź czy prąd płynie po kablach po wciśnięciu przycisku.

Co do akumulatora to słyszałem że CNH stosuje nietypowe rozmiary akumulatorów żeby móc montować tylko te dostępne w fabrycznych serwisach.

Wiadomość z agroFakt.pl

malkolm    23

kiedyś oglądałem akumulatory w serwisie NH i ceny nie były jakieś przerażające, u mnie oryginał jeszcze działa, a ciągnik wyprodukowany w 2005 roku , więc jeśli jakościowo są dobre to nie szkoda i kasy

KOSTEK12    5

no właśnie z tym akumulatorem tak myślałem,co do półbiegów tak zrobiłem jak radzi kris14 i prąd płynie po wciśnięciu przycisku tak że nie wiem co robić dalej czyżby też tylko został serwis?

kamciow    84

Najprawdopodobniej tak...:D

Nówka...?

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

KOSTEK12    5

no nie wiem czy tak będę miał się z czego śmiac a ciągnik jest z 2003r. :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
    • Przez deejaay
      witam czy moze ktos wie jaka moze byc przyczyna tego ze w moim masseyu 3075 nie moge wrzucic zajaca kontrolki wogole nie dzialaja a traktor jedzie tylko na biegach terenowych . a i jeszcze bieg 2 i 4 wchodza z oporem i wyskakuja czasem , mial moze ktos taki problem?
    • Przez Diabel1
      Witam zakupiłem właśnie MF 6180 i mam problem z biegami tzn. ma skrzynie że na każdym biegu są cztery półbiegi ABCD problem jest następujący przy przełączaniu z A na B prędkość zwiększa z B na C zmniejsza i z C na D zwiększa poza tym Jak mam wciśnięte sprzęgło i włączony bieg odnoszę wrażenie jak by coś go trzymało tzn jak będę jechał na dowolnym biegu i wcisnę sprzęgło bardzo szybko wyhamowuje natomiast jak podczas jazdy wyluzuje go to toczy się lekko.Czy ktoś może ma schemat instalacji elektrycznej tego modelu
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez deluss
      Mam pytanie odnośnie akumulatora. Chcialbym wymienic na jeden duzy 12V. Chodzi mi oto ile najmniej moze mniec on Ah zeby odpalił c360 ? Chodzi mi tu o okresy kiedy na polu jest +10,15 min.